Tuesday 21st April 2009


Race 1 395m 7.50pm
HT 1 MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 JEDI DESTROYER M SHANNON GLASSCOCK
2 MUM’S AN AUSSIE M GARY KEEP
3 MANX STORM M ROBERT WALL
4 ELECTRIC STEP M JOHN HUTCHINSON
5 EL KOBAR M RALPH MCGEE
6 FOUREX CITED M COLIN WILLS
7 LONE BEAR M SHARON FARROW
8 KESTREL BLUE M BRIAN YOUNG

Race 2 395m 8.08pm
HT 2 MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 DID YOU GARGLE M DOC JAMIESON
2 ASTRAL BLITZ M JOSHUA ALLEN
3 WHITE VISION M PETER DRUERY
4 FOUREX CEL M COLIN WILLS
5 MOLLY POWER M DONNA MAY
6 ROLLING SURF M BRIAN YOUNG
7 JEDI MONKEY M SHANNON GLASSCOCK
8 DARCY’S LAD M NORMAN SYKES

Race 3 395m 8.27pm
MIXED FINAL B.G.R.C. F4 1ST LEG EXT DBL
1 CHASE ME DO M BRIAN YOUNG
2 DARK JEWELL 5 JOHN REIMER
3 SUPER CRUISE M MICHAEL MCALISTER
4 MINI SURFER M SHARON FARROW
5 HOPEFUL BABE M NORMAN SYKES
6 VOODOO EYES M MEGAN BERNARD
7 DEAGON ONYX M LEONARD SUTCLIFFE
8 PEPI POWER 5 PETER MAY
9 LONE BEAR M SHARON FARROW
10 FOUREX CITED M COLIN WILLS

Race 4 395m 8.50pm
5TH GRADE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 2ND LEG EXT DBL
1 SHEZA SHAZA 5 JOHN REIMER
2 SIR POWER 5 MAUREEN CULEY
3 INFOVISION 5 KEITH HOUGHTON
4 TWO BLACK EYES 5 STEPHEN ARNOLD
Box5 VACANT
6 HIGHTON SURF 5 MICHAEL BRAUER
7 SHARDEN CARN 5 DION CROOK
8 CUSTOM ALLOY 5 BRADLEY WOODS

Race 5 395m 9.08pm
NOVICE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 TUFFAZ N KEITH HOUGHTON
2 SAMBO STAR N BRUCE CADEN
3 SINNA BOY N NEVILLE TUNNY
4 DINO’S HERO N MEGAN BERNARD
5 PENNY’S DOLL N NEIL THOMPSON
6 MATISSE’S ANGEL N NEIL THOMPSON
7 DEAGON CHARMER N LEONARD SUTCLIFFE
8 POWER MAC N PETER MAY

Race 6 395m 9.27pm
4/5 GRADE THE “A” TEAM F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 POPEYE’S CHICK 5 GARY JANES
2 CLANCY’S FLOW 4 BRUCE CADEN
3 SCARLET BAY 5 ELIZABETH GRIFFIN
4 COASTAL FIRE 4 BRUCE CADEN
Box5 VACANT
6 EMERGENCY DASH 5 GARY KEEP
7 BIG RED ROCK 5 NORMAN SYKES
8 LATE SHOW LEE 5 NEIL THOMPSON

Race 7 520m 9.50pm
5TH GRADE GARRARDS F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 THAT’S MY MISSUS 5 ANTHONY HESS
2 PASIFIKA BOY 5 JEFFREY PUHOTAU
3 ONE IN TEN 5 GARY KEEP
4 ENCHANTED MISS 5 ASHLEY FURNER
5 EVIL ANGEL 5 LLOYD COYNE
6 PAINFUL BINDI 5 SCOTT MCGUINESS
7 ROXY ROCKS 5 SANDRA HUNT
8 MAYWYN’S ELITE 5 MICHAEL MCALISTER
9 NICCI NITRO 5 ROBERT GALE
10 IT’S THE ANSWER 5 BRIAN YOUNG

Race 8 520m 10.09pm
4/5 GRADE DINKY DI WEB DESIGNS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SHEZ REAL CLASSY 5 DIANNA BUXTON
2 WELL 4 GARRY GEARY
3 BLACK VISION 5 RUSSELL DRUERY
4 SUGGESTER 5 DEBORAH ARNOLD
5 FLYING SPIRIT 4 NORMAN SYKES
6 SARGENT ELITE 4 PETER MAY
7 DARK WHISPER 5 GARY KEEP
8 JANEFIELD LAD 5 STEVE WOODS
9 NICCI NITRO 5 ROBERT GALE
10 IT’S THE ANSWER 5 BRIAN YOUNG

Race 9 600m 10.29pm
MAIDEN/5TH GRADE SUREPICK F4
1 DAKARAI 5 WAYNE WHYATT
2 MADDY’S DIAMOND 5 JOHN EDWARDS
Box3 VACANT
4 TREVON JAYMES M JOHN POLLOCK
5 JOSH’S BUDDY 5 BOB BELFORD
Box6 VACANT
7 DIAMOND SPAR 5 JOHN EDWARDS
8 TICKETS PLEASE 5 BRUCE CADEN

Race 10 395m 10.47pm
5TH GRADE GREYHOUND RECORDER F4
1 WILL’S BONFIRE 5 PERCY CAMDEN-BERMINGHAM
2 AMERICAN ZEPHA 5 JOSHUA ALLEN
3 ALL ABOUT STYLE 5 SANDRA HUNT
4 ONION BEARS ALL 5 MARIA SHEDDEN
Box5 VACANT
6 ATLANTIC CRUISE 5 MICHAEL MCALISTER
7 SCOTCH ASSASSIN 5 RUSSELL DRUERY
8 PONDEROSA KING 5 NORMAN SYKES