Saturday 13th June 2009


Race 1 460m 1.30pm
HT 1 MAIDEN
1 JET BLACK JACK M BRIAN TERRY
2 CORNISHTOWN GIRL M ALLEN MARTIN
Box3 VACANT
4 SELECT TEJAY M TRAVIS ELSON
5 DARLINGTON GIRL M CHARLES ZWOERNER
Box6 VACANT
7 DIAMOND THUNDER M JEFFREY CARD
8 SERENE TEDDY M BRIAN JONES

Race 2 460m 1.50pm
HT 2 MAIDEN
1 READY FREDDY GO M NARELLE MULCAHY
2 GO MISSY M CHARLES ZWOERNER
Box3 VACANT
4 KING SIZE LORIAN M TRAVIS ELSON
5 FLASH TUNE M BRIAN TERRY
Box6 VACANT
7 ELUSIVE DREAM M LORRAINE HORTON
8 MISSIE LINDER M ALLEN MARTIN

Race 3 460m 2.10pm
HT 3 MAIDEN
1 QUICK CHARACTER M DAVID RAINES
2 BLOWN HEADLIGHT M CHARLES ZWOERNER
Box3 VACANT
4 THINK GREEN M JOHN GREEN
5 MORT’S REWARD M DALE JOHNSON
Box6 VACANT
7 COONOWRIN BRINDY M RAYMOND GATTI

Race 4 NOVICE 460m 2.30pm
1 DIZZIE LIZZIE N NEVILLE CUMNER
2 GOLDEN LORIAN N NEVILLE CUMNER
Box3 VACANT
4 COONOWRIN CASSY N RAYMOND GATTI
5 SILLY IDEA N NARELLE MULCAHY
Box6 VACANT
7 SASHA’S ALL GO N KEVIN BRYANT
8 ISLAND HOME N CHARLES ZWOERNER

Race 5 460m 2.50pm
5TH GRADE BATTTLERS
1 KOOLBOO DIVA 5 BRIAN TERRY
2 WILD CINDERS 5 HENRY PLUNKETT
Box3 VACANT
4 HOT TEDDY 5 LAURENCE THOMAS
5 LEDGER 5 NEVILLE CUMNER
Box6 VACANT
7 LITTLE LASSIG 5 LORRAINE ISLES
8 CALL ME RAMBO 5 RAYMOND GATTI

Race 6 NOVICE 460m 3.10pm
1 EXPLOSIVE FUSE N JOHN BETRO
2 KID BILLIE N NEVILLE CUMNER
Box3 VACANT
4 BARKLY SMOKE N NARELLE MULCAHY
Box5 VACANT
6 I’M ZOEY N NEVILLE CUMNER
Box7 VACANT
8 SLICK CHARACTER N KEVIN BRYANT

Race 7 460m 3.30pm
FINAL 5TH GRADE *QDOG*
1 NAMBUCCA DREAM 5 PHILLIP CARTER
2 OCTANE BELLE 5 HENRY PLUNKETT
3 LANGER 5 NEVILLE CUMNER
4 COOL CHARACTER 5 KEVIN BRYANT
5 REGAL SILVER 5 WILLIAM ELSON
6 RICHO’S SUGAR 5 MARIE RICHARDS
7 GARDENER 5 NEVILLE CUMNER
8 ENFORCING 5 LORRAINE ISLES
9 STEP BACK 5 DAVID RAINES
10 FLYING SHAK 5 GARY THORPE

Race 8 5TH GRADE 460m 3.50pm
1 HEY LILLIAN 5 NEVILLE CUMNER
2 GOYO BRETT 5 LAURENCE WARD
3 SEB’S MEMORY 5 LAURENCE THOMAS
4 BOZO’S A SURFER 5 RAYMOND GATTI
5 FLYING SHAK 5 GARY THORPE
6 NIKKENBAH 5 JEFFREY HEALY
7 DOMINANT DANCER 5 PHILLIP CARTER
8 JAMAICAN DANCE 5 NARELLE MULCAHY

Race 9 460m 4.10pm
(BEST 8)
1 SISTER COOL 1 JOHN BETRO
2 BACK PAGE 1 GARY THORPE
3 BONDING EYES 3 DAVID GEAR
4 TEJAY’S ASSASSIN 3 TRAVIS ELSON
5 SLOW MEAD 2 DALE JOHNSON
6 FARLEIGH DIANA 3 BARRY RUSSELL
7 BARRY JOHN 2 JOHN WHITE
8 NUTELLA 1 DALE JOHNSON
9 CLARRIE EARLY 3 RAYMOND GATTI

Race 10 4TH GRADE 460m 4.30pm
1 SNOWY STANLEY 4 JOHN WHITE
2 OH SWEET PEE 4 RAYMOND GATTI
Box3 VACANT
4 BLACK BAHAMA 4 KENNETH YATES
5 ROME FURY 4 MARK REBERGER
Box6 VACANT
7 SWANBAY DYLAN 4 GARY THORPE
8 LUCKY’S BEST 4 MARK REBERGER