Tuesday 3rd May 2011

Greyhound Box Draw For Ipswich – Tuesday 3rd May 2011

Race No. 1Maiden Sapar Landscape Supplies04:07PM (QLDtime)
Maiden event over 431 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1MAGGIE FIVEFSHH A Wendt (Walloon)
2CHASING KISSES83FSHS C Woods (Park Ridge)
3CATCH ITFSHT A Sharpe (Braemore)
4MR. THUNDER BOLT3T636NBTT J Brereton (Cedarvale)
5BILLIE MISTOUT7246FSHS M Morris (Lowood)
6TWIN ODDS5NBTN R Catchpole (Jimboomba)
7EARLY HARVEST66734NBTE Honeyman (Alberton)
8CHUCKY’S ANGELFSHR G Nelson (Bundamba)
9BATTLE GEAR28FSTDS A Giles ()
10MIST OPPORTUNITY6NBTP S Carrington (Haigslea)
Race No. 2Maiden Dinky Di Web Design04:27PM (QLDtime)
Maiden event over 431 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1LADY CHILL3NBTM J Chapman (Park Ridge)
2LADY TEWINFSHR L Scott (Park Ridge South)
3KIRABILLI ARCHIE32582NBTC E Byers (Drayton)
4JAY FIVE56634FSHR H Adams (Inala)
5ALOTA COURAGE3522NBTJ R Bloomfield (Greenbank)
6TOKEN LUCK44628NBTT J Brereton (Cedarvale)
7JAYVEE CHILEANFSHI R Dionysius (Yamanto)
8MARTINI DELIGHT6354NBTC A Downs (Jimboomba)
9DANCING SUN8FSHM Demedio (Corinda)
10MUM’S A DIVA5NBTT A Sharpe (Braemore)
Race No. 3Novice Www.ipswichgreyhounds.com04:42PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1BOGIE LE VISTA2137731.25QP H Smith (Gatton)
2MISTRESS TEWIN84133FSTDR L Scott (Park Ridge South)
3MISS KIMBERLEY63722NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
4HERCULES RETURNS46238NBTR F Dempsey (Walloon)
5SEE YOU TOMORROW21352NBTP S Carrington (Haigslea)
6BULLY BROWNF6875NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
7CARLOS AMEGOS12F34FSTDR J Hazelgrove (Park Ridge)
8BAR ROOM BOSS54377NBTC E Suttle (Redland Bay)
9MASTER MILO4527831.19C I Bourke (Ebenezer)
10MAYWYN A MOTZA4145431.74R N Essex (Greenbank)
Race No. 41-5 Wins Vet 05:03PM (QLDtime)
FFA event over 630 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1SHAZZA’S COMET4257237.66P J O’Reilly (Yamanto)
2ANNA’S INTENT73537NBTD J Gilroy (Dulguigan)
3VIS45634NBTS S Downer (Logan Village)
4SAN SOUCI GIRL6448538.13R F Dempsey (Walloon)
5SLATER JACK2432737.74R M Giltinan (Ormeau)
6EXTENDED EDITION56826NBTR Attard (Fairney View)
7SPECIAL CHANCE47672NBTJ Harding (Thagoona)
8PROMISES PRETTY35535NBTG Bowe (Clifton)
9PRINEIE32585NBTD J Gilroy (Dulguigan)
Race No. 55th Grade ‘give Me Five’ At Stud05:20PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1VINTAGE QUINTET1728725.59D A Arnold (Churchable Qld)
2JAMANDA2128825.83R J Hazelgrove (Park Ridge)
3PRAWNTASTIC38734NBTR C Whisson (Ellengrove)
4LAKODA POPPY1221325.29R J Druery (Churchable)
5KISSY BOND1557125.49D C Twible (Churchable)
6SPRING IDOL4286125.71C E Byers (Drayton)
7RAGING RANGA2614625.57R F Dempsey (Walloon)
8WOOROOLIN ROCKET18287NBTP W Sykes (Atkinson Dam)
9BLACK BARBARIAN4444425.40D J Gilroy (Dulguigan)
10LETHAL AZURE42427NBTJ N Canavan (Eagleby)
Race No. 63/4 Grade Big Dog Racing Supplements05:40PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 431 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1LATE ILLUSION13283NBTK J Bouffier (Churchable)
2OUTREACH3444425.33G Bowe (Clifton)
3TALAHATCHI45216FSHG Bowe (Clifton)
4LOCALIZE3141125.10G Bowe (Clifton)
5STORM BEAR2211325.32G Bowe (Clifton)
6SPRING IMAGEF131225.25C E Byers (Drayton)
7COLD SPEED1341625.21C E Byers (Drayton)
8MOONSHINE MOLLY1732225.26G B Paull ()
9AQUA MARINE2211725.35R F Dempsey (Walloon)
10STAR REGGIE2711625.18R Attard (Fairney View)
Race No. 74/5 Grade Poolsmart Yamanto05:56PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1CITY GOSSIP7637430.84E G Neal (Coominya)
2MAYWYN’S FANCY3115230.94R N Essex (Greenbank)
3SPACE INVADER3387631.41P J Hay (Thagoona)
4MAYWYN OR EBAY4127330.87R N Essex (Greenbank)
5QUEENIE’S SIZE4455830.95H F Quinn (Ormeau)
6HONEY BRASS1123230.86P S Carrington (Haigslea)
7DINKUM DEVIL2671330.98C E Suttle (Redland Bay)
8SPECIAL ENFORCER838F531.13J M Symonds (Fernvale)
9CHILLING SPEED234F5NBTC E Byers (Drayton)
10STUD41467NBTM Demedio (Corinda)
Race No. 85th Grade White Rose Boarding Kennels06:12PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1FERMIUM45F15NBTT A Sharpe (Braemore)
2LEAD FOOT LADY87154NBTR J Hazelgrove (Park Ridge)
3SPRING AMOUR2242131.38C E Byers (Drayton)
4SHE’S A MANEATER38115FSTDM Demedio (Corinda)
5MODERN MARDICI53124NBTG Bowe (Clifton)
6BE HOME SOON1235130.77V L Wisener (Postmans Ridge)
7DESIRE TEWIN72345NBTP Levine (Hillcrest)
8LEADFOOT KATIE7416531.07R J Druery (Churchable)
9MARK ABILITY2326531.11J Judd (Milbong)
10KELL’S FOOL6558531.23R L Higgs (Coominya)
Race No. 95th Grade Sapar Landscape Supplies06:32PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1BLONDIE’S BABE36113NBTC E Byers (Drayton)
2BLACK KAWATI5616225.64L C Neal (Coominya)
3MIGATON71442NBTJ V Carlton (Greenbank)
4MISSY’S CHOICE1563225.60B N Morris (Lowood)
5FOOL ME NOT84526NBTP W Sykes (Atkinson Dam)
6BRAEMORE EXPRESS2P16225.42T A Sharpe (Braemore)
7RYLEE’S EBONY3112725.65G J Stella (Park Ridge)
8BERELLA KESHA614FSHD A Arnold (Churchable Qld)
9SUPREME SIGNING6445FNBTR F Dempsey (Walloon)
10WITH DIAMONDS7567425.40J T Pay (Park Ridge)
Race No. 105th Grade Dinky Di Web Design06:51PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1OH REALLY4612225.65D J Gilroy (Dulguigan)
2BROOKVALE STAR15F3425.82B A Leary (Coominya)
3FIVE GOLD RINGS22714NBTJ T Pay (Park Ridge)
4IN TEMPO86523NBTR J Rolls (Coominya)
5SUEMAE6825725.67S C Woods (Park Ridge)
6BUDDY UNREAL75548NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
7EXPLOSIVE DREAMS4744425.34M R Hay (Oxenford)
8DESSA SPIRIT82247NBTD A Arnold (Churchable Qld)
9KAWATI LEE3245725.64L C Neal (Coominya)
10PROGRAM CONTROL5864625.16A C Hess (Camira)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments