Sunday 7th October 2012

Greyhound Box Draw For Wagga – Sunday 7th October 2012

Race No. 1Rules Club Wagga Final05:56PM (NSWtime)
Mixed event over 320 Metres at Wagga Of $1,440 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1HI MATE1416218.68S J Burgess (Gumly Gumly)
2SPOT THE CASH1783118.47T Seymour (Table Top)
3SAPPHIRE FLEX6621218.44M M Bannerman (Reefton)
4ROCKET RAVEN37722NBTT Seymour (Table Top)
5BALMORAL FLEX3531318.44S A Parry (Cartwrights Hill)
6OUR DESIRE41512NBTK J Staines (Jerrawa)
7MAGIC MOMENT8482118.51P Sanotti (Warwick Farm)
8FLASH ARE73182NBTG J Mitchell (Wagga Wagga)
9HURRICANE OSTI26333NBTC F Thacker (Temora)
10MOTORWAY15318.89T M Robertson (Oura)
Race No. 2Wagga Fruit Supply Maiden06:12PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Wagga Of $830 Prizemoney.
1st: $480 2nd: $150 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1FAST TUOVI33434NBTG S Hull (Wagga Wagga)
2UNO ASH6662NBTR B Oakman (San Isidore)
3AQUA WOLFFSHT Robertson (Oura)
4OSTI’S MOMENT24FSTD
5FAST WAY OUTF4535NBTG S Hull (Wagga Wagga)
6FAST DELIGHT67835NBTG S Hull (Wagga Wagga)
7GUNPOWER235FSHS W Burke (Kanyapella)
8TIGGERLONG COS54FSHM Finn (Wagga Wagga)
9MISS IN COMMAND43755NBTR A Brown (Uranquinty)
10NASHIRA FLEX34687NBTM M Bannerman (Reefton)
Race No. 3Les Muir-cystic Fibrosis Charit06:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $1,090 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1NORTHSHORE55755NBTS P Ellis (Wagga Wagga)
2MAJOR MAVIS55666NBTM Adams (Wagga Wagga)
3I’M IN BUSINESS11378FSTDP E Dooner (Wagga Wagga)
4MAJOR QUAKE1247418.71M Adams (Wagga Wagga)
5SARAH PACKS36424NBTR Oakman (San Isidore)
6MADE OF MAGIC2812818.71L Cook (Mandurama)
7CADEL HEAVENS6416418.60B J Talbot (Forest Hill)
8SOUTHERN SUZIE56358NBTP D Ward (Wagga Wagga)
9BLACK QUEEN77744NBTB Talbot (Forest Hill)
10CALADA166NBTG J Anesbury (Lake Albert)
Race No. 4Dapto Country Winnebago Final06:54PM (NSWtime)
Special Event event over 400 Metres at Wagga Of $3,640 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $300 3rd: $200 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET POSE132NBTW R Sugars (Voyager Point)
2BACKYARD SNIPER41633NBTF J Harris (Kanahooka)
3TWICE AS SHY3372123.31W R Sugars (Voyager Point)
4SNIPERS JEWEL71444NBTF J Harris (Kanahooka)
5UP GOES FRANKIE43152NBTB C Peck (Grabben Gullen)
6BLACK RANGER52128NBTS W Burke (Kanyapella)
7BOOZE HOUND1881123.27D M Warren (Goulburn)
8FLAMENCO DANCER14546NBTD M Warren (Goulburn)
9DESPICABLE SUE11675NBTM Pryce (Windsor Downs)
10IZZY’S JOY74554NBTL Jakobasic (Sutton)
Race No. 5Graeme Hull Smash Repairs Stks07:09PM (NSWtime)
Mixed event over 525 Metres at Wagga Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SILENT COMMANDO63111FSTDJ Robinson (Yorklea)
2WHERE’S DE BAR35681FSTDP V Ricketts (Young)
3MY MAZERATI25752NBTJ V Smith (The Rock)
4CUTTING CORNERS71254FSHB L Selleck (Tooradin)
5*** VACANT BOX ***
6VERY GENEROUS1225131.04R B Oakman (San Isidore)
