Wednesday 30th September 2009


1 HT 1 MAIDEN B.G.R.C. 03:27PM
$600-170-100-50-20 (QLD time)
395 Metres Maiden Heat
1 33242 FITZROY CHARLIE NBT C Mifsud (Gilberton)
2 443 GLASS EYE JOE FSH R S Grezlo (Yandina Creek)
3 64463 PATTO PICS NBT R A Briggs (Yandina Creek)
4 TRUE UNDERCOVER FSH D J Moore (Redcliffe)
5 DANCING WAIWERA FSH K G Myers (Kallangur)
6 PAT’S MIRACLE FSH D A Zillmann (Banyo)
7 BOY PERFECT FSH S C Woods (Park Ridge)
8 3 WHAT YOU RECKON NBT A L Dargusch (Lowood)
9 FINE APPROACH FSH S J Hunt (Atkinson Dam)
10 226 TEST THE TRUTH FSH A M Bebbington (Keperra)

2 HT 2 MAIDEN B.G.R.C. 03:47PM
$600-170-100-50-20 (QLD time)
395 Metres Maiden Heat
1 MAX BEAR FSH J W Hutchinson (Rush Creek)
2 LADY DIAZ FSH S J Hunt (Atkinson Dam)
3 7473 SUMMER SAIL NBT F W Crowther (Capalaba West)
4 62 WELL HUNGARIAN NBT R A Briggs (Yandina Creek)
5 CRAZY THREE FSH H A Wendt (Walloon)
6 68263 JOY RIDE NBT C Mifsud (Gilberton)
7 TAFFY JOHN FSH J C Durrant (Tamborine)
8 23 DOWNSIDE DASHER FSH J E Gallaway (Spring Creek)
9 YAMANA FSH S C Woods (Park Ridge)
10 22335 KAY CEE JET NBT T A Sharpe (Atkinson Dam)

3 NOVICE BRANDONS ELECTRICAL 04:04PM
$680-190-110-50-20 (QLD time)
520 Metres Novice Grade 5
1 37714 BIG BOMBORA NBT A Southee (Beenleigh)
2 52433 RHINESTONE LADY FSTD L F Green (Nimbin)
3 21 DESERT ACE FSTD J L Reimer (Rush Creek)
4 24321 BONNIE PEARL BAY FSTD F W Crowther (Capalaba West)
5 47113 GO BLITZEM NBT C E Suttle (Redland Bay)
6 11 FATHER ROD FSTD G L Dart (Dulguigan)
7 15622 SAND SKIPPER NBT B J Shepherd (Dakabin)
8 2174 TRANSMIT NBT J A Cumming (Wolffdene)
9 1738 LEICA JACKAROO 30.71 S J Hunt (Atkinson Dam)
10 31357 TWIN IMPACT 31.18 R B Burman (Park Ridge)

4 HT 1 5TH GRADE SKY RACING 04:25PM
$680-190-110-50-20 (QLD time)
395 Metres Grade 5 Heat
1 157 JAMES STATE 23.54 T A Sharpe (Atkinson Dam)
2 42472 ROSE BAGUETTE 23.15 C R Dargusch (Lowood)
3 52143 HAPPY MORAYFIELD NBT L G Kleinhans (Morayfield)
4 55226 MASSIVE TIDE FSH R G Mccalman (Condong)
5 57158 ANOTHER ASTRA 23.56 J L Reimer (Rush Creek)
6 12 GOLDEN DUCK 23.89 M C Brauer (Logan Reserve)
7 46131 BOOM CRASH 23.16 B M Woods (Greenbank)
8 2187 BLACK DRAGON 23.51 R H Eddie (Caboolture)
9 62327 POWER MAC 23.62 P May (Dakabin)
10 83733 PEPPER JAK 23.28 D A Hannon (Mount Nathan)

5 4TH GRADE ‘GIVE ME FIVE’ AT STUD 04:42PM
$680-190-110-50-20 (QLD time)
520 Metres Grade 4
1 42327 GIRL HARDY NBT C L Apap (Gatton)
2 11125 VELOCITY FORCE 30.34 T W Brett (Grandchester)
3 35527 SAINT JIMMY NBT C F Campbell (Brassall)
4 31215 NEW CHAPTER NBT R N Essex (Greenbank)
5 55442 VADA STAR 30.64 R J Hazelgrove (Park Ridge)
6 63833 BALRANALD 30.58 D A Hannon (Mount Nathan)
7 47255 LATE SHOW LEE 30.64 N A Thompson (Bracken Ridge)
8 56243 ALWAYS 31.03 M R Mcknight (Landsborough)
9 37678 SOOKIE TAWDRY FSH W T Smith (Casino)
10 41678 FOOL’S MONEY NBT R J Heilbronn (Raceview)

6 3/4 GRADE SUREPICK 05:03PM
$680-190-110-50-20 (QLD time)
520 Metres Mixed 3/4
1 11713 MAYWYN’S DEAL FSH R N Essex (Greenbank)
2 31314 DRAGON STATE 30.48 T A Sharpe (Atkinson Dam)
3 23227 OUR MOVIE STAR 30.26 R J Hazelgrove (Park Ridge)
4 T6186 BLACK PEREGRINE 30.26 V L Wisener (Postmans Ridge)
5 66624 THUNDER FLIGHT 30.53 S A Clark (Burpengary)
6 51754 STRIKING FORCE NBT T W Brett (Grandchester)
7 31223 HERVEY BAY FLYER NBT K J Kemp (Torbonlea)
8 71184 STROKER NBT D Mortimer (Ipswich)
9 37678 SOOKIE TAWDRY FSH W T Smith (Casino)
10 41678 FOOL’S MONEY NBT R J Heilbronn (Raceview)

7 5TH GRADE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY 05:21PM
$680-190-110-50-20 (QLD time)
600 Metres Grade 5
1 13533 BEARCHESTED 35.68 R S Grezlo (Yandina Creek)
2 42114 METEORA FSTD A M Watts (Greenbank)
3 75856 ROSE FANTASIA FSTD D I Lennon (Upper Caboolture)
4 38625 HEAVEN AND HELL NBT C A Downs (Jimboomba)
5 41374 MERGING FSTD J A Cumming (Wolffdene)
6 34382 CENTRE PAGE FSTD G R Thorpe (South Bingera)
7 67166 CUTE ATTITUDE FSTD V L Wisener (Postmans Ridge)
8 25528 ROCKET ARM NBT R S Grezlo (Yandina Creek)
9 74777 HEZA RACER NBT J L Reimer (Rush Creek)
10 51877 ANOTHER PALEFACE FSTD G C Keep (Burpengary)

8 3/4 GRADE DINKY DI WEB DESIGN 05:45PM
$680-190-110-50-20 (QLD time)
395 Metres Mixed 3/4
1 72567 ZAMBORA BRAD NBT L M Inall (Deception Bay)
2 56764 ELISE ODETTE 23.20 D J Moore (Redcliffe)
3 78673 GRAEME’S FOLLY 23.17 D J Gilroy (Dulguigan)
4 46F42 MJALA WARRIOR 23.16 P N Lavis (Tregeagle)
5 12373 IN A BOUND 23.10 F W Crowther (Capalaba West)
6 6586F TOKEN SENTENCE NBT D Russell (Innisplain)
7 12714 PERFECT BOND 22.83 N A Thompson (Bracken Ridge)
8 23313 BEAU PIERRE 23.13 J R Conlon (Beachmere)
9 13815 MISS BLACK MAGIC FSTD B A Davies (Bundamba)
10 71335 CIVIL RAIDER 23.10 P N Lavis (Tregeagle)

9 4TH GRADE CATCHING PEN 06:04PM
$680-190-110-50-20 (QLD time)
395 Metres Grade 4
1 41215 TIZZA FLYER 23.13 G L Dart (Dulguigan)
2 27321 GO WILD CAZA 23.33 L Wylie (Condong)
3 53552 RAJAH KARANNE NBT P N Lavis (Tregeagle)
4 34741 COME TO PASS 23.47 A J Stevens (Wakerley)
5 24324 TRUE STATE 23.18 T A Sharpe (Atkinson Dam)
6 13433 ALL ABOUT STYLE 23.04 S J Hunt (Atkinson Dam)
7 17732 SCARLET BAY 23.17 E G Griffin (Glasshouse Mountains)
8 22782 WILD ECLIPSE 23.29 T C Wilson (Duranbah)
9 83726 REBEL UNDERCOVER 23.09 D J Moore (Redcliffe)
10 51425 BOGIE ACE FSTD N A Thompson (Bracken Ridge)

10 HT 2 5TH GRADE SKY RACING 06:22PM
$680-190-110-50-20 (QLD time)
395 Metres Grade 5 Heat
1 56316 SPOONER STREET 23.29 J L Reimer (Rush Creek)
2 34614 MIX WAVE 22.99 S J Hunt (Atkinson Dam)
3 42543 KEE NBT M B Dalton (Wonglepong)
4 81613 OH SO VEGAS 23.27 B M Woods (Greenbank)
5 73472 PEARL’S IMAGE FSH K J Kemp (Torbonlea)
6 23233 RAZZLE UNO 23.51 R D Ogden (Burpengary)
7 13731 FLYING SHAK NBT G R Thorpe (South Bingera)
8 44182 JAZZIN’ ABOUT 23.37 P May (Dakabin)
9 76762 SHARDEN CARN 23.22 D L Crook (Park Ridge)
10 14353 GOZO FAST 23.42 B M Woods (Greenbank)