Thursday 15th January 2009


Lectro Hair & Beauty First 4 – C1 527m 17:00
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 2213 Rocky Bend Girl fsdt N P Green
2 52533 Suzie The Fluzy nwd R P O’Regan
3 11372 Shine For Us 30.83 W Steele
4 34126 Shy Neena nwd D Van Meeuwen
5 21427 Dark Fancy fsdt D D Schofield
6 34221 Satsuma 30.72 B D F Craik
7 52287 Denny Jewel nwd G M Hunt
8 36542 Thrilling Chase nwd S C Mann
9 17687 Kaimai Royale nwd G R Farrell
10 66888 Greg Smurfee nwd J A Cleaver

Meadowset Graphics Sprint – C0 318m 17:20
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 65464 Homebush Tui nwd P W Cleaver
2 767 Dad’s Gift nwd J R Udy
3 42858 Onset nwd J A Cleaver
4 Kiwi Maid G J Noakes
5 78 Caribbean Ebony fsdt K & C Munday
6 Thrilling Tim M C Cuneo
7 Thrilling Cam K Walsh
8 42787 Miss Tori nwd G R Farrell
9 Santo Gold P W Cleaver

Catch Restaurant Sprint – C0 318m 17:50
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 Thrilling Iris K Walsh
2 Thrilling Doll M C Cuneo
3 Thrilling Penny M C Cuneo
4 6 Psychotic fsdt B D F Craik
5 Freight Shaker A J Schneider
6 76835 Looney Magic nwd K & C Munday
7 88767 Abigail’s Party nwd K Sutch-Jones
8 52548 Cawbourne Botros nwd W Steele
9 Santo Gold P W Cleaver

Terry Ryan Timber Sprint – C2/3 318m 18:20
$1600.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 87825 Lauretana Boy 18.43 K Sutch-Jones
2 27657 Miss Amy Dry 18.58 B D F Craik
3 38468 Homebush Jenna nwd J R Udy
4 22776 Devil’s County 18.44 B D F Craik
5 15246 Dream On Cyrus 18.53 K Sutch-Jones
6 83145 Cawbourne Card 18.82 C J Derecourt
7 12141 Sirocco Cam nwd P&L Henley
8 46777 Homebush Bubbles nwd J R Udy
9 35486 Brother Badger 18.55 H S Laagland
10 87454 Blue Soldier 18.56 S P Clark

Rodewald, Hart & Brown First 4 – C5 318m 18:50
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 37385 Ashbourne Falcon 18.53 M McFarlane
2 81267 Beach Street 18.66 B D F Craik
3 61235 Zensu 18.31 R P O’Regan
4 11173 Winsome Light 18.20 D D Schofield
5 61732 Winsome Jess 18.43 D D Schofield
6 36345 Cawbourne Cathy 18.29 D D Schofield
7 23131 Longford Annie 18.06 N P Green
8 21433 Forward Solution 18.55 D W Mathews & M R Lozell
9 73754 Thrilling Game nwd D W Mathews & M R Lozell
10 72688 Thrilling Paris 18.40 D W Mathews & M R Lozell

Trophies Plus Stakes – C0 527m 19:10
$1500.00 – FEATURE
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 465 Spinning Comet nwd W Steele
2 58663 Starshine Girl nwd W Steele
3 22635 Roll Up nwd F W Herbert
4 32333 Tails Off nwd T A Green
5 837 Galileo fsdt W Steele
6 58344 Caribbean Jack nwd K & C Munday
7 86676 Bratpack Sally nwd K Sutch-Jones
8 777 Thrilling Idol fsdt M H Knight
9 52548 Cawbourne Botros fsdt W Steele
10 Thrilling Pure M C Cuneo

The Brownzy Sports Bar Sprint – C2 318m 19:40
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11384 Bigtime Teddy 18.73 C J Derecourt
2 72361 Fervid 18.57 T A Green
3 24132 Dream Seeker 18.95 G R Farrell
4 87625 Black Book 18.82 M McFarlane
5 55386 Graduated Class 18.89 G R Farrell
6 62141 What Shiraz nwd T A Green
7 52121 Zambora Man nwd P&L Henley
8 82356 Thrilling Snow nwd G Calverley
9 87454 Blue Soldier 18.56 S P Clark
10 35546 Thrilling Turk 18.66 G R Farrell

Carol’s Tabs Sprint – C1 318m 20:07
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 88364 Bigtime Legend 18.65 G R Farrell
2 44748 India Blue nwd D D Schofield
3 48642 Queen Lizzy nwd B D F Craik
4 67668 Sergeant Scream 18.76 G Calverley
5 36275 Mumble Jumble nwd W Steele
6 43227 Homebush View nwd D H Cottam
7 42633 National Debt fsdt G B Darcy
8 65468 Thrilling Celia nwd K Sutch-Jones
9 86578 Catch The Breeze nwd J R Udy
10 66888 Greg Smurfee 18.93 J A Cleaver

Summer Festival Meeting Here Sunday – C1/2 527m 20:32
$1800.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 42546 Total Inferno 31.04 P W Cleaver
2 73445 Julie’s Lady 31.01 D H Cottam
3 36464 Park Red 30.92 B D F Craik
4 21212 Cawbourne Tiger 30.55 N P Green
5 58345 Thrilling Neo 30.52 J R Udy
6 64574 Ultra Magnus nwd D Van Meeuwen
7 41615 Fancy Kate 30.83 D D Schofield
8 34723 Fancy Spider nwd D D Schofield
9 17687 Kaimai Royale nwd G R Farrell
10 66888 Greg Smurfee nwd J A Cleaver

New Zealand Community Trust Sprint – C1 318m 20:57
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 25548 Pyfo Willee nwd G Calverley
2 23558 Big Archie 18.68 K Sutch-Jones
3 87558 Thrilling Amy 18.98 G M Hunt
4 12 Thrilling Virus 18.84 G R Farrell
5 63755 Tee Kay Girl 18.90 H S Laagland
6 41226 Halstrom Bale 18.72 S C Mann
7 84148 Homebush King 18.96 J R Udy
8 52623 Thrilling Jim 18.84 C J Derecourt
9 44878 Waikika Pirate 19.24 G Calverley
10 66888 Greg Smurfee 18.93 J A Cleaver

Pacific Sheet & Coil (Nz) Stakes – C4/5 527m 21:12
$3000.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 37271 Buzz Cafe 30.42 S P Clark
2 14254 Micro Benny 30.28 D D Schofield
3 55315 Kaimai Belle 30.48 G R Farrell
4 32111 Riddle Man 30.26 B D F Craik
5 2565F Young Daddy 30.28 D D Schofield
6 15216 Thank You Jim 30.36 D D Schofield
7 25521 Yambla Jack 30.56 D D Schofield
8 67338 Lobby Lloyd 30.49 A J Schneider
9 15886 Awesome Voyage nwd W Steele
10 24621 Kimmy’s Diva nwd D D Schofield

The Alamo Bar & Tab Sprint – C4 318m 21:37
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13265 Moon Dancer 18.71 A J Schneider
2 52366 Terror Jim 18.79 P G Lowen
3 11155 Ensign 18.48 G B Darcy
4 41882 Dellacqua 18.57 T A Green
5 26326 Fast Stass 18.66 D D Schofield
6 66443 Rialto Mission 18.38 B D F Craik
7 86227 Crowded House 18.33 W Steele
8 34331 Trial Bay 18.28 L C Jensen
9 45384 Thrilling Elroy 18.77 P G Lowen
10 17788 Clear Conquest 18.58 B D F Craik