7SHERWOOD FLEX4125130.64M M Bannerman (Reefton)
8KENNY LONE STONE33114NBTD R Warren (Kooringal)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Caltex Fernliegh Rd Stakes07:29PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Wagga Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WYNDHAM WALLACE1228123.37G R Molloy (Wagga Wagga)
2LIFE’S COOL64553NBTB E Smith (The Rock)
3TIGGERLONG ONE6156F23.33C Price (Wagga Wagga)
4TIGGERLONG BOOF6332523.69M J Finn (Wagga Wagga)
5COOL TOBY2861523.39R N Mcgregor (Wagga Wagga)
6SPENCER FLEX7227823.24M M Bannerman (Reefton)
7OUR JESSIE52578NBTJ Wilson (Wallendbeen)
8JAZ’S ADDER3145723.16G J Mitchell (Wagga Wagga)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Wagga Allgas Services Stakes07:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $1,090 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MOTORWAY15318.89T M Robertson (Oura)
2TIGGERLONG GUNNA216718.74M J Finn (Wagga Wagga)
3MAGIC ELIJAH63473FSHL M Cook (Grenfell)
4LITTLE TWITCHY37448NBTS W Mcguiness (Haigslea)
5CEASE FIRE12221FSHP Ricketts (Young)
6FAST CHLOE MAY81377FSTDG S Hull (Wagga Wagga)
7GARBO MAN4714518.89P D Ward (Wagga Wagga)
8KAROOM POWER33136NBTT Cook (Wagga Wagga)
9CALADA166NBTG J Anesbury (Lake Albert)
10BLACK QUEEN77744NBTB Talbot (Forest Hill)
Race No. 8Wagga Tab Number 1 Bet Stks08:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 525 Metres at Wagga Of $1,090 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WHO’S INVADER48376NBTA Fahey (Barmedman)
2ADARA FLEX5178FSHS Bannerman (Reefton)
3EN EFF BEE86645NBTP D Scott (Junee)
4QUICK PAUL6513630.99B H Mckenzie (Cookardinia)
5*** VACANT BOX ***
6JAMILA FLEX15573FSTDS Bannerman (Reefton)
7TIGGERLONG GUN31326NBTM J Finn (Wagga Wagga)
8JAMI FLEX12242FSTDM Bannerma (Reefton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Channel 519 Pay Tv Maiden08:27PM (NSWtime)
Maiden event over 320 Metres at Wagga Of $830 Prizemoney.
1st: $480 2nd: $150 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DANIEL STAR5FSHC Price (Wagga Wagga)
2SNEAKY PRINCE33837NBTC Price (Wagga Wagga)
3ZEUS FLEXFSHM M Bannerman (Reefton)
4SUNLIT PETE36464NBTP H French (San Isidore)
5LET’S FLY IN22268FSHP Dooner (Wagga Wagga)
6RISKY BET2368NBTB O Williams (Wagga Wagga)
7PURE KIDDOF4326NBTA C Fahey (Barmedman)
8EXPLOSIVE OSTIFSHL White (Ardlethan)
9GENERAL JESSIE744NBTD Lauricella (Wagga Wagga)
10VINNIE’S SPIRIT66847FSHD Petersen (Wangaratta)
Race No. 10Wagga October 27th Stakes08:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Wagga Of $1,090 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SUNLIT BABE13432NBTP H French (San Isidore)
2SPROOSTER47858FSHA Fahey (Barmedman)
3RIP TO EXCEL6551323.82T B Heaton (Batlow)
4MISS DAIRE67136FSTDR B Oakman (San Isidore)
5OSTI’S VICTORY37253NBTL White (Ardlethan)
6HUMONGOUS6562523.55S J Burgess (Gumly Gumly)
7LITTLE HANNAH85842FSHL M Cook (Grenfell)
8SMOOTH KEVIN51486FSHL M Cook (Grenfell)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***