Wednesday 13th May 2009


Race 1 MAIDEN 520m 6.54pm
HT 1 BERNIE’S PRODUCE – F4
1 MUSGRAVE MONEY M TREVOR LIST
2 SIR FRANKLIN M MICHAEL EMERY
3 HAPPY HEART M OWEN EDMONDS
4 TAIL TRAIN M MATTHEW O’CONNOR
Box5 VACANT
6 UNEEK FIZEEK M RICHARD NELSON
7 SUDDEN KANTARN M JIM HEDDLES
8 ULTRA OCTANE M RACHEL SCOTT

Race 2 MAIDEN 520m 7.15pm
HT 2 PARTHENON CONSTRUCTIONS F4
1 VALENTINO ROCKY M FRED BERTOMEU
2 HOLMESDALE ROAD M MATTHEW O’CONNOR
3 KING TRISTRAM M ROBERT ESSEX
4 BADEN DASH M MICHAEL WOODCOCK
Box5 VACANT
6 MEGA FORCE M DESMOND TWIBLE
7 GERBER’S GIRL M OWEN EDMONDS
8 LIL’ WILDFLOWER M PATRICIA CARRINGTON

Race 3 520m 7.35pm
HT 3 MAIDEN CR VICTOR ATTWOOD F4 1ST LEG EXT DBL
1 ONYX M LEONARD SUTCLIFFE
2 JUST SCRUMPTIOUS M ROBYN CRAVEN
3 PURE LIGHTNING M DANIEL LEE
4 COMING HOME M OWEN EDMONDS
Box5 VACANT
6 WANTED M MICHAEL WOODCOCK
7 CAMO M CHRISTOPHER POLLARD
8 SHEZ TIPSY M WARREN MACDONALD

Race 4 520m 7.55pm
HT 1 5TH GRADE BUDGET EXPRESS PROMOTIONAL PRODUCTS
F4 2ND LEG EXT DBL
1 SURF CHARIOT 5 JUDY GRIFFITHS
2 AYANA 5 IAN HOGGAN
Box3 VACANT
4 BORDER TOWN 5 RICHARD NELSON
5 5
Box6 VACANT
7 PURCHASE ORDER 5 TONY ZAMMIT
8 MISS GOGGLES 5 CYNTHIA SUTTLE

Race 5 431m 8.15pm
3/4 GRADE ANNE NADINE MULLER/PRD NATIONWIDE
F4 1ST LEG QUAD
1 ROTTEN APPLES 3 MARK ALGATE
2 SLAMMIN’ SAM 4 ROBERT DEMPSEY
3 3 RON BALL
4 WHO’S YA BEARING 3 RENALD ATTARD
5 BONFIRE AND ICE 4 -BERMINGHAM
6 YESSAM MELODY 3 LYNDALL MASSEY
7 HIGHWAY HOLLY 4 PETER DUNNE
8 CHERIKA 4 KERRY BOUFFIER

Race 6 431m 8.35pm
5TH GRADE DESIGN-ALL CABINETS F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 VINTAGE CARBINE 5 GARY MOORE
2 DICKY FLYER 5 IAN DIONYSIUS
Box3 VACANT
4 SPECIAL STYLE 5 JOY HARDING
5 PERFECT STRIKE 5 MARGARET PAGE
Box6 VACANT
7 HERB’S HAZE 5 RENALD ATTARD
8 BLAYNEY LASS 5 TERRY GUYMER

Race 7 431m 8.55pm
5TH GRADE HERTZ RENT A CAR F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 DRIFTWOOD 5 RON JACKSON
2 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
3 TEN FORCER 5 JOHN PAY
4 HERO SHOT 5 NOELA FERTCH
Box5 VACANT
6 SPECIAL ISSUE 5 JOY HARDING
7 ROCKET SERVICE 5 ROBERT SCARCELLA
8 FRENCH LACE 5 MICHAEL EMERY

Race 8 431m 9.14pm
NOVICE BOMBER BABES SOFTBALL TEAM
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 MAYWYN GOER N ROBERT ESSEX
2 SERBIAN STORM N LARRY FRANKS
3 SUDDEN ASSASSIN N JIM HEDDLES
4 XIA N TERRY GUYMER
5 KING LEE N IAN HOGGAN
6 KEE N MURIEL DALTON
7 RAYLEEN N RICHARD NELSON
8 DEAGON CHARMER N LEONARD SUTCLIFFE
9 MASTER TRISTRAM N ROBERT ESSEX

Race 9 431m 9.35pm
1/2 GRADE F.F.A. ASSOCIATED CERAMIC TILING SERVICE PTY LTD
F4
1 BEST SCORE 2 DALE MORTIMER
2 EISWEIN 2 DALE WIDDERICK
Box3 VACANT
4 ROSSA LEE 2 RON BALL
Box5 VACANT
6 FIRE OF LONDON 1 PERCY CAMDEN-BERMINGHAM
Box7 VACANT
8 RUMNUT 2 SHANE TOPPING

Race 10 520m 9.55pm
HT 2 5TH GRADE BERNIE’S PRODUCE – BRISBANE
F4
1 PAINFUL BINDI 5 SCOTT MCGUINESS
2 REVERSE CYCLE 5 JUDY GRIFFITHS
3 MAGIC VENTURE 5 STELLA MARSCHKE
4 TERIYAKI 5 MICHAEL BRIANT
Box5 VACANT
6 HEZA LARRAKIN 5 IAN HOGGAN
7 SMART FANCY 5 CYNTHIA SUTTLE
8 5 RENALD ATTARD

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments