Wednesday 18th August 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 18th August 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden Craig Window Australian Vice06:52PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROSE JUBILEE34743C R Dargusch ()
2MONLOR VENUSB E Grant (Bundamba)
3AURIGA TEGIMI32546G Draheim (Fernvale)
4MASTER MILO3C I Bourke (Ebenezer)
5NOZZA BELUSHI34T W Mccarthy (Springfield Lakes)
6FEELS GOOD4853S C Woods (Park Ridge)
7TOUGH DEFENDERR N Essex (Greenbank)
8PURE SHILOW456P A Ruetschi (Golden Beach)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Ht 2 Maiden K & R Plumbing Supplies07:15PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RUM BEAR78565F Barendrecht (Burnett Heads)
2LUCKY GIRL LEE4548G J Pearce (Raceview)
3UNSCATHED77447J Harding (Thagoona)
4AURIGA SUPREME33266G Draheim (Fernvale)
5MR. DIMERY44M J Emery (Churchable)
6BUCKS A MILLION76O Edmonds (Coominya)
7AURIGA REBEL35325R J Heilbronn (Raceview)
8PANDORA GOLD75255P J Day (Wulkuraka)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Mixed Final Qld O/30’s Indoor Cricket Wo07:35PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CELLAR DOOR522R N Essex (Greenbank)
2SNOB FACE BEC53784C G Broadrick (Pine Mountain)
3MISTY KIRALEE35352R G Nelson (Bundamba)
4BLACK NOT FAWN8531L T Waldon (Camira)
5PARVANA62863S C Woods (Park Ridge)
6COMPOSITE68683S C Woods (Park Ridge)
7BUCK’S BOY3734R F Dempsey (Walloon)
8ISADEL1C L Apap (Gatton)
9AURIGA REBEL35325R J Heilbronn (Raceview)
10RUM BEAR78565F Barendrecht (Burnett Heads)
Race No. 44/5 Grade Gatton Indoor Cricket07:55PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SMITHIE’S LAD73157J D Mortimer (Ipswich)
2MUCKERT’S ROSE78788P J Shaxson (Lowood)
3RASHLORE17878S C Woods (Park Ridge)
4SUEMAE73876S C Woods (Park Ridge)
5TOO FOOLISH17313R P Mcbride ( Booval)
6STROKER88785G B Carlyle (Goodna)
7WOODY’S DEBUT11733R F Dempsey (Walloon)
8QUEENIE’S SIZE22763J J Bradley (Coominya)
9FREAKY FORCE51714S P Zammit (Willowvale)
10GO BLITZEM58185C E Suttle (Redland Bay)
Race No. 54/5 Grade ‘give Me Five’ At Stud08:15PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 630 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1HIT THE JACKPOT44873C E Suttle (Redland Bay)
2AGENT EM56565D J Gilroy (Dulguigan)
3ODIN’S FURY34121T J Brereton (Cedarvale)
4SHAZZA’S COMET14727P J O’Reilly (Yamanto)
5BOWSER87528L C Mcpaul (Inala)
6KOSY AZZ22635B J Young (Morayfield)
7BODACIOUS BOB33124M K Rowe (Jimboomba)
8KAHLUA SANDS35525L M Wyatt (Churchable)
9MOTORCYCLE MIKE56366P J Dunne (Walloon)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Novice Cf & Je Miles Building Contractor08:35PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CAPED CRUISADER51544M J Emery (Churchable)
2LUCKY FOX61826F Barendrecht (Burnett Heads)
3SHARP RIVAL54644M J Emery (Churchable)
4SPECIAL CHANCET7645J Harding (Thagoona)
5MOONSHINE MOLLY44864G B Paull ()
6MUSGRAVE LOUIE54724T G List (North Ipswich)
7WHERE’S THE POST43175G W Tavener (Mount Samson)
8BEAUT BOOTS28233M J Emery (Churchable)
9DASHING SUPERB31F77G J Moore (Toowoomba)
10FATIMA88668S C Woods (Park Ridge)
Race No. 7Ht 1 5th Grade Bondy’s Hire A Buddy08:55PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SPECIAL HAVOC62641J Harding (Thagoona)
2CORK HARBOUR82734M A Dunner (Bundamba)
3HURRY HAROLD83134P A Ruetschi (Golden Beach)
4DALE’S MAIL6664FD R Heilbronn (Ipswich)
5ROCKLYNN’S ANGEL64145N A Thompson (Bracken Ridge)
6KYLIE MICHELLE31727R I Simms (Churchable)
7PUSHING DAISIES25234A L Dargusch (Churchable)
8CALL ME HARRY85377J E Mccarthy (Wivenhoe Pocket)
9WHO’S NEXT DAVE64575R Attard (Fairney View)
10RED THUNDER11656A C Collins (Warwick)
Race No. 8Mixed Final Kedron Indoor Sports09:15PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PURE MONO48562A C Hess (Camira)
2BIDJA54612D A Guppy (Park Ridge)
3GIGGLING33511R M Giltinan (Ormeau)
4AZZ UNO22862P A Ruetschi (Golden Beach)
5JAYDEE’S DANCE76831J A Darbey (Basin Pocket)
6SHEZ REAL CLASSY88861D L Buxton (Logan Reserve)
7BASSIN76251C W Dacey (Gilberton)
8RIVAL MANOEUVRE53762M J Emery (Churchable)
9GERBER’S GIRL34673O Edmonds (Coominya)
10MOOKI66563R D Ball (Prenzlau)
Race No. 9Ht 2 5th Grade Jazzy Gymnast09:35PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BIG BOMBORA55716M E Menken (Bundamba)
2FRANK’S MAIL48588D R Heilbronn (Ipswich)
3MADE IN MERMAID51222R L Scott (Park Ridge South)
4NOYNE MUSKATS65357S W Mcguiness (Haigslea)
5MELROSE RARE33612A J Stevens (Wakerley)
6CO STAR11215G W Tavener (Mount Samson)
7STAMINATOR66142R G Nelson (Bundamba)
8TRACK TORQUE31416R Attard (Fairney View)
9DONNA’S KISSY34666B P Chappell (Carbrook)
10MARK ETHON38554W T Sharpe (Thagoona)
Race No. 10Ht 3 5th Grade Unblock Plumbing09:55PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1RUNNING A DREAM11736R L Scott (Park Ridge South)
2SHESA MONA15627D K Smith (Tamborine)
3PETITE SIZE24247B I Millard (Morayfield)
4LORD BAKER81656G J Mellen (North Ipswich)
5MISS SWEET TREY54354P J O’Reilly (Yamanto)
6NOT TODAY SON17253N A Thompson (Bracken Ridge)
7ESPOSITO67157J T Pay (Park Ridge)
8LORIAN RACER54622R Attard (Fairney View)
9BILKO37745D R Heilbronn (Ipswich)
10JIMMY ARE35744J E Mccarthy (Wivenhoe Pocket)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments