Saturday 10th October 2009


Race 1 MAIDEN 460m 1.30pm
1 MONSIEUR NOIR M LOUISE CAMERON
2 HIGH DANCER M BRIAN TERRY
Box3 VACANT
4 LUCKY BOWSER M JEFFREY HEALY
5 ENFORCER’S GIRL M RAYMOND SMITH
Box6 VACANT
7 REWARDS TO ELLA M DON JOHNSON
8 SMART TRAIN M DARREN TAYLOR

Race 2 MAIDEN 460m 1.50pm
1 DIRTY SQUIRTY M TRAVIS ELSON
2 FORCEFUL LADY M JOHN BETRO
3 TINY ROAN M GEORGE CLEGG
4 REGAL HAZE M JOHN BRADLEY
Box5 VACANT
6 ELLA SCOTT M DALE JOHNSON
7 COCKATOO SAM M LAURENCE THOMAS
8 GO CHARLIE GO M DARREN TAYLOR

Race 3 NOVICE 460m 2.10pm
1 DARLINGTON GIRL N LOUISE CAMERON
2 THINK GREEN N JOHN GREEN
3 MICK’S WRECK N LESTER KLEINHANS
4 WILD ROXANNE N MARK REBERGER
5 CARLY BALE N RAYMOND COLE
6 CYNDY’S MISS N TRAVIS ELSON
7 ALL ABOUT FOXY N PHILLIP CARTER
8 BARKLY SMOKE N NARELLE MULCAHY

Race 4 460m 2.30pm
5TH GRADE BATTLERS (FOR 5TH GRADE GREYHOUNDS NOT WON IN LAST 4 STARTS)
1 SERENE TEDDY 5 BEVERLEY LEARY
2 VIVA GEORGIE 5 JOHN BETRO
3 ISLAND HOME 5 THOMAS LOWE
4 VINTAGE SPEED 5 JEFFERY KUHL
5 JAMAICAN DANCE 5 NARELLE MULCAHY
6 OH DANNY BOY 5 HENRY PLUNKETT
7 TAMMY SHIRAZ 5 DARREN TAYLOR
8 LITTLE MISS NOIR 5 RAYMOND SMITH

Race 5 460m 2.50pm
MIXED FINAL
1 MAYWYN MAYBE 5 JEFFERY KUHL
2 EXTRA ELUSIVE 4 HENRY PLUNKETT
3 ENFORCING 4 LORRAINE ISLES
4 SLOW MEAD 5 DALE JOHNSON
5 SHORT STACK 5 TRAVIS ELSON
6 TEN DANCER 5 BRIAN TERRY
7 OH MY PAPA 5 DAVID GEAR
8 KING SIZE LORIAN 5 TRAVIS ELSON
9 GOYO BRETT 5 LAURENCE WARD
10 SNOWY STANLEY 5 JOHN WHITE

Race 6 460m 3.10pm
(BEST 8)
1 TEJAY’S ASSASSIN 2 TRAVIS ELSON
2 ROME FURY 3 MARK REBERGER
3 FURIOUS TREV 1 RAYMOND COLE
4 COCORIFFIC 3 JEFFERY KUHL
5 PREMIER KNIGHT 3 DARREN TAYLOR
6 SISTER COOL 1 JOHN BETRO
7 MAJOR BILLY BLUE 3 WILLIAM ELSON
8 CHEEKY PRINCE 3 GEORGE CLEGG

Race 7 5TH GRADE 460m 3.30pm
1 HURRICANE OBAMA 5 JEFFERY KUHL
2 SMART EMMA 5 DAVID RAINES
3 WILD CINDERS 5 HENRY PLUNKETT
4 SNOWY STANLEY 5 JOHN WHITE
5 GOYO BRETT 5 LAURENCE WARD
6 TOOLBOROUGH ROAD 5 TRAVIS ELSON
7 BROOKVALE DOLL 5 BEVERLEY LEARY
8 DOLLAR PETE 5 DARREN TAYLOR
9 MORT’S REWARD 5 DALE JOHNSON

Race 8 3/4 GRADE 460m 3.50pm
1 REGAL SILVER 3 WILLIAM ELSON
2 LUCKY’S BEST 4 MARK REBERGER
3 OCTANE BELLE 4 HENRY PLUNKETT
4 TERRADOME BALE 4 DARREN TAYLOR
Box5 VACANT
6 SEB’S MEMORY 4 LAURENCE THOMAS
7 SILVER BLITZ 3 RAYMOND COLE
8 ALLAKAZAN 3 JEFFERY KUHL