Sunday 15th March 2009


Race 1 384m M 13.00
WAUCHOPE RURAL CENTRE MDN STAKE
1 LUCKY FLIGHT M DAVID J SMITH
2 ERIC BRISTOW M DAVID MARSHALL
3 JACK FEVER M VICKI BYRNES
4 LET ME CROW M STEPHEN ATKINS
5 SCARLET BANDIT M SUZANNE WADE
6 PORT PRINCESS M GREGORY CARRAGHER
7 FOXHILL M DOUGLAS SUTTON
8 INDIAN QUEEN M KARL MILLER
9 MISSY FAWNETTE M GREGORY CARRAGHER
10 GYPSY DIAMOND M DOUGLAS SUTTON

Race 2 457m MX 13.20
THOMPSON’S BUILDING CENTRE STAKE
1 TALLOWOOD LASS 5 BRIAN SMOOTHY
2 NOBODY’S ANGEL 5 MAUREEN WEST
3 TOTALLY MANIC 5 UNAVAILABLE
4 TINY SHOT 5 WAYNE CAMERON
5 HE ROLLS M KARL MILLER
6 AWESOME MELTDOWN 5 TONI WATERS
7 GYPSY PRINCE 5 DOUGLAS SUTTON
8 OAKLAND GLORY M WILLIAM DAVIES
9 HALO JUMP M GREGORY CARRAGHER
10 AL’S BOMB M MICHAEL WICKS

Race 3 384m 5 13.40
FJ & SM MONOGHAN STAKE
1 LOCHINVAR LEVI 5 ROBERT BRANDOLINI
2 TUCKWELL’S LADY 5 ROSLYN LITTLE
3 BOOFHEAD BRAYDEN 5 DAVID MARSHALL
4 GUMA UNO 5 CESARINA RIBEIRO
5 GRANDO MIST 5 WILLIAM DAVIES
6 ROSE MULWEE 5 WILLIAM BROWN
7 SURFIN’ AMY 5 KARL MILLER
8 EASY AS PIE 5 ALFRED BOSWELL
9 ROSWILL ANDY 5 WAYNE ATTWILL
10 TRY SOME MAGIC 5 ARTHUR TURNBULL

Race 4 384m MX 14.00
BLUE PAWS/LOUISE NAGLE MXD FINAL
1 MULWEE MCCARTHY M UNAVAILABLE
2 JO TOMIC M JOHN PHILLIPS
3 WHAT ABOUT BELLE M GREGORY CARRAGHER
4 MASTER JORDYN 5 BRIAN SMOOTHY
5 CREEK STREET M PAUL SARROFF
6 FLASH SELECTION 5 FRED GOODALL
7 OUR STARLETT M GREGORY CARRAGHER
8 BANJO HOTTY 5 ALEXANDER VERHAGEN
9 MALLAIG MISCHIEF M GREGORY CARRAGHER
10 OAKLAND GLORY M WILLIAM DAVIES

Race 5 384m 5 14.20
HIGHLAND PETFOOD STAKE
1 GUMA LUCY 5 CESARINA RIBEIRO
2 FRANKY RONDOR 5 DAVID MARSHALL
3 BLACKEYED DOUBLE 5 KARL MILLER
4 DETECTIVE BENSON 5 FRANK SIMONETTA
5 ELITE BLUE 5 UNAVAILABLE
6 WHIZZER WATSON 5 MAUREEN WEST
7 LETHAL JUSTICE 5 ROSLYN LITTLE
8 BRIGADE VALLEY 5 BRIAN DWYER
9 TRY SOME MAGIC 5 ARTHUR TURNBULL
10 ROSWILL ANDY 5 WAYNE ATTWILL

Race 6 457m 5 14.40
LLOYD MCKINNON MEMORIAL STAKE
1 LIGHTNING SHOT 5 WAYNE CAMERON
2 SURFIN BUDHA 5 UNAVAILABLE
3 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH
4 POLLY SANNETTE 5 KEVIN JOHNSON
5 SHEARER 5 ROSLYN LITTLE
6 WORDLY GIRL 5 UNAVAILABLE
7 CATHELLA ICE 5 WARREN MUNFORD
8 LAST GENERATION 5 WILLIAM DAVIES
9 TRAIL OF DUST 5 ARTHUR TURNBULL
10 EGGS ON TOAST 5 FRED GOODALL

Race 7 457m 4/5 15.00
HASTINGS RENTAL STAKE
1 SPOTTED ASSASSIN 4 WILLIAM BROWN
2 WHAT A SMILE 5 RONALD GWYNNE
3 FORGOTTEN SON 4 UNAVAILABLE
4 LITTLE DADDY 4 KARL MILLER
5 LETHAL DUCHESS 5 ROSLYN LITTLE
6 TOKEN TOURIST 4 KEVIN JOHNSON
7 HOT GUARANA 4 TONI WATERS
8 COURAN COVE 4 UNAVAILABLE
9 ALEXANDER MULWEE 5 WILLIAM BROWN
10 TRAIL OF DUST 5 ARTHUR TURNBULL

Race 8 384m NG 15.20
WAUCHOPE BONNIE HILLS SURF CLUB
1 ADAM’S ME MATE 2 STEPHEN ATKINS
2 WHAT NOT 3 DAVID J SMITH
3 Vacant
4 MIDNIGHT GAMBLER 1 WILLIAM DAVIES
5 Vacant
6 FANGS FURY 3 WILLIAM DAVIES
7 Vacant
8 FUTURE VIRUS 2 KARL MILLER

Race 9 384m 5 15.40
CAR CLEAN PORT MACQUARIE STAKE
1 MALLAIG MAGIC 5 GREGORY CARRAGHER
2 POWER OF EMMA 5 NEVILLE ROBERTSON
3 ZACAVIER 5 RONALD GWYNNE
4 ELITE VALLEY 5 BRIAN DWYER
5 EBONY CLAIRE 5 ROSLYN LITTLE
6 DETECTIVE EAMES 5 FRANK SIMONETTA
7 DES ROGAN 5 DAVID MARSHALL
8 LITCHFIELD PARK 5 WILLIAM DAVIES
9 TRUTHFUL TED 5 MAUREEN WEST
10 PA’S GIFT 5 ARTHUR TURNBULL

Race 10 384m 4 16.00
ROCKY RIDGE FARM STAKE
1 EXCEPTIONAL ISA 4 WAYNE ATTWILL
2 ROSCO’S GIFT 4 WILLIAM BROWN
3 MALLAIG MOHR 4 GREGORY CARRAGHER
4 JOE HENRY 4 GREGORY CARRAGHER
5 DETECTIVE GOREN 4 UNAVAILABLE
6 MISSY KUMHEER 4 RONALD GWYNNE
7 BATTLER’S BEST 4 MAUREEN WEST
8 MULWEE SUE 4 SABRINA BROWN