Monday 8th December 2008


RACE 01 MAIDEN 520M 6.42PM
B.G.R.C.
F4
1 DAKARAI Q M WAYNE WHYATT
2 BLUE MOMBASA Q M STEVE WOODS
3 PUISSANT M JOHN REIMER
4 TENDER LEE Q M KAYLEEN THRUPP
5 SURFING BLONDE Q M KEVIN MACINTOSH
6 SUNARIAN Q M GRAEME DUNN
7 GOLD SONATA Q M DARRYL SMITH
8 CARMELLA TYCOON Q M JEANETTE CAUCHI
9 GENERAL JACOB M RAYMOND BURMAN

RACE 02 MAIDEN 520M 7.03PM
BRANDONS ELECTRICAL
F4
1 DUTCH HARBOUR M MICHAEL MCALISTER
2 HEZA RACER M JOHN REIMER
3 HEY OBAMA Q M BEVERLEY CHAPPELL
4 HEPTARCHY M JOHN REIMER
5 TEXAS FOX M SANDRA HUNT
6 PERFECT TYCOON Q M JEANETTE CAUCHI
7 YOUNG LIGHTNING Q M LARRY FRANKS
8 JUST HONEY Q M TIMOTHY BILLIN
9 GENERAL JACOB M RAYMOND BURMAN

RACE 03 MIXED FINAL 520M 7.25PM
SKY CHANNEL
F4 1ST LEG EXT DBL
1 JANEFIELD LAD M STEVE WOODS
2 PACKER TYCOON Q M JEANETTE CAUCHI
3 LOTSA FRONT Q 5 KEITH HOUGHTON
4 DOUBTING JOHNNO M ROBERT GILTINAN
5 ELSIE TANNER Q 5 BOB WRIGHT
6 QUARTER TIME Q 5 KAYLEEN THRUPP
7 JOHNNY PAY DAY Q M JOHN PAY
8 REVEL IN Q M KATHIE EVANS
9 HEZA SURFER M JOHN REIMER
10 GOLD SONATA Q M DARRYL SMITH

RACE 04 NOVICE 520M 7.42PM
THE ADVANCE MERCANTILE TROPHY
F4 2ND LEG EXT DBL
1 UNCLE ERNIETTA N GLENDA DART
2 VINTAGE MONARCH N DARRYL SMITH
3 ROXY ROCKS Q N SANDRA HUNT
4 HITMAN HEARNS Q N JAMES THOMPSON
5 HARPIE LADY N GLENDA DART
6 UNO PLAY BOY Q N HELEN KEEP
7 HEZA WILD ONE N JOHN REIMER
8 TAWNY SHIRAZ Q N PAUL HILL
9 FEDRICK TYCOON Q N JEANETTE CAUCHI
10 ATLANTIC CRUISE N MICHAEL MCALISTER

RACE 05 5TH GRADE 520M 8.02PM
“GIVE ME FIVE” AT STUD
F4 1ST LEG QUAD
1 TROY STATE Q 5 TROY SHARPE
2 STAR KINGDOM 5 STUART THOMPSON
3 WRITE OFF BART Q 5 NICK TZOUVELIS
4 SUPER STANLEY Q 5 ALEX GREEN
5 HITECH O’FIVE Q 5 GREGORY PAULL
6 ILLUSION STAR Q 5 MICHAEL BRAUER
7 FUNKY BOY Q 5 MICHAEL CHAPMAN
8 SURFING DEVIL 5 THOMAS NOBLE
9 NINDERRY ICE Q 5 RODNEY HUGHES
10 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER

RACE 06 5TH GRADE 600M 8.24PM
THE SLEMINT CARTER
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 PHANTOM BEN 5 JOHN FREE
2 TIME TO PLAY 5 BOB BELFORD
3 FREAKY’S FLYER 5 GARY PEEL
4 MAKUSHLA Q 5 MICHAEL BRIANT
5 VADA STAR Q 5 REG HAZELGROVE
6 FOUR WAY FANCY 5 COLIN BYERS
7 SHE’S A PENSKE 5 ROBERT GILTINAN
8 HEWITT 5 JAMES ROBINSON
9 BONFIRE AND ICE Q 5 P CAMDEN-BERMINGHAM
10 BAR ROOM QUEEN 5 THOMAS NOBLE

RACE 07 4/5 GRADE 520M 8.42PM
WHO LET THE DOGS OUT
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 FREE CHEERS Q 5 THOMAS NOBLE
2 BIG NIGHTMARE Q 5 ANNE SOUTHEE
3 LADY MOSCATO Q 5 BOB WRIGHT
4 BLUEY’S SPIRIT 4 COLIN GRAHAM
5 BOSANOVA BLUE Q 4 DALE MORTIMER
6 KAY SIZE STATE Q 4 TROY SHARPE
7 SPLITTING HAIRS Q 5 DIANNA BUXTON
8 ENJOY INN Q 5 NEIL THOMPSON
9 OUTBACK BOY 5 JAMES ROBINSON
10 FREE KNIGHT 5 JOHN FREE

RACE 08 MIXED FINAL 520M 9.02PM
WINNING EDGE
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 LIGHT THEM UP Q 5 KATHIE EVANS
2 SPIRITUAL CLOUD 5 GLENDA DART
3 SIR SHIRAZ Q 4 THOMAS NOBLE
4 CRONIN STATE Q 5 TROY SHARPE
5 WILD SILENCE Q 4 MALCOLM DAWSON
6 FLYING KOSTANZA 5 TONY BRETT
7 BILLION SMILES 4 JOHN FREE
8 COBBELL LASS Q 5 MARGARET QUARRELL
9 ABOUT LAST NIGHT 5 JOHN RUTHERFORD
10 DRAGON ANGEL Q 5 NEIL THOMPSON

RACE 09 5TH GRADE 520M 9.22PM
NORTHERN RIVERS STUD
F4
1 CLASSY HOSTESS 5 MICHAEL THRUPP
2 PEACH BIKINI 5 GLENDA DART
3 DIAL TRIPLE OH Q 5 DEBORAH SIMON
4 PURE SHOT Q 5 RODNEY HERR
5 TAKE A SQUIZZ Q 5 GARRY GILBERT
6 ELISE ODETTE Q 5 DENNIS MOORE
7 SERBIAN STORM Q 5 LARRY FRANKS
8 TANE WARRIOR Q 5 COLIN CURTIS
9 SILICONE BOB 5 JAMES ROBINSON
10 BOND’S AWAY Q 5 THOMAS NOBLE

RACE 10 5TH GRADE 520M 9.40PM
GREG COOLEY WINES
F4
1 READY STEADY Q 5 STEVE WOODS
2 STOCKMAN Q 5 DEBORAH SIMON
3 AZASTAR Q 5 ALEX GREEN
4 TRACK HAMMER Q 5 KAYLEEN THRUPP
5 DRAGON ANGEL Q 5 NEIL THOMPSON
6 FIRE OF LONDON Q 5 P CAMDEN-BERMINGHAM
7 ON THE ROPES Q 5 DIANNA BUXTON
8 STERLO STATE Q 5 PATRICIA COMLEY
9 BONSAI CLOUD 5 GLENDA DART
10 NOT AMUSED 5 SHANE STAPLES