Wednesday 10th June 2009


Race 1 395m 3.39pm
HT 1 MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 OMAHA M NEVILLE FERGUSON
2 WINDY JETSON M ERIC CONROY
3 FAT MAX M STEVE WOODS
4 LISSINO ASSASSIN M JOSEPH COTRONEO
5 MONSIEUR NOIR M LOUISE CAMERON
6 OUTBACK CHARLIE M NORMAN BRADFORD
7 BIG BOMBORA M ANNE SOUTHEE
8 ONE OVER M RON BALL
9 ANOTHER ASTRA M JOHN REIMER
10 WHAT A PRINT M MARIA NOTORAS

Race 2 395m 3.59pm
HT 2 MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 BEHOLD M MALCOLM DAWSON
2 ANN ROSE HI M TREVOR THOMPSON
3 LEGIN LEGIN M ROBERT DEMPSEY
4 FATIMA M STEVE WOODS
5 LILLY’S PRIDE M ANNE SOUTHEE
6 PURELY GOOD M GRAEME DUNN
7 UTTER CHAOS M RACHEL SCOTT
8 SEISMIC YELLOW M WAYNE WHYATT
9 ANOTHER ASTRA M JOHN REIMER
10 SPOONER STREET M JOHN REIMER

Race 3 395m 4.19pm
MIXED FINAL B.G.R.C. F4 1ST LEG EXT DBL
1 GO TARNEY M NEVILLE FERGUSON
2 BERT’S FORCE M NORMAN BRADFORD
3 SIZMOS M DEAN TURLEY
4 WITHEREN’S FOOL M RON BALL
5 HARA’S CYCLONE M MIKE STEPHENSON
6 RAZZLE UNO M ROSS OGDEN
7 BLUE BUD 5 NED SNOW
8 JUSTIN 5 STEVE WOODS
9 FATIMA M STEVE WOODS
10 ONE OVER M RON BALL

Race 4 395m 4.39pm
(BEST 8) UNITAB F4 2ND LEG EXT DBL
1 TAKE A SQUIZZ 2 GARRY GILBERT
2 BILKO 3 GLENDA DART
3 PINK CHARACTER 1 JIM GALLAWAY
4 SEXY SAL 1 RON BALL
5 SHE ROSE HIGH 2 TREVOR THOMPSON
6 LUCKY ROSE HI 2 TREVOR THOMPSON
7 LITTLE SCOTY BAR 1 GARRY CARSON
8 PAINTED LADY 3 ERROL SUELL

Race 5 395m 4.58pm
4/5 GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 FLAMING TSUNAMI 5 MICHAEL BRAUER
2 GALENA BOY 4 ERROL SUELL
3 DIVER’S DALLWOOD 4 GLENDA DART
4 BACK PAGE 5 GARY THORPE
5 CAXTON GIRL 4 JIM GALLAWAY
6 MONZA MAGIC 4 GRAEME DUNN
7 GRAEME’S FOLLY 4 DESMOND GILROY
8 MJALA WARRIOR 5 PATRICK LAVIS
9 PERFECT BOND 5 NEIL THOMPSON
10 VINTAGE SPARKLER 5 ASHLEY BOCK

Race 6 520m 5.18pm
HT 1 5TH GRADE SKY CHANNEL F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 SANTANA GOLD 5 STEPHEN MISSEN
2 SHEZ ROSIE 5 MALCOLM DAWSON
3 PASIFIKA BOY 5 JEFFREY PUHOTAU
4 SLAMMIN’ SAM 5 ROBERT DEMPSEY
5 I’M NOT BLUE 5 RALPH CHANDLER
6 WIND SMOKE 5 ROBERT PESCHKE
7 SPRING CHARIOT 5 ANTHONY AZZOPARDI
8 SARGENT ELITE 5 PETER MAY
9 WAR GENERAL 5 DEAN TURLEY
10 SHE’S THE WORD 5 GARRY GILBERT

Race 7 520m 5.33pm
HT 2 5TH GRADE SKY CHANNEL F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 BEACH BOND 5 DESMOND GILROY
2 SAINT JIMMY 5 CRAIG CAMPBELL
3 SUGGESTER 5 DEBORAH ARNOLD
4 SUNARIAN 5 GRAEME DUNN
5 ELITE JESSICA 5 GLENDA DART
6 CENTRE PAGE 5 GARY THORPE
7 INFOVISION 5 KEITH HOUGHTON
8 WITHERENS PRINCE 5 RON BALL
9 WAR GENERAL 5 DEAN TURLEY
10 LISSINO LILLY 5 JOSEPH COTRONEO

Race 8 395m 5.53pm
MIXED FINAL CARTWRIGHT PROPERTY GROUP *QDOG*
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 REGAL BOUND 5 FRED CROWTHER
2 ON THE BALL 5 ROSS OGDEN
3 HARA’S THUNDER 5 MIKE STEPHENSON
4 STAFFORD PUNTERS 5 NEIL THOMPSON
5 HARPIE LADY 5 GLENDA DART
6 ULTIMAX 5 SELENA ZAMMIT
7 BORGATA 4 GARY PETTERSEN
8 SUNLANDER 4 THOMAS NOBLE
9 POPEYE’S CHICK 5 GARY JANES
10 SYMIAN PRIZE 5 ALAN HOGER

Race 9 520m 6.08pm
HT 3 5TH GRADE SKY CHANNEL F4
1 LUCY ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON
2 SHEZ GOOD 5 GRAEME DUNN
3 MIRROR MINE 5 KERRY BOUFFIER
4 CORNELIA MARIE 5 MICHAEL MCALISTER
5 SUNA SURF 5 MALCOLM DAWSON
6 SHAKA’S FORCE 5 CLIFFORD HOUSTON
7 SMOOTH CHARACTER 5 VICTOR IRWIN
8 MISS JERSEY 5 GLENDA DART
9 WAR GENERAL 5 DEAN TURLEY
10 PEPPER JAK 5 DIANE HANNON

Race 10 395m 6.28pm
5TH GRADE HAWKINS MEDIA SOLUTIONS F4
1 ST. ROCKET 5 JIM GALLAWAY
2 CIVIL RAIDER 5 PATRICK LAVIS
3 KING LEE 5 IAN HOGGAN
4 FALSIFY 5 MICHAEL THRUPP
5 POLDAR FORCE 5 GLENDA DART
6 DEAGON CHARMER 5 LEONARD SUTCLIFFE
7 SHE’S THE GOODES 5 ANTHONY AZZOPARDI
8 SYMIAN PRIZE 5 ALAN HOGER
9 HIGHTON SURF 5 MICHAEL BRAUER
10 SIGNING OFF 5 ERROL SUELL