Tuesday 14th April 2009


Race 1 395m 7.50pm
HT 1 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 PUISSANT M JOHN REIMER
2 TAVISTOCK M KARREN ELGOOD
3 MANX STORM M ROBERT WALL
4 CHASE ME DO M BRIAN YOUNG
5 SUPER CRUISE M MICHAEL MCALISTER
6 DARCY’S LAD M NORMAN SYKES
7 PEPI POWER M PETER MAY
8 LONE BEAR M SHARON FARROW
9 DEAGON ONYX M LEONARD SUTCLIFFE
10 FOUREX CEL M COLIN WILLS

Race 6 395m 9.27pm
4/5 GRADE SUREPICK F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 MY DUX ELITE 5 RODNEY POWER
2 BOLINISI SILVER 4 LEE ELGOOD
3 SCARLET BAY 5 ELIZABETH GRIFFIN
4 BIG RED ROCK 5 NORMAN SYKES
Box5 VACANT
6 ALL ABOUT STYLE 5 SANDRA HUNT
7 LATE SHOW LEE 5 NEIL THOMPSON
8 CATCH THE FLASH 5 MICHAEL JAMES

Race 2 395m 8.08pm
HT 2 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 MINI SURFER M SHARON FARROW
2 IPSWICH MURAL M LANCELOT WALDON
3 VOODOO EYES M MEGAN BERNARD
4 KESTREL BLUE M BRIAN YOUNG
5 FOUREX CITED M COLIN WILLS
6 DARK JEWELL M JOHN REIMER
7 PURE MONO M ANTHONY HESS
8 HOPEFUL BABE M NORMAN SYKES
9 FLASH TUNE M ASHLEY BOCK
10 REGAN’S ANGEL M NEIL THOMPSON

Race 7 395m 9.50pm
NOVICE GREG COOLEY WINES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 ONE IN TEN N GARY KEEP
2 BELLI TIPS N ERIC CONROY
3 POWER MAC N PETER MAY
4 ALINA N KEITH HOUGHTON
5 MAJOR BILLY BLUE N WILLIAM ELSON
6 SARAH’S RIVAL N AUSTIN IVES
7 DEVIL GATE DRIVE N COLIN HAMILTON
8 AZUSA N KEITH HOUGHTON
9 ROBSHAR SHADOW N ROBERT WALL

Race 3 395m 8.27pm
MIXED FINAL SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
1 MITZIE’S ANGEL M NEIL THOMPSON
2 SHEZA SHAZA M JOHN REIMER
3 DYNAMIC LADY 5 JOHN REIMER
4 SPOONER STREET M JOHN REIMER
5 MOLLY POWER M DONNA MAY
6 DINO’S HERO 5 MEGAN BERNARD
7 BLACK SNIP M RUSSELL MCBRIDE
8 SHORT ARGUMENT M JOHN REIMER
9 PURE MONO M ANTHONY HESS
10 MARVILLE LAD M FRANK HARRIS

Race 8 520m 10.09pm
4/5 GRADE DINKY DI WEB DESIGNS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 DARK WHISPER 5 GARY KEEP
2 MEGABROOKE TOO 5 RUSSELL MCBRIDE
3 ST. JAMES’ GATE 5 ROBERT GREENSILL
4 SARGENT ELITE 4 PETER MAY
5 ROXY ROCKS 5 SANDRA HUNT
6 READY STEADY 5 STEVE WOODS
7 BLACKJACK JACK 4 ALAN CAMERON
8 FLYING SPIRIT 4 NORMAN SYKES
9 TAMBER GROVE 5 LEE ELGOOD

Race 4 600m 8.50pm
MAIDEN/5TH GRADE UNITAB 0 – 2 WINS (FOR GREYHOUNDS WITH NO MORE THAN 2 WINS MAIDENS ELIGIBLE)
F4 2ND LEG EXT DBL
1 CODE FORTY FIVE M ASHLEY FURNER
2 EVIL ANGEL 5 LLOYD COYNE
Box3 VACANT
4 PERFECT PEDRO 5 CLAIRE HOGAN
5 NICCI NITRO 5 ROBERT GALE
Box6 VACANT
7 TREVON JAYMES M JOHN POLLOCK
8 DAKARAI 5 WAYNE WHYATT

Race 9 520m 10.29pm
5TH GRADE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4
1 SUGGESTER 5 DEBORAH ARNOLD
2 ALWAYS 5 MARGARET MCKNIGHT
3 BEAU ROAD 5 BERYL GREEN
4 BLACK VISION 5 RUSSELL DRUERY
5 LOTSA FRONT 5 KEITH HOUGHTON
6 JANEFIELD LAD 5 STEVE WOODS
7 IT’S THE ANSWER 5 BRIAN YOUNG
8 KADET 5 LEE ELGOOD
9 TAMBER GROVE 5 LEE ELGOOD

Race 5 395m 9.08pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 TRENDY WENDY 5 LANCELOT WALDON
2 DEAGON CHARMER 5 LEONARD SUTCLIFFE
3 SIR POWER 5 MAUREEN CULEY
4 FLAMING TSUNAMI 5 MICHAEL BRAUER
Box5 VACANT
6 TWO BLACK EYES 5 STEPHEN ARNOLD
7 VINTAGE SPARKLER 5 ASHLEY BOCK
8 BELLI TEN 5 ERIC CONROY

Race 10 395m 10.47pm
5TH GRADE GREYHOUND RECORDER F4
1 MAYWYN MAYBE 5 MICHAEL MCALISTER
2 SCOTCH ASSASSIN 5 RUSSELL DRUERY
3 EMERGENCY DASH 5 GARY KEEP
4 LADY SARALYN 5 BRETT MILLARD
Box5 VACANT
6 SUNDANCE JEWEL 5 ASHLEY BOCK
7 MISTA ROPER 5 LEE ELGOOD
8 HIGHTON SURF 5 MICHAEL BRAUER