Friday 16th July 2010

Greyhound Box Draw For 16th July 2010

Race No. 1Globe Memorial Stakes06:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1DUSTY SHIRAZ14356G J Mcalister (Noonbinna)
2IRISH KISS1111F Xuereb (Vineyard)
3SIZZLER83323T Jones (Thirlmere)
4MAYBE JECEE62352T J Lockhart (Falls Creek)
5SURPASSING35111C Chappelow (Sylvania Heights)
6GRAFFITI TIGER23141J Chapman (Lidsdale)
7RITZA NAT84211A J Lord (Cawdor)
8ZAVANCE45713S K Biddle-Leeming (Sawyers Gully)
9POPPY’S SECRET55584F F Jamieson (Wadalba)
10MISS NIAGARA54577M M West (Beechwood)
Race No. 2Hesa Felon @ Stud Stakes06:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1DILMAH26164A Rowe (Goulburn)
2PIGEON FLYER37245P Lagogiane (Greystanes)
3SUGAR PLUM12116T J Hurst (Londonderry)
4EMMA’S GIFT53155V M Bennett (Wilberforce)
5DOITY JOE16463L P Polidano (Berkshire Park)
6COUNTRY BELL58322R W Jackson (Hilltop)
7CUPPA KOKO32453D J Broadrick (Hilltop)
8OUR SUNAMI25472L B Richardson (Warnervale)
9GO CYRIL GO23588S Lewis (Leppington)
10SCATTERED74685B M Burnet ()
Race No. 3 To Wenty Final07:17PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ZACCARY RIGHT26123R R Bell (Blacksmiths)
2PEDRO’S MOBILE51112M A Chalker (Gordon)
3MILK RIVER67422P Lagogiane (Llandilo)
4GOOD ODDS MATE11661T J Hurst (Londonderry)
5FAR MILES16161J L Harris (Doyalson)
6COCO APPEAL25121J Harris (Doyalson)
7BRALYN COUNTY11111B J Northfield (North Casino)
8GLITZY RASCAL12215S M Wheeler (Blue Haven)
9GYPSY JOE32731T J Hurst (Londonderry)
10LET IT GO23313D Kirk (Millfield)
Race No. 4Macro Meats Stakes07:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BUD SANNETTE38228J L Harris (Doyalson)
2RUNNING CASINO11315J A Chapman (Lidsdale)
3GOOD TIGER31212N R Bayly (Wauchope)
4MISS BAHAMAS13118R M Pringle (Clergate)
5BRALYN SAL21525B J Northfield (North Casino)
6BANJO HOTTY24332S E Swain (Box Hill)
7NORTHERN BOUND11114J M Player (Tahmoor)
8OCTANE DRIVE1F314J W Sweet (Holmesville)
9STARBURST DELL73658S D Barron (Cambridge Park)
10MAVERICKS LEGEND65856R Nicolaou (Box Hill)
Race No. 5Aaa Radiator Specialists Stakes07:58PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TRUE KIHAEL51171K Hyde (Lidsdale)
2JACKLIN BROWN22612J Boersma (Warilla)
3ARTHUR RITIS13161D Sultana (Londonderry)
4LUKEKELY MAGIC23747T J Hurst (Londonderry)
5KELLY’S HERO42821L Watts (Paxton)
6MAIN ROAD16F27C M Proctor (Londonderry)
7SHORT TIME54232J Cassar (Merrylands)
8GAZMICK STORM66455M L Burton (Kemps Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Macro Meats Stakes08:17PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MAMBO JACK35443C M Proctor (Londonderry)
2NO DINGO55242A B Campton (Vineyard)
3KENTUCKY FIVE46736C M Proctor (Londonderry)
4QUICKLEE TOMMY67536T Richards (Wyongah)
5CRIPPEN25456D J Broadrick (Hilltop)
6TITANIUM PADDY41534P J Byrne (Badgerys Creek)
7FASCINATE MARINA57365N E (Hamlyn Terrace)
8COOL FURY24175J L Harris (Doyalson)
9LUXURY KING73766M L Burton (Kemps Creek)
10REAL FROSTY77888B T Dull (Fernvale)
Race No. 7Hotham Body Repairs Stakes08:40PM (NSWtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1JUST MICK36161W J Lutiger (Bringelly)
2UNO JAG78161D I Drynan (Llandilo)
3JANITOR BALE65746S Rhodes (Maldon)
4ADHARA SHINE38131J R Crawford (Llandilo)
5SHEZA GOOD LASS31123V M Bennett (Wilberforce)
6HARISON BALE34567S Rhodes (Maldon)
7COUNTRY DAWN66281R W Jackson (Hilltop)
8COOL SCOOBY12181T J Hurst (Londonderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Macro Gourmet Game Stakes08:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TOKYO TOMMY71484O M Langley (Berkshire Park)
2BLINGA73287J King (Wilberforce)
3GARBANZO47115W J Harper (Wyee)
4CASPER ROBBO34646J M King (Wilberforce)
5MOONSHINE PARTY33145W J Lutiger (Bringelly)
6PREMIER HARRY33262A J Lord (Cawdor)
7HEIR TO GRACE42817I R Hoggan ()
8VICTORIA’S STAR52375D Smart (Narellan)
9SMOKEY MACOOL83646M R Dawson (Mt Forbes)
10SOVEREIGN HILL74748R Mumford (Leppington)
Race No. 9Schweppes Stakes09:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CHAMPAGNE OSTI42311D Gladman (Parkes)
2DOIN’ NUFFIN23T35L D Purnell (South Grafton)
3WINDSOR BALE41633S M Evans (The Oaks)
4REVALONG LAD17133M Player (Tahmoor)
5VANE IMAGE78138L Watts (Paxton)
6JACK COOK43116C J Carl (Londonderry)
7RONNIE’S GIRL81426A Spinello (Hoxton Park)
8NOT FAR43216T J Lockhart (Falls Creek)
9SHE’S A HAZE55373R Mumford (Leppington)
10MIRROR KISSER73765S Kutnjak (Minchinbury)
Race No. 10Tedesco Menswear Stakes09:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1DEMON DARB2116J C Beadman (Freemans Reach)
2SERA BALE33327S M Evans (The Oaks)
3EURO JET55376R Nicolaou (Box Hill)
4MACSANTOS31751R Mcguiness (Cowra)
5COSTA LOT13374P W Nickerson (Stockton)
6COOL SAINT64831N W Ovington (Yerrinbool)
7SUDDEN LIFT43454J F Rudd (Londonderry)
8WANNA RUN28724J A Chapman (Lidsdale)
9FRONT THE BENCH26644C J Carl (Londonderry)
10DASHER’S ANGEL18586L R Lewis (Cedar Grove)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments