Monday 21st June 2010

Greyhound Box Draw For – Monday 21st June 2010

Race No. 1Hesa Felon @ Stud Stake07:10PM (NSWtime)
Mixed event over 720 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RUNNIN’ BARE24624J M King (Wilberforce)

2HALF SEVEN11242A B Hokin (Greendale)

3*** VACANT BOX ***

4EARTH MOVE7T345S Simonetta (Penrith)

5CHARLI GIRL64215R R Bell (Blacksmiths)

6*** VACANT BOX ***

7OBJECTION73273D Mustafa (Bringelly)

8LETHAL LIMIT22127D Jenkins (Catherine Field)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2 Stake07:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RACHEL AND GRETA21231M F Clayton (Sutton Forest)

2MISS GRIZWALD61336H J Tatian (Bonnyrigg)

3SURF POINT21321G J Ernst (Lochinvar)

4SCATTERED36757B M Burnet ()

5FLUSHED36125J Galea (Tarneit)

6GOOD ODDS BULLET71116T J Hurst (Londonderry)

7SILVER DIAMOND21375G J Miller (Wallacia)

8JUNIOR GROVE15146M P Morgan (Windale)

9SIMO’S BRO43453A Lord (Cawdor)

10BIANCO62743J Harris (Doyalson)

Race No. 3Tab.com.au To City Fnl07:53PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1OUR SUNAMI26812L B Richardson (Warnervale)

2BREAD AND BUTTER37553E Harris (Wyong)

3LAURIE’S SURFIE21322L C Refalo (Londonderry)

4COOL FURY24452G W Barnett (Reedy Creek)

5SURFING BILLY14541J Woods (Forresters Beach)

6NANA PLAZA35543C Kay (Buchanan)

7GOTCHA BRO21611E J Trenholme (Umina)

8POISON FLOWS33181T A Hagney (Lake Munmorah)

9ROCKY RUSH62373F Cini (Mannering Park)

10KAMIKAZE SPIRIT61314B Lloyd (Warilla)

Race No. 4Sally Guthrie Cup08:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1AWESOME ODY61416O M 2009ilakis (Matraville)

2GYPSY PEPPER51151F R Jeffcoat (Cowra)

3GOOD DEAL67454E G Wall (St Clair)

4PHYSICO MUM41323G J Miller (Wallacia)

5MALLAIG MIGHTY34234G A Carragher (Port Macquarie)

6JUDI’S BELLE81711M F Clayton (Sutton Forest)

7NITRO SANDY45113M P Arncliffe (Castlereagh)

8TURBO TIGER13712G A Carragher (Port Macquarie)

9ROSE OF HEATHER16763D J Hawes (Doyalson)

10INSTANT GABBIE18453J A Hawkins (Tumbi Tumbi)

Race No. 5Give Me Five @ Stud Stake08:34PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LIGHTNING POINT17732G J Ernst (Lochinvar)

2HOOKY BOOKY73111M Bell (Austral)

3KELLY’S HERO11144L Watts (Paxton)

4BUDAPEST74126B V Mckivat (Marulan)

5SHORT TIME26225J Cassar (Merrylands)

6JAI ALATION28123J L Harris (Doyalson)

7DANA BEATRICE42713R T Mcdonald (Cowra)

8EMO APPEAL12417D J Irwin (Maudsland)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Multiquip Stake08:57PM (NSWtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1FREAKY LEE34256K T Pedrana (Cranebrook)

2YOUR LATE31113L T Procopio (Riverstone)

3SMOOTH FANCY11163A (Londonderry)

4PRINCE ERAGON22113M Roberts (Kurri Kurri)

5FANCY ACE11128T J Hurst (Londonderry)

6CAWBOURNE HAILS54513A J Lord (Cawdor)

7STRONG DROP81363J T Brain (Lidsdale)

8LOVIN’ SPOONFUL41316R J Webster (Cawdor)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7De Bortoli Wines Stake09:20PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,850 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $750 3rd: $350 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CRIPPEN42242D J Broadrick (Hilltop)

2SARGENT TRIGGA36224J Magri (Austral)

3PREMIER DREAM51856A J Lord (Cawdor)

4PERFECT SURF55436P Lagogiane (Greystanes)

5AMERICAN SPOT17717A J Lord (Cawdor)

6JOSETTE BALE33411S M Evans (The Oaks)

7MOONSHINE CADDIE46674W J Lutiger (Bringelly)

8CAWBOURNE JAKE65376A J Lord (Cawdor)

9EVA DESTRUCTION57246E Kelly (Jewells)

10POUNCE54755L T Procopio (Riverstone)

Race No. 8Aaa Radiator Specialists Stake09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1UNO JAG51341D I Drynan (Llandilo)

2CATCH THE POST68142R Nicolaou (Box Hill)

3RIPLEY64236D I Drynan (Llandilo)

4COOL SCOOBY27721T J Hurst (Londonderry)

5JOHN NUBOND55626J J Ferguson (Miranda)

6MOONSHINE PARTY71331W J Lutiger (Bringelly)

7AUNTY EDNA71714W R Sugars (Voyager Point)

8BLINGA12367J King (Wilberforce)

9PETTIGO BOND63462G Robinson (Greta)

10PREMIER HARRY46367A J Lord (Cawdor)

Race No. 9Hotham Body Repairs Stake10:01PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1DARK PILGRIM16521W G Davies (Brombin)

2HALO JUMP27811G A Carragher (Port Macquarie)

3MAD MARTY BEE76124A J Lord (Cawdor)

4SHE’S FAIR72382D A Traino (Matraville)

5UNO BILL66334M P Arncliffe (Castlereagh)

6CATHELLA ICE12828M J Moroney (Lake Munmorah)

7BANJO HOTTY52236S E Swain (Box Hill)

8FRANK SANNETTE41613J L Harris (Doyalson)

9LONESOME LIGHT13255R Murray (Glenfield)

10MISS NIAGARA53454M M West (Beechwood)

Race No. 10Multiquip Stake10:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $4,550 Prizemoney.
1st: $3,200 2nd: $680 3rd: $320 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CUPPA KOKO43645D J Broadrick (Hilltop)

2IZZY QUICK22451J J Ashe (Wentworthville)

3FIRST GEAR21153J Zammit (Londonderry)

4TIMES ARE TOUGH48733P L Boyd ()

5DI LEE15338K T Pedrana (Cranebrook)

6ONLY BILL41332G Sheather (Young)

7OWN IT26154L Procopio (Riverstone)

8YOUR EYES ONLY35622M F Clayton (Sutton Forest)

9JERRY BE GOOD36523J L Antonelli (Kemps Creek)

10LYLA JOKER17633M J Wotton (Kemps Creek)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments