Saturday 9th January 2010


1 COMMITTEE STAKE 5 Gd 384M 7.30 P.M.
1 ALBE’S A MYSTERY – BEVERLEY SWEENEY
2 MILWAUKEE MULWEE – WILLIAM BROWN
3 JUMP AND BUMP – TERRY PRIEST
4 PROJECT MODA – ARTHUR TURNBULL
5 LOWBOW – ARTHUR TURNBULL
6 OSTI’S FELLA – BARRY AUSTIN
7 TAMIKA MARY – ROSS SHOESMITH
8 PUNK ROCK SPIRIT – DAVID MARSHALL

2 – YAGOONA SUPPORTERS BATTLERS 5 Gd 457M 7.50 P.M.
1 JAGER NIGHTS – WILLIAM DAVIES
2 SWEET DREAM BABY – WARREN MUNFORD
3 MINER’S MAN – PETER DEAN
4 PARALIZE – GARY TURNER
5 HOWLIN’ MERCY – ROGER O’NEILL
6 MISSY FAWNETTE – GREGORY CARRAGHER
7 RICKY’S WINDMILL – DONALD JARICK
8 TALLOWOOD LASS – BRIAN SMOOTHY

3 – WAUCHOPE RETRAVISION STAKE 5 Gd 457M 8.10 P.M.
1 IMA FOXY GIRL – WENDY ISON
2 BLINDING – WILLIAM DAVIES
3 HEADLINE ACT – NICHOLAS CLIFTON
4 SLEEPY SILVER – PAUL SHEPHERD
5 SIR MOORLAND – PAULINE LINE
6 GOOD TIGER – NATHAN BAYLY
7 PRO – ANNE FOLEY
8 HE ROLLS – KARL MILLER

4 – CAMP GRENADA MEMORIAL SPRINT 5 Gd 384M 8.30 P.M.
1 MUSKOGEE MULWEE – WILLIAM BROWN
2 KINZLE – JASON FULLGRABE
3 AUNTY GAYLA – ROSS SHOESMITH
4 KRAMSKI – TERRY PRIEST
5 SUPER CHARLOTTE – BRIAN SMOOTHY
6 JACK BRISTOW – DONALD JARICK
7 MERCEDES ROSE – WAYNE ATTWILL
8 ONE BELIEVER – PAUL FRASER

5 – WAUCHOPE COUNTRY CLUB STAKE 4/5 Gd 384M 8.50 P.M.
1 TUCKWELL’S LADY – ROSLYN LITTLE
2 FLIRT MINT – WILLIAM DAVIES
3 MALLAIG MOHR – GREGORY CARRAGHER
4 THEODORE NED – ROBERT STRANG
5 MULWEE BYE – WILLIAM BROWN
6 GOAL – WAYNE ATTWILL
7 REMA’S ONYX – EDWARD FOYLE
8 BROKEBACK BAZ – GLEN MCLEAN

6 – GRNSW COUNTRY CHALLENGE FNL NG 457M 9.10 P.M.
1 FLO ABLE MAN – JEANETTE ROCHE
2 PREMIER TOURIST – KEVIN JOHNSON
3 PATCH UP JOB – NICHOLAS CLIFTON
4 BEE FIFTY TWO – DEBRA SPURGIN
5 BUD SANNETTE – KEVIN JOHNSON
6 DEVINE RUSH – PATRICK PARRELLI
7 WHO WANTS ME – MATHEW MONCRIEFF
8 HALO JUMP – GREGORY CARRAGHER
9 ILLUSIONIST FLO – DAVID BETTS
10 NORDIC ASSASSIN – A RUSSELL

7 – IRELAND FAMILY WAUCHOPE CUP CON NG 457M 9.30 P.M.
1 LETHAL JUSTICE – ROSLYN LITTLE
2 ILLUSIONIST FLO – DAVID BETTS
3 V A C A N T
4 MALLAIG MIGHTY – GREGORY CARRAGHER
5 BAGO RAIDER – KARL MILLER
6 V A C A N T
7 SIROCCO PIRATE – JASON FULLGRABE
8 REMA’S ABRASIVE – EDWARD FOYLE

8 – TRADEMARK BUILDING SUPPLIES B8 384M 9.50 P.M.
1 POISON WOK – JEANETTE ROCHE
2 FAST PICKUP – HENRY MCCARTHY
3 EBONY CLAIRE – ROSLYN LITTLE
4 PAUL’S PRINCESS – GAVIN MAUNDER
5 V A C A N T
6 LETHAL DUCHESS – ROSLYN LITTLE
7 CIPRIANI – JASON FULLGRABE
8 MULWEE SUE – WILLIAM BROWN

9 – BEECHWOOD OUTLAWS STAKE 4 Gd 457M 10.10 P.M.
1 OBSESSION – KARL MILLER
2 GLEN OAK BOY – MICHAEL WICKS
3 SPEEDY DELIVERY – HENRY MCCARTHY
4 SHEARER – ROSLYN LITTLE
5 V A C A N T
6 HOT GUARANA – TERRENCE MARSH
7 MISS KINJA – BRIAN SMOOTHY
8 EURO GLIDER – CRAIG FRANCIS

10 – TIMBERTOWN SERVICE STATION STK 5 Gd 384M 10.30 P.M.
1 CHECK BOND OUT – BEVERLEY SWEENEY
2 ROSWILL LIGHTNIN – WAYNE ATTWILL
3 COOL WOOD GIRL – JOANNE ROSE
4 MALLAIG MISCHIEF – GREGORY CARRAGHER
5 SHOTGUN BEAUTY – GAYLE MASTERSON
6 RICKY RICARDO – PAUL SHEPHERD
7 TANDAYA MISS – ARTHUR TURNBULL
8 BLUE WAVES – ARTHUR TURNBULL

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of