Friday 19th December 2008


Allied Work Force 0800 Labour – C1 305m 17:12
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 17675 Sharky Magoo 17.95 D J Parata
2 46462 Baileys Dream 18.02 W V Kite
3 78284 Nowhere To Run 17.56 D J Parata
4 47348 Bigtime Mate 18.13 L D Bell
5 14666 Anything Fitz 18.08 S P Clark
6 31251 Bigtime Unique nwd B R D Cole
7 86488 Lissadell Sam nwd D M Donlon
8 6×11 Natasha’s Duffer fsdt J T McInerney
9 37867 Cawbourne Aimee 18.03 A S Trass
10 36768 Nature Rules 17.86 G M Clarke

Mickeys Super Liquor – C1 305m 17:47
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 67337 Magnificent nwd L McCook
2 1141 Wongawillinev 17.41 B R D Cole
3 31765 Hot Spicey Boy 17.68 D J Parata
4 12387 Chloe Bear fsdt B C Dann
5 54285 Benbulben Ben nwd D M Donlon
6 43766 Google Magoo nwd D J Parata
7 813 Le Flambeur fsdt J T McInerney
8 65433 Soichiro nwd J T McInerney
9 37867 Cawbourne Aimee 18.03 A S Trass
10 36768 Nature Rules 17.86 G M Clarke

Amf Boat Builders – C3/4 520m 18:20
$2600.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 46426 In Tom’s Memory 30.32 J T McInerney
2 87835 Fifi The Genius 30.22 J E Chatfield
3 11111 Appointed Thyme 30.30 D D Schofield
4 61716 Jalisco 30.00 S P Maher
5 13466 Upahut Slayer 30.66 W T Hodgson
6 73765 Satan’s Plot 30.85 J T McInerney
7 41224 Kimmy’s Diva 30.14 D D Schofield
8 45727 Spike’s Special nwd D D Schofield
9 67232 Winsome Dignity 30.11 S P Maher
10 62655 Andy D’Gandy 30.43 A Duganzich

Crombie Lockwood (Nz) Ltd – C5 305m 18:58
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 51236 Karl Baxter 17.71 J T McInerney
2 38714 Hifi Allegro nwd B R D Cole
3 16515 Leumeah Miss 17.45 J T McInerney
4 21527 Tony Knows fsdt J T McInerney
5 83354 Flying Chameleon 17.78 S P Clark
6 81354 Chilli Mitch 17.61 J T McInerney
7 33218 Will Zam 17.63 S P Maher
8 72166 Lotto Leo nwd J T McInerney
9 26662 Call Me nwd B C Dann
10 17527 Cawbourne Kerry 17.41 D D Schofield

Vita Power – C5 520m 19:25
$3000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 42253 Shifty Doons nwd D Brewer & J Gilbert
2 73283 Another Lloyd 29.80 J T McInerney
3 73246 Uno Witch 29.77 D Brewer & J Gilbert
4 33481 James Bee 30.66 W T Hodgson
5 66721 Sally Baxter 30.18 J T McInerney
6 24713 Fancy May 29.89 D D Schofield
7 71161 Thank You Jim 30.42 D D Schofield
8 11284 Cawbourne King nwd D Brewer & J Gilbert
9 45166 Brockman Lad nwd B R D Cole
10 13878 Starlight Jewel nwd N A Clark

Keenan Concrete Wanganui Cup Final – C5f 520m 20:00
$10000.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 51883 Billy Rubin nwd J McInerney Jnr
2 14162 Fancy Shelly nwd D D Schofield
3 31341 Diamond Zac 29.48 B R D Cole
4 13272 Magic City 29.94 D Brewer & J Gilbert
5 51273 Riddle Man nwd B D F Craik
6 61722 Simply Blessed 30.24 D D Schofield
7 17211 Cosmic Zeus 29.93 J T McInerney
8 F1561 Supreme Bash 30.25 S P Clark
9 42253 Shifty Doons nwd D Brewer & J Gilbert
10 14424 Jetwash nwd A C Roberts

Group Two Dash For Cash Final – C5f 305m 20:35
$15750.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 14122 Watch The Jet nwd B C Dann
2 52631 Pizza Girl 17.20 J T McInerney
3 14111 Winsome Light 17.46 D D Schofield
4 11372 Cawbourne Dore 17.55 P Freeman & A Turnwald
5 18321 Winsome Wok Eye 17.57 D D Schofield
6 32381 Twist Mist 17.37 B R D Cole
7 21472 Wongawillisteve 17.63 B R D Cole
8 22241 Allegro Vision 17.52 B R D Cole
9 54432 Swift Token 17.63 J T McInerney
10 26662 Call Me nwd B C Dann

Www.wanganuicarcentre.com – C4 305m 21:08
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 88576 Bee Rocca nwd G M Clarke
2 83315 Central Raider 17.87 T W Downey
3 54432 Swift Token 17.63 J T McInerney
4 12688 Sharimore 17.48 I D Moore
5 47824 Evamore 17.58 I D Moore
6 47657 Cab Driver 17.60 D P Symes
7 264F6 Tiggerlong Fury 17.64 J E Chatfield
8 33454 Arataki nwd M H Goodwin
9 88887 Thrilling Swift nwd B C Rangiuia

Wanganui Security Services – C3 305m 21:35
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 85436 Bigtime World 17.75 L J Ahern
2 54675 Bigtime Dora 17.75 D A Gough
3 76882 Thrilling Gypsy 17.55 A Udy & H McCracken
4 31387 Turbo Prince 17.73 B C Dann
5 16786 Zeta Jones 17.91 D J Parata
6 44677 Homebush Bubbles 17.69 J T McInerney
7 22563 Bigtime Thunder 17.67 G L Ross
8 15674 Robtitle fsdt J T McInerney

See You @ “the Red” – C2 305m 22:05
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 42673 Rymor Reason nwd J & J Tapiki
2 55684 Blue Denim 17.91 L McCook
3 31255 Hailstone Harly nwd J T McInerney
4 17838 Lucy’s Mint 17.88 D Brewer & J Gilbert
5 21233 Bigtime Cool 18.08 M H Goodwin
6 28452 Thrilling Polar nwd D J Parata
7 35464 Marc A Bookie 18.20 D J Parata
8 15852 Bigtime Lass 17.75 L D Bell