Saturday 3rd November 2012

Greyhound Box Draw For Wentworth Park – Saturday 3rd November 2012

Race No. 1Aaa Radiators Specialists Stake07:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1AVONDALE PRINCE21351FSHM C Moncrieff (Kahibah)
2ZARISHEL25822NBTD I Drynan (Llandilo)
3BORIS FIELDS1131FSHJ Thompson (Pearcedale)
4BLACK TEXAS62512NBTK J Staines (Jerrawa)
5BAD GIRL TILLY27374NBTK Sultana (Londonderry)
6LUCKS CHANGED11563NBTF Xuereb (Riverstone)
7WEDSTAR DRYVA11615NBTR O King (Kembla Grange)
8GIFT OF TIME17836NBTK A Walker (Henty)
9SOKATE85785NBTH P Sarkis (Londonderry)
10BLEISWIJK BOY6562830.05A T Wade (Kings Langley)
Race No. 2Do You Think You Can Score? Stk07:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1LOCHINVAR BLANIK1322329.79R O King (Kembla Grange)
2SOME FOLKS3111230.30P Mccann (Glebe)
3BLOSSOM DIOR1215229.94L A Atchison (Jilliby)
4GO MINI MOUSE1323530.29N J Becroft (Kurrajong)
5BIG CLIFFY4144430.23P M Mckinnon (Norah Head)
6PAUA AND JEWELS2515130.12F J Hurst (Londonderry)
7MARVICKI3225130.07S M Wheeler (Blue Haven)
8TRENT MATE2554330.28K T Pedrana (Cranebrook)
9ADDICTION8643830.04H P Sarkis (Londonderry)
10BLACK ROGUE3785529.77O R Makin (South Nowra)
Race No. 3Betfair 2-5 Win Final08:10PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $7,020 Prizemoney.
1st: $4,650 2nd: $1,350 3rd: $670 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTNING LULU25112NBTJ Heard (The Entrance No)
2DESIDERATA3456230.13D I Drynan (Llandilo)
3PROVEN WAG1663130.29S A Gafa (St Clair)
4LONG SIGH1637130.43K A Walker (Henty)
5COB WEBBER4516130.20J S Vanderburg (Yarramundi)
6PRINCESS BLACK113130.33J E Heard (The Entrance North)
7WILMA STANLEY54642NBTJ M King (Wilberforce)
8GOOD ODDS PUNK5163130.53F J Hurst (Londonderry)
9STARBURST TERRY34782NBTS D Barron (Cambridge Park)
10COSMIC IMAGE8632230.32N J Becroft (Kurrajong)
Race No. 4Gary Sadler Memorial Stakes08:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1BACK PAGE LEAD33412FSHS B White (East Ryde)
2REGAL HERO2676730.35G J Minter (Mayfield)
3MONTANA IZMIR28513NBTK Staines (Jerrawa)
4FREAKING OUT1871430.57A Pagano (Llandilo)
5HABLANDO8331430.16K Sultana (Londonderry)
6KELMATTS FANTASY13111FSHM S Morris (Glenhaven)
7ROCKET POINT33636NBTG J Ernst (Lochinvar)
8CRAZY LASS2445130.34J M King (Wilberforce)
9BLEISWIJK BOY6562830.05A T Wade (Kings Langley)
10SOKATE85785NBTH P Sarkis (Londonderry)
Race No. 5Sportingbet Super Stayers Serie08:50PM (NSWtime)
Special Event event over 720 Metres at Wentworth park Of $9,250 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,700 3rd: $850 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1THRILLING FRANK4362742.56R J Mansley (Blackhill)
2IRINKA GABBY3311242.73R L Smith (Forbes)
3LAGOON CROCKETT51523NBTR J Webster (Cawdor)
4ZSA ZSA2135242.13D E Garrett (Somersby)
5IRISH MARINA2441142.33G L Thurkettle (Harden)
6EBBY MISS8642242.74M J Eberand (Oakville)
7BRONTE ANNA1111142.28J W Aldous (Werrington)
8HOTWIRE3213142.38G W Barnett (Reedy Creek)
9OFF MY TROUT5341542.39B C Riccio (Loftus)
10LIMPOPO7873242.36J W Aldous (Werrington)
Race No. 6Petsnacks.com.au Stakes09:12PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,475 Prizemoney.
1st: $5,450 2nd: $1,550 3rd: $775 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1FOLATE4117530.23P E Roach (Lidsdale)
2STREET BOSS6321729.86O R Makin (South Nowra)
3COAL KING41171NBTJ Thompson (Pearcedale)
4BONITA BANANA2134130.09A T Wade (Kings Langley)
5BILLY THE SID3572329.73S E Swain (Box Hill)
6RITZA RYDER3321429.71M F Gatt (Thirlmere)
7TWO TREE HILL1271329.76C H Lamb (Swan Bay)
8SUCKER PUNCH127F129.87D Sultana (Londonderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Schweppes Stakes09:37PM (NSWtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Wentworth park Of $7,020 Prizemoney.
1st: $4,650 2nd: $1,350 3rd: $670 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1OH SO SMOOTH4145129.91J Magri (Austral)
2HILLBILLY DELUXE1337230.11A Azzopardi (Londonderry)
3SPITFIRE STU5111129.94C H Lamb (Swan Bay)
4GOTTA BE FANCY1115129.95A Azzopardi (Londonderry)
5IRINKA LUCA7522529.87R L Smith (Forbes)
6JAKE’S RUN1223130.42T J Fielding (East Maitland)
7COSMIC IMAGE8632230.32N J Becroft (Kurrajong)
8PROCHURE4121130.12J S Vanderburg (Yarramundi)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Centrebet Vic Peters Classic Fn09:58PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $106,625 Prizemoney.
1st: $75,000 2nd: $18,750 3rd: $9,375 Unplaced: $500.

No.NameFormBestTrainer

1GARRICK BALE8731229.84A L Dailly (Anakie)
2TRANSCEND TIME2211229.83M J Azzopardi (Appin)
3RENEGADE CHIEF1112129.91K G Greenough (Pearcedale)
4ODIE FOR NOW3811129.61K G Greenough (Pearcedale)
5MUCHO CALIENTE33242NBTM J Azzopardi (Appin)
6UNEXPLAINED1212129.99M J Ferguson (Londonderry)
7PROVEN NITRO1131229.63J Thompson (Pearcedale)
8ALLEN DION5274130.04A L Dailly (Anakie)
9RONAN IZMIR57323NBTK Staines (Jerrawa)
10BILLY THE SID3572329.73S E Swain (Box Hill)
Race No. 9Macro Meats Stakes10:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1KYL’S ME GIRL1211629.99A T Wade (Kings Langley)
2DINKUM1613430.00J M Fletcher (Menangle Park)
3TARAWI SHIRAZ2617130.45L A Atchison (Jilliby)
4KELLY’S HERO3242829.92L Watts (Paxton)
5KOOL ICON8451730.10M J Sullivan (Bargo)
6SILVER DOMINO1832430.28P C Wall (Lake Haven)
7AWESOME KEITH4431330.16K T Pedrana (Cranebrook)
8TIFIA4512329.77C P O’Brien (Nowra Hill)
9BLACK ROGUE3785529.77O R Makin (South Nowra)
10ADDICTION8643830.04H P Sarkis (Londonderry)
Race No. 10Tedesco Menswear Stakes10:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1EDGE4162230.28G W Barnett (Reedy Creek)
2SIDDY CLASS3663229.94S E Swain (Box Hill)
3HOW COOL’S HARRY2721230.05S E Swain (Box Hill)
4BIT ELITE7231530.38Z Smith (Glenning Valley)
5DAWN KNOWS BEST7522430.10R W Jackson (Hill Top)
6SUNRISE BRENT1221530.48C Field (East Gresford)
7DESTINED TO BE3337630.68E P Borg (Oakville)
8RANGO IZMIR4223230.37K Staines (Jerrawa)
9ADDICTION8643830.04H P Sarkis (Londonderry)
10BLACK ROGUE3785529.77O R Makin (South Nowra)