Friday 9th March 2012

Greyhound Box Draw For Ipswich – 9th March 2012

Race No. 1Maiden Tipping’s Plumbing Service02:57PM (QLDtime)
Maiden event over 431 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL RACERFSHG W Linnan (Gatton)
2MAKELESIFSHI R Hoggan ()
3FOXY TEMPO76454NBTJ M Viles (Churchable Qld)
4ARCTIC BLASTFSHR J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
5DANCING LASSFSHT O Tzouvelis (Ormeau)
6AIN’T NO PUMPKIN2632FSTDM J Emery (Churchable Qld)
7BELLA VOYAGE3NBTG Crisci (Churchable)
8HIGH ALERT2NBTD Joyce (Coominya Qld)
9ZAMBEZI EXPRESS33348NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
10FREE MAN THUNDER37FSHC F Campbell (Brassall)
Race No. 2Maiden *rqis* Pennywise Cash Loans03:17PM (QLDtime)
Maiden event over 520 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1PEDRO’S PROFILE155231.67QJ T Pay (Park Ridge)
2RUBY JADE23682NBTR J Heilbronn (Raceview)
3JUMPER LEADSFSHD K Simon (Placid Hills)
4GO IN STYLE7623PNBTR Attard (Fairney View Qld)
5GUDGENBYFSHM R Dawson (Mt Forbes Qld)
6HONEY BOUQUET26753NBTP S Carrington (Haigslea)
7SHE’S A SIZE23442NBTJ Campbell (Oxley)
8MILANTO GIRL43232NBTR L Scott (Park Ridge South)
9QUICK AS AIR22F6NBTD K Simon (Placid Hills)
10ZAMDATO76435NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
Race No. 3Novice *rqis* Mcmillan~ Kelly & Thomas S03:37PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 431 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MOREISH36346FSHG C Keep (Burpengary Qld)
2LAWFELT2125.57J D Mortimer (Ipswich)
3WITCH HALF25443NBTD L Buxton (Leichardt Qld)
4PETE’S PAL12526.23D J Hay (Thagoona)
5EXTREME PUZZLE1825.42C F Zwoerner (Toowoomba)
6JUST NO FEAR6447525.74C E Suttle (Redland Bay Qld)
7JACK SAID WHAT7425325.46R D Herr (Jimboomba Qld)
8ROCKY REBEL125.39C E Byers (Drayton)
9WHERE’S ALF76577NBTB M Kutner (Postmans Ridge Qld)
10SISTER SLEDGE12787NBTM Saal (Highfields)
Race No. 4Novice Bell Miller Solicitors03:57PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 520 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1BRAIN STORMER1415830.73R J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
2TARLIE’S ANGEL4128NBTB T Linnan (Lake Clarendon)
3JUST LIKE SHEEDS271431.06R N Essex (Greenbank)
4ARICA SURF21733NBTP Camden-Bermingham (Manly West Qld)
5BOJANGLES BEST3117431.07K M Snow (Cornubia Qld)
6CHIEF OCTANE2418F30.99C E Smith (Thagoona)
7CRASH BABE6157331.22J Warner (Thagoona Qld)
8BEVERLEY JOY35843FSHT D Lowe (Howard)
9FEAR THE STORM5171430.92R S Knudsen ()
10MESSI BOY41527FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
Race No. 55th Grade ‘give Me Five’ At Stud04:17PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1KIRABILLI ARCHIE6474225.26C E Byers (Drayton)
2BROOKVALE STAR4414425.44B A Leary (Coominya)
3BOGIE MAGIC111225.25R J Ayre (Burpengary)
4BLUE MEANIE6227725.72G L Holmes (Gatton Qld)
5CRAZY TEMPO7752825.74D A Arnold (Churchable Qld)
6SPRING DORA4152825.51C E Byers (Drayton)
7KAWATI LEE3731625.52L C Neal (Coominya)
8JUJITSU53227NBTM R Hay (Oxenford)
9BAZOOKA BREEZE5178526.61J N Canavan (Eagleby Qld)
10KATH’S A COUGARF775425.75R Attard (Fairney View Qld)
