Saturday 24th May 2008


Race 1 347m M 13.00
WHEELER KENNEL STAKE
1 EDDY EVERYWHERE M KEITH DERRICK
2 GOOD BOY IAN M MAURICE TAYLOR
3 NEAT AND SMART M BRIAN LORD
4 CALCULATION M GEOFFREY SHEATHER
5 HIDDEN WILLOW M UNAVAILABLE
6 WEST HUNTER M HAROLD HUNTER
7 SINKA THE DRINKA M ROBERT BOOTS
8 PARIS ELLIS M CAROLINE RICH
9 DOWNUNDER GAMBLE M ALAN BLOOMFIELD
10 CHARLOTTE LANE M SEAN BANNERMAN

Race 2 347m M 13.17
GOLDRUSH MOTEL STAKE
1 MR. FATMAN M SHANNON BERMINGHAM
2 MIGHTY FLIGHTY M GEOFFREY SHEATHER
3 LEONIE MARY M PAUL BRITT
4 ELTANIN IZMIR M GREGG MILLS
5 MISS ENFORCER M ALLISON GREEN
6 STARDUST MISS M LORRAINE ROY
7 RUSSELL’S CROW M ROBIN HARVEY
8 HUMDINGER M CAROLINE RICH
9 CHARLOTTE LANE M SEAN BANNERMAN
10 TOKEN BOB M ROBERT FELSTEAD

Race 3 520m M 13.34
YOUNG SHIRE COUNIL STAKE
1 AKETU IZMIR M WAYNE TAYLOR
2 TIME SERVED M GREGORY MCALISTER
3 FELICITY LANE M MARGARET BANNERMAN
4 GOOD BOY JON M MAURICE TAYLOR
5 DIAL A PARTNER M BRIAN HOWDEN
6 BIG IRON M LORRAINE ROY
7 KEY OF HARMONY M BRIAN HOWDEN
8 GRACEFUL LANE M MARGARET BANNERMAN

Race 4 347m MX 13.51
SOUTHWEST VIDEO PRODUCTIONS STAK
1 KAY’S ECLIPSE M JEFFREY STEDMAN
2 DIETIE’S GIFT 5 MICHAEL GRANT
3 HIGHFLYING BOBIE 5 DIANNE SHEATHER
4 COOL TOKEN 5 ROBERT FELSTEAD
5 KEEP CROWING 5 ALAN BLOOMFIELD
6 GEOFF’S DREAM 5 GEOFFREY SHEATHER
7 SHEAR STAR 5 RONALD WEBB
8 HALE HAVEN M BRIAN LORD
9 COREY’S ME MATE 5 JONATHON MCALISTER
10 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY

Race 5 347m 5 14.08
YOUNG HOTEL STAKE
1 CORONA GLORY 5 BRIAN LORD
2 WHAT A FOOL 5 ALAN BLOOMFIELD
3 MALAHANG 5 GEOFFREY SHEATHER
4 BOMBA BANQUET 5 NOEL BATINICH
5 KUNARI IZMIR 5 WAYNE TAYLOR
6 BULLDOG WILLIE 5 KEITH DERRICK
7 CHARLIE’S JET 5 UNAVAILABLE
8 CYCLONE SOPHIE 5 ROBERT LOVETT
9 COREY’S ME MATE 5 JONATHON MCALISTER
10 AWESOME JACKLYNE 5 ARTHUR FAHEY

Race 6 347m MX 14.25
BREAKERS MAIDEN FINAL
1 GO COBBER 5 KEVIN MAHONEY
2 FOUR THIRTY DIVA M BRIAN WALES
3 YANPING WANG 5 ANTHONY REILLY
4 HARRY GRONDO M BRIAN LORD
5 FIRST VICTORY M FRANK JEFFCOAT
6 BRITNEY LANE M SEAN BANNERMAN
7 CHOPPER O’REILLY 5 GEOFFREY SHEATHER
8 TAIHLA’S BOY 5 DARREN LANG
9 KEY OF HARMONY M BRIAN HOWDEN
10 FELICITY LANE M MARGARET BANNERMAN

Race 7 347m BEST 14.42
DONGES IGA BEST 8
1 OSTI’S TREASURE 3 EDWIN DOSS
2 KAY’S DESIRE 3 JEFFREY STEDMAN
3 QUALITY BANQUET 1 NOEL BATINICH
4 ROMAN LANE 3 GEOFFREY SHEATHER
5 OLAY RAZ 1 SHANNON BERMINGHAM
6 ROSE OF HARMONY 3 BRIAN HOWDEN
7 JAY’S DESIRE 1 JEFFREY STEDMAN
8 GEOFF’S A HERO 3 LESTER SHEATHER

Race 8 347m 5 14.59
T&DS PRODUCE FINAL
1 GLENOLLIE 5 ROBERT LOVETT
2 SPOT OF RAIN 5 GEOFFREY SHEATHER
3 KOOKABUNNA BING 5 GEOFFREY SHEATHER
4 GOLDIE’S GIFT 5 FRANK JEFFCOAT
5 GALBA JULIE 5 SHANNON BERMINGHAM
6 ANGELIC GIFT 5 MICHAEL GRANT
7 BABAJI’S GIFT 5 MICHAEL GRANT
8 CHOLE BEC 5 ROBIN HARVEY
9 BOMBA BANQUET 5 NOEL BATINICH
10 DIETIE’S GIFT 5 MICHAEL GRANT

Race 9 347m 4 15.16
GIDDY UP GAGS & BITS STAKE
1 ALINGY 4 BRIAN WALES
2 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
3 Vacant
4 RIVIERA TOP 4 GEOFFREY SHEATHER
5 ONE INTENTION 4 GREGORY PREST
6 Vacant
7 SMOKE SHOW 4 ALAN BLOOMFIELD
8 DALGAZ DENNIS 4 GARRY PARSONS

Race 10 520m 4/5 15.33
SOUTHWEST TREE MANAGEMENT STAKE
1 DIAMOND PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
2 HARDEN BANDIT 4 JASON WILSON
3 WALTZING WILLOW 4 LORRAINE ROY
4 LITTLE BANQUET 4 GILLIAN APPS
5 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
6 LARA LEE BARNEY 5 ROBERT LOVETT
7 FLOUNDER RO 4 STANLEY HANNAN
8 GATHERING 4 LORRAINE ROY

Race 11 520m 5 15.50
OVERLAND RECYCLING KOORAWATHA
1 AWESOME KAY 5 JEFFREY STEDMAN
2 HUGE IMPRESSION 5 ALBERT WILLIAMS
3 ALANIS LANE 5 MARGARET BANNERMAN
4 CHARLYN BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
5 DALGAZ GEM 5 GARRY PARSONS
6 ABBY BELLE 5 GEOFFREY SHEATHER
7 GIZMO GIRL 5 ALAN BLOOMFIELD
8 AMBERISATION 5 ARTHUR FAHEY

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments