Wednesday 11th March 2009


Race 1 520m 6.12pm
HT 1 MAIDEN SAMPSON FAMILY F4
Box1 ALDAMO M LANCE SIMON
Box2 PEG’S IMAGE M STELLA MARSCHKE
Box3 VACANT
Box4 RAINBOW SNAKE M CHRISTINE ROBARTSON
Box5 GO WILD DESIGN M JILL HAY
Box6 VACANT
Box7 OUR CHEEKY BEACH M SHAYNE PARKER
Box8 MORE FURY M THOMAS NOBLE

Race 2 520m 6.35pm
HT 2 MAIDEN U/12 BOYS IPSWICH BASKETBALL F4
Box1 IMA DESIGN M JILL HAY
Box2 PURCHASE ORDER M TONY ZAMMIT
Box3 HAYLEY’S DREAM M THOMAS PARKER
Box4 DENGUE FURY M THOMAS NOBLE
Box5 VACANT
Box6 PINTO’S IMAGE M SAMUEL LEES
Box7 MIDFIELD GENERAL M CHRISTINE ROBARTSON
Box8 WRIGGLY FINGERS M TONY BRETT

Race 3 630m 6.55pm
MAIDEN/5TH GRADE PIZZA CAPERS – FOREST LAKE
(FOR GREYHOUNDS WITH NO MORE THAN 1 WIN
MAIDENS ELIGIBLE)
F4 1ST LEG EXT DBL
Box1 COSMO’S REWARD M ALAN DARGUSCH
Box2 BUTIBAM SUNSET M RACHEL SCOTT
Box3 VACANT
Box4 PRINCESS PAMELA 5 OWEN EDMONDS
Box5 REGENCY BEAU M BETTY HAUSER
Box6 VACANT
Box7 BRICKFIELDS 5 SUZANNE MADDEN
Box8 MAGIC VENTURE 5 STELLA MARSCHKE

Race 4 520m 7.15pm
HT 1 4/5 GRADE G.J’S PAINTING & CONTRACTING PRINCESS
F4 2ND LEG EXT DBL
Box1 SERBIAN STORM 5 LARRY FRANKS
Box2 STOCKMAN 4 GAVIN LINNAN
Box3 PREMEDITATED 5 ANNE FARRELL
Box4 CHRISTIAN CONGO 5 ANDREW MONAGHAN
Box5 VACANT
Box6 SMART FANCY 5 CYNTHIA SUTTLE
Box7 POLDAR ENFORCER 5 RACHEL SCOTT
Box8 VINTAGE MONARCH 5 JUDY GRIFFITHS

Race 5 431m 7.35pm
5TH GRADE GLENN BALL @ W. WINKS REAL ESTATE
F4 1ST LEG QUAD
Box1 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS
Box2 KENTUCKY RACER 5 PATRICK DAY
Box3 RULES THE ROOST 5 COLIN BYERS
Box4 SPECIAL ISSUE 5 JOY HARDING
Box5 VACANT
Box6 LITTLE PUZZLE 5 BETTY HAUSER
Box7 ROSE DOUBLOON 5 ASHLEY BOCK
Box8 PERFECT STRIKE 5 MARGARET PAGE

Race 6 431m 7.55pm
4/5 GRADE BROTHERS LEAGUES CLUB IPSWICH F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
Box1 SUPERMAN STATE 4 TROY SHARPE
Box2 HERB’S HAZE 4 HERBERT QUINN
Box3 ALL JAZZY 5 JOHN EDWARDS
Box4 READY STEADY 5 STEVE WOODS
Box5 VACANT
Box6 GOLD SHANE 5 GERARD BOWE
Box7 SURF’S UP BOB 4 ROBERT ADAMS
Box8 JUST SPUD 4 GREGORY KENNEDY

Race 7 431m 8.15pm
NOVICE GOLDEN PRAWN – BRIBIE ISLAND F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
Box1 HEL’S FANTASY N SAMUEL LEES
Box2 CERASTIUM N TONY MILLEN
Box3 MISS BLACK MAGIC N BRETT DAVIES
Box4 PLAY AND MISS N NOELA FERTCH
Box5 TOTAL EXCEPTION N DESMOND YOUNGBERG
Box6 FOOL’S FLASH N STANLEY MCLEISH
Box7 COME TO PASS N ALEC STEVENS
Box8 KENTUCKY BILL N PATRICK DAY

Race 8 431m 8.35pm
MIXED FINAL GLEBE ROAD TAKEAWAY & COFFEE HOUSE
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
Box1 AMERICAN ZEPHA 5 JOSHUA ALLEN
Box2 I’M A SQUEALER 4 COLIN BYERS
Box3 MAVERICK LEE 5 COLIN BYERS
Box4 KEVO HALL 5 JOHN EDWARDS
Box5 MISS LIBBY 5 GRAHAME WILLIS
Box6 NEW CHAPTER 5 ROBERT ESSEX
Box7 COOL ZINGER 5 COLIN BYERS
Box8 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
Res9 SHEZ ROSIE 5 MALCOLM DAWSON
Res10 RULES THE ROOST 5 COLIN BYERS

Race 9 431m 8.55pm
(BEST 8) GOOD LUCK BOYS F4
Box1 KAYCEE DIVA 1 TROY SHARPE
Box2 PILGRIM’S LEGACY 3 RACHEL SCOTT
Box3 VACANT
Box4 YESSAM MELODY 3 LYNDALL MASSEY
Box5 VACANT
Box6 BAKE A CAKE 3 STEPHEN NEARY
Box7 VACANT
Box8 OFFSET 3 GERARD BOWE

Race 10 520m 9.14pm
HT 2 4/5 GRADE KAWASAKI IPSWICH F4
Box1 MISS GOGGLES 5 CYNTHIA SUTTLE
Box2 BOND’S EYES 5 ROBERT ADAMS
Box3 VACANT
Box4 GIRA FURY 5 AMBER BOODY
Box5 ELEVEN GRAND 4 JOHN EDWARDS
Box6 VACANT
Box7 ZE DREAM 5 SUZANNE MADDEN
Box8 POP CULTURE 5 CHRISTINE ROBARTSON