Friday 24th April 2009


Race 1 431m 3.57pm
MAIDEN ANZAC DAY TOMORROW F4
1 FOOL’S MONEY M RAY HEILBRONN
2 NOCULATE M SAMUEL LEES
3 CALL SECURITY M GARY MACKAY
4 BOSS MAN BORIS M ROBERT JOHNSTON
5 BRADFORD SPECIAL M THOMAS PARKER
6 DARK DESTINY M RODNEY SLINGSBY
7 SON OF MACBETH M TONY BRETT
8 PRINCELY SON M KEVIN GALLOWAY
9 CAMO M CHRIS POLLARD
10 BO DESSERT M GEORGE EVANS

Race 2 520m 4.16pm
MAIDEN RSL F4
1 SKITTLES M ANTHONY BROADRICK
2 IN A HURRY M ARTHUR BARN
3 FULL ON FIASCO M RODNEY SLINGSBY
4 PINTO’S IMAGE M SAMUEL LEES
5 DEAGON ONYX M LEONARD SUTCLIFFE
6 BUB LOW M ADAM WHITMORE
7 GERBER’S GIRL M OWEN EDMONDS
8 TEARS AND RAIN M MARK SAAL
9 PERSONAL JINX M ADAM WHITMORE
10 IPSWICH MURAL M LANCELOT WALDON

Race 3 520m 4.37pm
NOVICE GALLIPOLI F4 1ST LEG EXT DBL
1 IMA DESIGN N JILL HAY
2 SMOKEY MACOOL N ROBERT JOHNSTON
3 TOTAL EXCEPTION N DESMOND YOUNGBERG
4 UNEEK BLOKE N RICHARD NELSON
5 GALWAY LEGEND N KEVIN GALLOWAY
6 DEAGON CHARMER N LEONARD SUTCLIFFE
7 PRINCESS PAMELA N OWEN EDMONDS
8 MAYWYN’S DEAL N ROBERT ESSEX

Race 4 520m 4.56pm
3/4 GRADE ANZAC COVE F4 2ND LEG EXT DBL
1 IODO 4 JAMES CARLTON
2 MISTER LANE 4 ROBERT JOHNSTON
Box3 VACANT
4 DON’T TELL BEC 4 RACHEL SCOTT
5 STRAIGHT WICKED 3 RON BALL
Box6 VACANT
7 SURF THE TURF 4 STEPHEN NEARY
8 BIG BAZ 4 GRAEME GREENSILL

Race 5 431m 5.19pm
HT 1 4/5 GRADE DAWN SERVICE F4 1ST LEG QUAD
1 MAGICAL MANN 5 JOE MENARY
2 OPPORTUNITY KNOX 5 GARY MACKAY
3 BORN LIKE IT 4 NOEL HASTIE
4 STAMINATOR 4 RICHARD NELSON
5 ALSO KOOL 5 GEORGE EVANS
6 TRENDY WENDY 5 LANCELOT WALDON
7 ONE COULD WISH 5 JOHN EDWARDS
8 VINTAGE ROBERTA 5 SHANNON GLASSCOCK
9 FRENCH LACE 5 MICHAEL EMERY
10 FINE AN KOOL 5 ALLEN FITZSIMMONS

Race 6 431m 5.34pm
HT 2 4/5 GRADE FALLEN DIGGERS F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 SPORTY FELLA 4 ERROL SUELL
2 BERELLA RIHANNA 4 RON BALL
3 SHELL’S SURPRISE 5 RICHARD NELSON
4 CRADLE EBONY 4 BARRY MORRIS
5 MR. FIASCO 5 RODNEY SLINGSBY
6 DREAMIN’ KAKADU 5 ROY DAHL
7 OUR BEEWAH BOB 5 JOHN EDWARDS
8 SYMIAN PRIZE 5 ALAN HOGER
9 RUN LIMMO RUN 5 JOANNE PRICE
10 WITCH FLYER 5 KEL BOSTON

Race 7 431m 5.57pm
(BEST 8) PAST & PRESENT SERVICEMEN F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 TAKE A SQUIZZ 2 GARRY GILBERT
2 MANADELLE LADY 3 MICHAEL EMERY
3 INTREPID SPIRIT 3 JOHN FIELD
4 WITCH LAD 3 KEL BOSTON
5 NIBS 3 JOHN CAMPBELL
6 SHE’S JAKE’S 3 JOHN PAY
7 SMOKEY GIRL 3 JULIUS PERRETT
8 PAINTED LADY 1 ERROL SUELL

Race 8 520m 6.18pm
MIXED FINAL AUSSIE SPIRIT F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 MOON DREAMS 4 JOHN PAY
2 HARA’S HANNA 5 PAUL HULL
3 SWIFT HAWK 4 PETER RAYNER
4 RUFFIAN 4 TONY BRETT
5 ELEVEN GRAND 4 JOHN EDWARDS
6 SUNARIAN 5 GRAEME DUNN
7 TONTO TEARS 3 TONY BRETT
8 GO WILD DESIGN 5 JILL HAY
9 AYE JAY CEE 5 WILLIAM BOON
10 ARABIAN JUJU 4 RICHARD NELSON

Race 9 431m 6.38pm
HT 3 4/5 GRADE THE UNKNOWN SOLDIER F4
1 GLEN ROWAN 5 MICHAEL EMERY
2 RAPID SET 4 TONY BRETT
3 ALL JAZZY 5 JOHN EDWARDS
4 DRIVING DAISY 4 NED SNOW
5 CLASSIC ATTITUDE 5 NEVILLE DALE
6 LITTLE PUZZLE 5 BETTY HAUSER
7 MAYWYN CHASE 5 ANTHONY BROADRICK
8 KEVO HALL 5 JOHN EDWARDS
9 SUNSET SURFIE 5 GREG ROBERTS
10 SAPPHIRE BEAUTY 5 CHARLES MIFSUD

Race 10 520m 6.58pm
5TH GRADE THE LAST POST F4
1 NORTHERN SPICE 5 IAN SMITH
2 CHEMICAL BOMB 5 GREGORY LENNON
3 BACK HALF YOURS 5 JOHN PAY
4 DAMIEN 5 GARY MACKAY
5 ALDAMO 5 LANCE SIMON
6 HIPPY FREE LOVE 5 ADAM WHITMORE
7 BOND’S EYES 5 ROBERT ADAMS
8 DASHING BEAUTY 5 CHARLES MIFSUD
9 REGAL VICE 5 JOHN PAY
10 SAPPHIRE BEAUTY 5 CHARLES MIFSUD