Race No. 65th Grade Jackwitz Farms04:37PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1GEORGEE GO WING1P414FSHP S Carrington (Haigslea)
2STALINGRAD1126631.21M K Geraghty (Churchable Qld)
3BLACK NOT FAWN5473431.16L T Waldon (Camira)
4OBI WAN3365730.74K M Snow (Cornubia Qld)
5HARRIET POTTER414NBTK S Tribe (Coominya)
6MAYWYN’S BELLE253860.00R N Essex (Greenbank)
7BIRCHGROVE LASS47426FSTDD Russell (Innisplain Qld)
8GIVE ME COUNTRY6664631.15D J Hay (Thagoona)
9SMART ASSIGNMENT3275630.90P J Menary (Kallangur)
10SASHA’S BABE37446NBTG Hagicostas (Loganholme Qld)
Race No. 70-4 Wins Barron Valley Hotel Atherton04:57PM (QLDtime)
FFA event over 630 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1DASHING PRINCE3384437.53G J Moore (Toowoomba)
2MENSA MISS1373237.65J Warner (Thagoona Qld)
3FLYING JUJU54241FSTDK S Tribe (Coominya)
4RIANA SUE66637NBTC E Suttle (Redland Bay Qld)
5COOLA BA BA3782437.94J T Pay (Park Ridge)
6BA BLING35325FSHG C Keep (Burpengary Qld)
7RUBY THE BOMB56723FSTDM C Brauer (Wolffdene Qld)
8SHAUN THE SHEEP42256NBTG A Clegg (Mudgeeraba)
9BLONDIE’S BABE38548NBTB M Kutner (Postmans Ridge Qld)
10HARA’S HOTSHOT4735FSTDM A Stephenson (Bray Park)
Race No. 83/4 Grade Ipswich Grammar School05:19PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1HIGH RISER74415FSHP J Field (Logan Reserve)
2HOT SUNDAY6131630.99R Attard (Fairney View Qld)
3FULL DECK4652630.96K M Snow (Cornubia Qld)
4TINY TALENT5148330.93M J Woodcock (Carpendale Qld)
5HOT TIGER2756231.08R Attard (Fairney View Qld)
6COUNTRY1131730.54D J Hay (Thagoona)
7JACKIE HOWE1218730.82P S Carrington (Haigslea)
8TOKEN BEST8778730.92G R Hall (Marburg)
9OUR MOVIE STAR3224630.84R J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
10MUM’S A DIVA6635830.74T A Sharpe (Ebenezer Qld)
Race No. 95th Grade Treadmac Pty Ltd Building Serv05:38PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1QUARTET FIRE1675325.53R N Essex (Greenbank)
2BREAKER BLUE3754125.44C E Byers (Drayton)
3WHO’S NEXT DAVE4456325.59R Attard (Fairney View Qld)
4BLACK KAWATI1451425.30L C Neal (Coominya)
5CRESCENDO68137NBTA J Stevens (Wakerley)
6UNTIED LACES1763725.71G L Holmes (Gatton Qld)
7BLACK MAGIC MAN13252NBTS C Woods (Park Ridge Qld)
8MACE DUK6653325.13M J Mace ( Booval Qld)
9WOOROOLIN ROCKET6782525.51P W Sykes (Atkinson Dam)
10SOLD IT3764725.41J T Pay (Park Ridge)
Race No. 105th Grade Ems Electrical Contractors05:54PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,516 Prizemoney.
1st: $1,248 2nd: $384 3rd: $192 Unplaced: $96.

No.NameFormBestTrainer

1CHIN CHIN15157NBTB T Linnan (Lake Clarendon)
2MAD MULLET7236TNBTK M Snow (Cornubia Qld)
3KAY CEE SPIRIT4218830.86T A Sharpe (Ebenezer Qld)
4MADE TO ROCK2751FFSTDM Ware (Wynnum West Qld)
5WESTEND STAR4817530.62S M Morris (Lowood Qld)
6ONYA MARK4582830.92D J Green (Barellan Point Qld)
7ROMANTICA2437430.87G Crisci (Churchable)
8BLACK MARY7646231.13B M Kutner (Postmans Ridge Qld)
9HAYNE TRAIN64755NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
10DASHING NIKITA54565NBTG Hagicostas (Loganholme Qld)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments