Saturday 12th May 2012

Greyhound Box Draw For Wentworth Park – Saturday 12th May 2012

Race No. 1Aaa Radiator Specialists Stake07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1NO RULES LEAGUE3223630.34G Micallef (Farmborough Heights)
2LOVER’S QUARREL2161130.42O R Makin (South Nowra)
3EL BONITO5133130.21J S Crawford (Llandilo)
4SILVER DOMINO2551130.42P C Wall (Lake Haven)
5HELEN BALE5111730.24S M Evans (The Oaks)
6LAGOON LOWANNA7113130.32R J Webster (Cawdor)
7GLORY OF LOVE1472330.44H Markou (Bargo)
8SPECIAL RICKEY2337430.27W J Harper (Wyee)
9DESOLATE7657529.96C J Carl (Londonderry)
10DUTCH CHOCOLATE8756730.91C M Reinke (Londonderry)
Race No. 2Rapidvite Stake07:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1RED ORPHAN41142NBTL J Whitton (Spring Hill)
2TARAWI SHIRAZ2236330.54R J Mansley (Blackhill)
3SEDUCTIVE4744330.40F J Harris (Kanahooka)
4CHADRICK11723NBTR J Evans (Moonbi)
5HAIL QUEENIE14673NBTF L Trowbridge (East Maitland)
6FORUM RULES2835630.24R Nicolaou (Box Hill)
7BEV’S CHARM3333130.43A J Messina (Llandilo)
8DOLLAR OH FOUR1843130.99C M Proctor (Londonderry)
9GOBO CHAMPION64742NBTC J Walker (Catherine Field)
10ACTIVE BEAUTY66544NBTJ R Mathias (Raglan)
Race No. 3Schweppes Stake08:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1BIAGI JEWEL23683NBTG Bowe (Clifton)
2MRS GRIFF15224NBTN J Becroft (Kurrajong)
3FLYING LEE15187NBTK T Pedrana (Cranebrook)
4DODGING43332NBTC M Reinke (Londonderry)
5GROVEBROOK LAD16712NBTM Doggett (Lithgow)
6HANIFY’S JEWEL23126NBTM F Gatt (Thirlmere)
7FULLY LEGITIMATE25224NBTR Matic (Canyonleigh)
8BAD GIRL TILLY73632NBTK Sultana (Londonderry)
9RUN NANNA34387NBTG G Wilson (Medowie)
10GROVEBROOK RULER76656NBTM Doggett (Lithgow)
Race No. 4Centrebet – Don’t Just Watch It08:27PM (NSWtime)
Mixed event over 720 Metres at Wentworth park Of $7,445 Prizemoney.
1st: $4,950 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1RITZY JIGGLES31563NBTA A Foukkare (Wyong)
2LAVANA4735342.33T K Auld (Tatura)
3THRILLING FRANK1651542.56R J Mansley (Blackhill)
4GAIL ALLEN3813242.68S A Rhodes (Maldon)
5WITCH ON WHEELS2543142.42J F Callaughan (Luddenham)
6OFF MY TROUT4216142.39B C Riccio (Loftus)
7GOOD QUEEN BESS17268NBTR Absalom (Peakhurst)
8REGAL GATE23244NBTC M Reinke (Londonderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Evans & Son Jewellers Stake08:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1OH EM GEE4653630.07C M Proctor (Londonderry)
2KOOL ICON6116730.10M J Sullivan (Bargo)
3HE’S SO SHY2822330.04J Micallef (Berkeley)
4NORRIS MINOR8228529.98F L Trowbridge (East Maitland)
5SCARLETT LIZ3727629.92L J Whitton (Spring Hill)
6CATCH THE POST6557230.18R Nicolaou (Box Hill)
7MIRANDA MOLLY3824430.30L Bozovitch (Miranda)
8MR. GAZMICK6524229.94M Burton (Kemps Creek)
9WE THREE KINGS4246830.13N Tremain (Sunny Corner)
10NICHOLAS’S HABIT5784729.81M Burton (Kemps Creek)
Race No. 6Betfair Stake09:12PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1THINGS MISSING3366629.68M F Gatt (Thirlmere)
2BAZMO’S BABE7111630.22P A Moran (Londonderry)
3YO COOL MAXIE1556129.94B E Evans (Moonbi)
4BYE BYE BUCKS1133129.91K Lewis (Raby)
5ENTRUST1154130.06F J Hurst (Londonderry)
6ACTIVE SCOOP7672730.00J R Mathias (Raglan)
7RUBY’S LAIR4444530.09T L Bryant (Nowra)
8CADENCE4511629.95F J Harris (Kanahooka)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Petsnacks.com.au Stake09:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1BANZAI KEROMA6313229.89S J Grover (Lithgow)
2SHE’S QUOTED3151530.19J Micallef (Berkeley)
3GO UBOBO1716430.22K J Staines (Jerrawa)
4ONE BANANA2412430.04F J Hurst (Londonderry)
5GO MINI MOUSE8122530.29N J Becroft (Kurrajong)
6POPPY GAZZ2861729.90J R Finn (Warilla)
7SPRING EXTREME2625130.16G J Board (Orange)
8MY JABULANI8737130.36M J Azzopardi (Appin)
9SUBJECT WIN8554430.07R Nicolaou (Box Hill)
10POPS ADIA5756330.35C J Cameron (Gunnedah)
Race No. 8Evans & Son Jewellers Stake09:57PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1KYL’S ME GIRL5552629.99A T Wade (Kings Langley)
2ADDICTION2232430.04C M Reinke (Londonderry)
3CELEBRATION TIME6142129.99C M Reinke (Londonderry)
4CITY STAR1763530.07L A Niccol (Londonderry)
5CAPTIVE7315129.86M Burton (Kemps Creek)
6BONITA BANANA4115330.34A T Wade (Kings Langley)
7THUNDER LEE8331130.04K T Pedrana (Cranebrook)
8GOD STAR5253129.92M Saal (Highfields)
9NICHOLAS’S HABIT5784729.81M Burton (Kemps Creek)
10WE THREE KINGS4246830.13N Tremain (Sunny Corner)
Race No. 9Hotham Body Repairs Stake10:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1CUTTING CORNERS2311230.01B L Selleck (Tooradin)
2I’M A CANNON1522330.43W Simmons (Greta)
3TOTAL SENSATION6221130.45P A Moran (Londonderry)
4DESTINED TO BE4832630.68E P Borg (Oakville)
5BIG MISCHIEF6624530.72J Micallef (Berkeley)
6GAZMICK JET3522430.28M Burton (Kemps Creek)
7BRANDI ALLEN3333430.75S A Rhodes (Maldon)
8GOODWIN BENNETT5571530.38R E Berwick (Sawyers Gully)
9EVIE VELLA4645230.25W Marmara (Merrylands)
10OPTIMUS68388NBTC M Reinke (Londonderry)
Race No. 10Macro Meats Gourmet Game10:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1HURRY DARCE72125NBTR Matic (Canyonleigh)
2CRIMINAL KRUNCH21331NBTD Sultana (Londonderry)
3SARGENT MITCHILL62136NBTM P Hardman (Bligh Park)
4SINGAPORE SLIP51531FSHM Stegnjaic (Rouse Hill)
5LITTLE OLIVE13618NBTA J Lord (Cawdor)
6WATTO LOTTO16135NBTJ F Callaughan (Luddenham)
7RANGO IZMIR31866NBTK Staines (Jerrawa)
8GO ANNA LEE31448FSHK T Pedrana (Cranebrook)
9BIG SCOOBY63F11NBTA T Wade (Kings Langley)
10VERIDIAN JACK14786FSHC J Cameron (Gunnedah)