Friday 29th May 2009


Advance Pet Nutrition Dash – C4 295m 17:52
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 74648 Micro Sissy 17.39 B C Dann
2 43777 Chile Will He 17.12 G A Cleeve
3 63464 Mirkola Bale 17.39 D T Barnes
4 52117 Know Flirt 17.39 G A Cleeve
5 16182 Mojave Mick 17.35 C Mitchell
6 46165 Willy Echo 17.21 L J Waretini
7 47344 Cawbourne Molly 17.23 M J Flipp
8 57582 Jill Baxter 17.30 J T McInerney
9 52488 Homebush Castor 17.32 J T McInerney
10 76887 Rocka Hula 17.15 M M Grant

Challenge Opawa All-Up Sprint – C3 295m 18:12
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 32264 Know Cents 17.31 G A Cleeve
2 31165 Know Sporty 17.45 G A Cleeve
3 74733 Themelo 17.23 M M Grant
4 36F76 Mr Fugles 17.19 J M Jopson
5 14112 Singapore Willy 17.37 G A Cleeve
6 86451 Hailstone Herb 17.44 J T McInerney
7 35333 Rocky Pockets 17.42 G A Cleeve
8 31425 Another Kerry 17.41 J M Jopson
9 52546 Five Across 17.52 S R Fagan
10 27166 World Warning 17.56 L J Waretini

Borat At Stud Feature – C4 520m 18:40
$2800.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 37114 Crafty Cleeve 30.68 L J Waretini
2 3526F Patty’s Girl 30.46 J & D Fahey
3 32216 Zita Grace 30.70 M M Grant
4 38121 Poised 30.46 D E Stapleton
5 74877 Britney Lane nwd D L Roberts
6 77184 Winsome Cyclone 30.41 M M Grant
7 34618 Baba Ganoosh 30.41 D L Roberts
8 75822 Continue 30.31 R Adcock

Duvauchelle Hotel Feature – C5 520m 19:11
$3200.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 53346 Deal For You 30.55 G A Cleeve
2 71518 Jim Bob fsdt D D Schofield
3 81381 Ohoka Tash 30.10 L J Waretini
4 44411 Chile Tart 30.61 G A Cleeve
5 13167 Know Spirit 30.19 G K Turnwald
6 14254 Genista Dreama 30.49 J E Dunn
7 14736 Cool Groovy 29.93 J & D Fahey
8 F6786 Winsome Flyer 30.35 J E Dunn

Stablemate Harding Cup Final – C5f 295m 19:40
$5000.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 32436 Liam Bale 17.11 M M Grant
2 42651 Lincoln Brand 17.11 J S Rush
3 62345 Les Baxter 17.15 J T McInerney
4 17153 Taiga 17.27 M J Flipp
5 21232 Know Love 17.09 G A Cleeve
6 13672 Bob Baxter 17.17 J T McInerney
7 43447 Genista Assassin 17.21 J E Dunn
8 62611 Know Desire 17.07 G A Cleeve
9 57385 Cawbourne Happy 17.29 M M Grant
10 37885 Exciting State nwd C J Weir

Speights Six Pack – C3 520m 20:10
$2150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 75255 Charlie Stubbs 30.63 A D Williams
2 84716 Nitro Wigie 30.17 A Hart & K Taylor
3 74425 Cawbourne Woody nwd D L Roberts
4 14811 Cleeve Hill 30.74 K P Lawrence
5 45723 Lochinvar Vuiton 30.32 M M Grant
6 23374 Flying Aspen nwd M M Grant
7 21742 Botany Jim 30.56 J T McInerney
8 68878 Keep Ya Cool nwd J M Jopson
9 46168 Harbour Bale 30.62 M M Grant
10 53658 Heartline nwd D L Roberts

www.willwhatatstud.com Dash – C5 295m 20:40
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 12338 Jetwash nwd D L Roberts
2 67728 Small Hand 17.30 J M Jopson
3 22141 Groove Armada 17.41 J T McInerney
4 11363 Saint Daniel 17.08 J T McInerney
5 31751 Le Flambeur 17.47 J T McInerney
6 22572 Tony Knows 16.99 J T McInerney
7 31111 Watch The Jet 16.90 B C Dann
8 41124 Straight Off 17.06 J & D Fahey
9 372F5 Digamma 17.31 D L Roberts
10 26617 Carnaby 17.23 R D Blackburn

2009 Top Gun – INV 520m 21:10
$25000.00 – FEATURE
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 85238 Know Question 30.25 G A Cleeve
2 12125 Thrilling Shot nwd G E Harding
3 15121 Rockabye Lad 30.17 J & D Fahey
4 72211 Winsome Bucks 30.08 J & D Fahey
5 11146 Johnny Midnight 29.84 J & D Fahey
6 15214 Appointed Thyme nwd D D Schofield
7 41136 St. Wild 30.36 D L Roberts
8 11216 Watmough 30.21 J & D Fahey
9 16612 Fancy Mel fsdt D D Schofield
10 33115 Fancy Shelly fsdt D D Schofield

Flair Stakes – C2 520m 21:40
$1800.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 14222 Rocky’s Star 30.73 R Casey
2 12112 Genista Rocket 30.17 J E Dunn
3 64283 Firenzo Bale nwd D L Roberts
4 54277 Freddie Sage 30.91 J T McInerney
5 26561 Willy Bolt 30.68 M J Flipp
6 24144 Vivaldi Road 30.84 J T McInerney
7 56538 Know Glory 30.98 G A Cleeve
8 31362 Lou Bale 30.76 M M Grant
9 38438 Frosty Equator 30.56 A Joyce
10 6585F Costa Bravo 30.45 A J McCook

Katz ‘n K9z Sprint – C4 295m 22:10
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 81731 Ambersmooth 17.44 K S Bonnett
2 75423 Another Mangles 17.32 J T McInerney
3 65272 Know Say 17.12 G A Cleeve
4 77718 Not A Whata 17.15 M J Flipp
5 65365 Cadbury Hand 17.34 A Hart & K Taylor
6 35836 Tony Baxter 17.30 J T McInerney
7 45444 Wild St. Teddy 17.16 D L Roberts
8 11111 Fireman’s Raffle 17.21 G A Cleeve
9 52488 Homebush Castor 17.32 J T McInerney
10 47447 Historical 17.28 R D Blackburn