Saturday 25th April 2009


Race 1 347m MX 01.00
ANZAC DAY STAKES
1 FIONA DESTINY M CAROLINE RICH
2 CASH FLOW TEN M EMMANUEL ATTARD
3 MISS DORA M WESLEY MCDONALD
4 DEAR MOLLY M STANLEY HANNAN
5 PETITE KAY M JEFFREY STEDMAN
6 UBEE ROXON M WAYNE TURNER
7 SLICK WILLY 5 BETTY CRIBB
8 CASARINA 5 ARTHUR FAHEY
9 TALL JAN M JEFFREY STEDMAN
10 WHITE MONDO M DANIEL WALKER

Race 2 347m MX 01.17
LONG TAN STAKES
1 BUCK’S PARTNER M KYLIE MCDONALD
2 MISS FRANCES 5 PHILLIP PREST
3 REAL PUNCH M DAVID CRIBB
4 EFF TEE EYE M DARREN LANG
5 MONDO MAGIC M DANIEL WALKER
6 GYPSY PEPPER M FRANK JEFFCOAT
7 IRINKA ASOTASI 5 DAVID MEIERS
8 MISS RAPID JET M ARTHUR FAHEY
9 WHITE MONDO M DANIEL WALKER
10 TALL JAN M JEFFREY STEDMAN

Race 3 347m 5 01.34
CORAL SEA STAKES
1 CASH FLOW ENERGY 5 EMMANUEL ATTARD
2 KADERRA 5 STEPHEN TURNER
3 HOPE SO 5 BETTY CRIBB
4 JAY’S MAVERICK 5 JEFFREY STEDMAN
5 AWESOME COUSINS 5 WILLIAM HAMPTON
6 GOLD PLATINUM 5 GAI DERRICK
7 RAINBOW BINDI 5 GEOFFREY SHEATHER
8 GOLD WING 5 PHILLIP PREST
9 DIESEL SPILL 5 FRANK JEFFCOAT

Race 4 347m 5 01.51
ROYAL AUSTRALIAN NAVY STAKES
1 MIDNIGHT ELLIS 5 CAROLINE RICH
2 OVERHEAD 5 RODNEY MCDONALD
3 MARUNGI’S WORLD 5 PATRICK MCCORMICK
4 PEARL’S MIRAGE 5 GEOFFREY SHEATHER
5 CASH FLOW BOY 5 EMMANUEL ATTARD
6 JAY’S REBEL 5 JEFFREY STEDMAN
7 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
8 COOTA JACK 5 KENNETH RICHARDS

Race 5 347m FFA 02.08
AUSTRALIAN ARMY STAKES
1 CELESTIAL GIFT 2 MICHAEL GRANT
2 BUSTA MUGGLETON 2 RODNEY MCDONALD
3 BILLY SAID 3 RODNEY MCDONALD
4 KALI RAMIREZ 3 GORDON HERBERT
5 Vacant
6 CANNIA BE COOL 3 SCOTT PARRY
7 NEKIA COUNTRY 3 VICKI PREST
8 MINI MAN 2 ANN ANDERSON

Race 6 520m FFA 02.38
YOUNG SHIRE COUNCIL/GRNSW COUNTR
1 ORBIE 4 ANN ANDERSON
2 IIGLOO OSTI 1 LORRAINE ROY
3 SARKIS 5 UNAVAILABLE
4 HE’S A SUNLIT 4 PETER FRENCH
5 DANA BEATRICE 1 RODNEY MCDONALD
6 DAPHANEY 3 GARY MITCHELL
7 DANA TIGER 1 RODNEY MCDONALD
8 WANNABE FIRST 4 LORRAINE ROY
9 SUNLIT BIRD 1 PETER FRENCH
10 DANA GEORGE 4 RODNEY MCDONALD

Race 7 347m 5 02.58
BATTLE OF BRITIAN STAKES
1 HUMDINGER 5 CAROLINE RICH
2 BRAD’S ROCKET 5 TERRY O’KEEFE
3 PARIS ELLIS 5 CAROLINE RICH
4 NEEDY 5 RODNEY MCDONALD
5 AMBER’S OSTI 5 TERRY O’KEEFE
6 DANA ANNABELLE 5 RODNEY MCDONALD
7 BEST PLAYER 5 RODNEY MCDONALD
8 PARRYDISE RIVER 5 SCOTT PARRY
9 KALIANDRA 5 GORDON HERBERT
10 GOLD WING 5 PHILLIP PREST

Race 8 645m FFA 03.18
YOUNG SERVICES CLUB GALLIPOLI CU
1 BETTER OFFSET 3 GEOFFREY SHEATHER
2 MONEY MAGNET 2 KEVIN MAHONEY
3 Vacant
4 FELICITY LANE 4 MARGARET BANNERMAN
5 DANA GEORGE 4 RODNEY MCDONALD
6 Vacant
7 BRUSH SHIRAZ 4 V.PREST
8 MUZZLE MUZZLE 4 GREGORY MCALISTER

Race 9 347m 5 03.38
ROYAL AUSTRALIAN AIRFORCE STAKES
1 CARLISLE TIGER 5 WILLIAM HAMPTON
2 KALIANDRA 5 GORDON HERBERT
3 BREAK THE LAW 5 WESLEY MCDONALD
4 SUNLIT MACLAW 5 JULIE FRENCH
5 Vacant
6 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS
7 BRADMAN’S WILLOW 5 LORRAINE ROY
8 KATON’S LASS 5 GEOFFREY SHEATHER

Race 10 520m 4/5 03.55
TOBRUK STAKES
1 TUMBLONG VO VO 5 ARTHUR FAHEY
2 DALGAZ DENNIS 4 GARRY PARSONS
3 OCTANE LANE 5 RODNEY MCDONALD
4 HODSON 5 STANLEY HANNAN
5 Vacant
6 AWESOME KAY 4 JEFFREY STEDMAN
7 GOOD BOY BLUE 5 MAURICE TAYLOR
8 TIKI DREAM 5 DANIEL WALKER

Race 11 347m 4 04.10
TOWNHOUSE NEWSAGENCY STAKE
1 BABAJI’S GIFT 4 MICHAEL GRANT
2 PARRYDISE GIRL 4 SCOTT PARRY
3 RICH AND REGAL 4 CAROLINE RICH
4 DARK CAVALIER 4 LORRAINE ROY
5 Vacant
6 COLD TEA JACK 4 DANIEL WALKER
7 WRONG WAY JACK 4 DANIEL WALKER
8 LEGAL ARGUMENT 4 GEOFFREY SHEATHER