Saturday 6th October 2012

Greyhound Box Draw For Wentworth Park – Saturday 6th October 2012

Race No. 1Multiquip Stakes07:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1FREAKING OUT45218FSHA Pagano (Llandilo)
2STORM KING76235NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
3SCHNELLE JUNGEN16426NBTJ F Rudd (Londonderry)
4JILL’S ARMY1132FSHD G Righetti (Kellyville)
5UNJUSTIFIED12886NBTW J Lutiger (Bringelly)
6GOGGO43811FSHC M Proctor (Londonderry)
7TRAPPER JET211FSHR R Bell (Blacksmiths)
8ZARISHEL51425NBTD I Drynan (Llandilo)
9KOSOVKA GIRL37624FSHP Stamenkovic (Londonderry)
10PURE POLLY43658NBTD J Wells (Shanes Park)
Race No. 2King Of Kurnell Stakes07:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1AU REVOIR4717230.31S B White (East Ryde)
2PIPPA TANGA4121530.49M C Sharman (Muswellbrook)
3NO REPAYMENTS6878330.71R R Bell (Blacksmiths)
4TARAWI SHIRAZ8777230.45L A Atchison (Jilliby)
5DOLLAR OH FOUR2653230.55C M Proctor (Londonderry)
6ADDICTION3632830.04H P Sarkis (Londonderry)
7IRINKA GABBY2323330.24R L Smith (Forbes)
8COOL JENMAR5117630.22J Brown (Pheasants Nest)
9BLEISWIJK BOY6165630.05L Vanderburg (Londonderry)
10AWESOME KEITH5544530.16K T Pedrana (Cranebrook)
Race No. 3Macro Meats Gourmet Game Stakes08:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1SIDDY CLASS5F51129.94S E Swain (Box Hill)
2PROCHURE1454130.17J S Vanderburg (Yarramundi)
3TIFIA7751429.77C P O’Brien (Nowra Hill)
4EXCLUSIVE ONE31173NBTD G Righetti (Kellyville)
5OCOTILLO8513630.56R J Goodwin (Kanahooka)
6STAR SAPPHIRE2212430.32D L Richardson (Holmesville)
7OH SO SMOOTH2561429.91J Magri (Austral)
8SATIN SURF5246830.11C J Carl (Londonderry)
9BIT DITSY21545NBTS Perkov (Londonderry)
10FLYING FABIO6367830.33A J Messina (Llandilo)
Race No. 4Roosters Final Crow Stakes08:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1FAUST’S FELIS31113FSHP Stamenkovic (Londonderry)
2DARK CHEQUER41811FSHP Lagogiane (Llandilo)
3STUNNING CHLOE23535FSHJ L Harris (Cooranbong)
4MAGIC BILLIONS23122NBTM S Matic (Canyonleigh)
5OFF MY TROUT26865NBTB C Riccio (Loftus)
6KITTY KEEPING44128NBTC K Roberts (Dubbo)
7HEAVEN KNOWS81541FSHD I Drynan (Llandilo)
8DURBIDGE32114NBTM Wilcox (Bringelly)
9GIRL STEPHANIE75626NBTW J Lutiger (Bringelly)
10DOUGY’S TANTRUM71485NBTS Simonetta (Orchard Hills)
Race No. 5Knox Grammar School Class Of 0708:50PM (NSWtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Wentworth park Of $7,020 Prizemoney.
1st: $4,650 2nd: $1,350 3rd: $670 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1TRENT MATE2137430.28K T Pedrana (Cranebrook)
2DIGGER’S BEACH4F24630.25R R Bell (Blacksmiths)
3CHASING GLORY1711129.86N M Walsh (Coolabah)
4WATTO LOTTO4625630.15J F Callaughan (Luddenham)
5SECRET SENSE3665230.02K A Walker (Henty)
6IRINKA LUCA1175229.87R L Smith (Forbes)
7LORD RAIN6412130.09B A Keene (Twelve Mile Creek)
8TRUE BLUE ETHICS1314330.20D J Smith (Moorebank)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Wentworth Park Sydney Cup Heat09:12PM (NSWtime)
Special Event event over 720 Metres at Wentworth park Of $9,250 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,700 3rd: $850 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1RITZY JIGGLES35567NBTA A Foukkare (Wyong)
2HOT BUZZARD5142142.18R R Bell (Blacksmiths)
3HE KNOWS UNO1151542.09M W Patterson (Iluka)
4IRMA BALE22212NBTG J Bate (Lara)
5REGAL GATE6281342.56E P Borg (Oakville)
6EBBY MISS5468642.74M J Eberand (Oakville)
7BELL HAVEN11454NBTE A Medhurst (Brighton)
8KNOW PEACE1431342.46
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Wentworth Park Sydney Cup Heat09:37PM (NSWtime)
Special Event event over 720 Metres at Wentworth park Of $9,250 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,700 3rd: $850 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1MR. CALUELA3432442.64D G Righetti (Kellyville)
2PLATINUM PLAYBOY1622242.65B Attard (Guildford)
3TADMORE LYN2471142.68R G Thomas (Glossodia)
4THRILLING FRANK5264342.56R J Mansley (Blackhill)
5*** VACANT BOX ***
6BUDDY RIGHT1765642.49R R Bell (Blacksmiths)
7DUSTY DAVE23752NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
8HOTWIRE2613242.38G W Barnett (Reedy Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Centrebet Stakes09:58PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,475 Prizemoney.
1st: $5,450 2nd: $1,550 3rd: $775 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S SO SHY3123130.04J Micallef (Berkeley)
2ALL DEBREE6244630.06J L Harris (Cooranbong)
3MR. CLYDESDALE1271229.56R Mccolm (Sawyers Gully)
4MY SWEET LOVE6125130.02R Matic (Canyonleigh)
5*** VACANT BOX ***
6BLACK HOMBRE6134529.99
7ROB PINES6114429.82E A Medhurst (Brighton)
8CHASING DE CASH1221529.81J S Miles (Killcare Heights)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Centrebet Stakes10:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1EL CABALLO3224329.97D I Drynan (Llandilo)
2AMADEUS STRIKES2131230.11S B White (East Ryde)
3IBROX LAURA7237730.19W M Dance (Somersby)
4BEV’S CHARM1576130.18A J Messina (Llandilo)
5BOLT LOCK BOLT1752430.17M Multari (Kemps Creek)
6STREET BOSS8112629.86O R Makin (South Nowra)
7SURE AS2157230.02S E Swain (Box Hill)
8THUNDER LEE3234430.04K T Pedrana (Cranebrook)
9SUBJECT WIN6456330.07R Nicolaou (Box Hill)
10TAKE OVER FOX6455430.24C Arletos (Llandilo)
Race No. 10Betfair Stakes10:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,555 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,235 3rd: $620 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1EMILY’S SECRET27314NBTJ A Head (St Marys)
2FLYING MASTER64751NBTR Nicolaou (Box Hill)
3BRONZE VENUS32381NBTM S Matic (Canyonleigh)
4HEFTRESS34112NBTP Lagogiane (Llandilo)
5SKINNY QUOTED65512NBTI F Morgan (Telopea)
6ALLEN BALLARD33333NBTS M Evans (The Oaks)
7COB WEBBER83145NBTJ S Vanderburg (Yarramundi)
8LUCINDA JANE35174NBTB J Mccauley (Badgerys Creek)
9NATIONAL DADDY62338NBTG W Solomons (Gunning)
10DODGING88286NBTH P Sarkis (Londonderry)