Saturday 16th May 2009


Race 1 MAIDEN 460m 1.30pm
1 GO MISSY M CHARLES ZWOERNER
2 PLENTY O’TOOLE M THOMAS LAUGA
3 PINCH OF SPICE M NARELLE MULCAHY
4 ELUSIVE DREAM M LORRAINE HORTON
Box5 VACANT
6 BARKLY SMOKE M
7 QUICK CHARACTER M DAVID RAINES
8 THINK GREEN M JOHN GREEN

Race 2 MAIDEN 460m 1.50pm
1 THRILL SEEKER M CHARLES ZWOERNER
2 DOLLAR PETE M DARREN TAYLOR
3 MONSIEUR NOIR M LOUISE CAMERON
4 SERENE TEDDY M BRIAN JONES
Box5 VACANT
6 FANTASTIC SPEED M DARREN TAYLOR
7 KRASHVIEW GIRL M THOMAS LAUGA
8 WILD ROXANNE M MARK REBERGER

Race 3 NOVICE 460m 2.10pm
1 WILD CINDERS N HENRY PLUNKETT
2 STEALTHY STYLE N DARREN TAYLOR
3 OUTBACK MAIL N DESMOND HEILBRONN
4 KID BILLIE N NEVILLE CUMNER
5 I’M ZOEY N NEVILLE CUMNER
6 GOLDEN LORIAN N NEVILLE CUMNER
7 SASHA’S ALL GO N KEVIN BRYANT
8 PURE VELOCITY N

Race 4 5TH GRADE 460m 2.30pm
1 ELITE MAIL 5 DESMOND HEILBRONN
2 HEY LILLIAN 5 NEVILLE CUMNER
Box3 VACANT
4 SEB’S MEMORY 5 LAURENCE THOMAS
5 JAMAICAN DANCE 5 NARELLE MULCAHY
Box6 VACANT
7 LITTLE LASSIG 5 LORRAINE ISLES
8 SILLY IDEA 5 DARREN TAYLOR

Race 5 460m 2.50pm
MIXED FINAL
1 WILD MAIL M DESMOND HEILBRONN
2 DARLINGTON GIRL M CHARLES ZWOERNER
3 MISS MASSAGE M JASON BROOKS
4 SLICK CHARACTER M KEVIN BRYANT
5 GOYO BRETT M LAURENCE WARD
6 ISLAND HOME 5 CHARLES ZWOERNER
7 SMART EMMA 5 DAVID RAINES
8 FIXED MAIL M DESMOND HEILBRONN
9 QUICK CHARACTER M DAVID RAINES
10 THRILL SEEKER M CHARLES ZWOERNER

Race 6 550m 3.10pm
HT 1 CUP
1 1 GARY THORPE
2 FAT LADY SINGS 1 LES WISENER
3 THE ROOST 2 CECIL RINGUET
4 RED ACES 3 AMBER BOODY
5 BOSTON’S ELEMENT 4 JUDY GRIFFITHS
6 TAMMY SHIRAZ 5 DARREN TAYLOR
7 FAN MAIL 4 DESMOND HEILBRONN
8 AYE JAY CEE 3 WILLIAM BOON
9 LANGER 5 NEVILLE CUMNER

Race 7 4TH GRADE 460m 3.30pm
1 LUCKY’S BEST 4 MARK REBERGER
2 BONDING EYES 4
Box3 VACANT
4 MISS BETTY 4 THOMAS LOWE
5 BELLE ROUGE 4 LORRAINE ISLES
Box6 VACANT
7 FARLEIGH DIANA 4 THOMAS LOWE
8 SNOWY STANLEY 4 JOHN WHITE

Race 8 550m 3.50pm
HT 2 BUNDABERG CUP
1 SMOKEY GIRL 3 JULIUS PERRETT
2 BLACK BAHAMA 4 LORRAINE ISLES
3 ATTACK THE FRONT 3 MICHAEL BOODY
4 RIVER SEINE 3 RUSSELL FARRELL
5 CENTRE PAGE 1 GARY THORPE
6 LEDGER 4 NEVILLE CUMNER
7 BARRY JOHN 1 JOHN WHITE
8 OUR IRISH BETTY 1 WILLIAM BOON
9 LANGER 5 NEVILLE CUMNER

Race 9 5TH GRADE 460m 4.10pm
1 OCTANE BELLE 5 HENRY PLUNKETT
2 STEP BACK 5 DAVID RAINES
Box3 VACANT
4 ENFORCING 5 LORRAINE ISLES
5 GARDENER 5 NEVILLE CUMNER
Box6 VACANT
7 RONNIE DA RAZOR 5 STEVEN BOARD
8 MOON SURFER 5 LES WISENER

Race 10 460m 4.30pm
(BEST 8)
1 SWANBAY DYLAN 3 GARY THORPE
2 SISTER COOL 1 JOHN BETRO
Box3 VACANT
4 MISS COMPLETELY 3 PAUL BURGESS
5 NEVER SATIN 3 JULIUS PERRETT
Box6 VACANT
7 ROME FURY 3 MARK REBERGER
8 HERVEY BAY FLYER 3 KEVIN KEMP

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments