Wednesday 24th June 2009


Race 1 520m 6.55pm
HT 1 MAIDEN STATE OF ORIGIN F4
1 FORCEFUL LADY M BRIAN KUTNER
2 ITCHY WOO M ARTHUR BARN
3 HAPPY HEART M OWEN EDMONDS
4 AGGIE’S AWAY M GARY HOLMES
5 FAT MAX M STEVE WOODS
6 FOUR WAY REBEL M COLIN BYERS
7 HOLMESDALE ROAD M MATTHEW O’CONNOR
8 ARNOLD M STANLEY MCLEISH

Race 2 520m 7.15pm
HT 2 MAIDEN QUEENSLAND F4
1 MISS DESIGN M JILL HAY
2 FATIMA M STEVE WOODS
3 SURF SHELL M MICHAEL BOODY
4 BLUE MISTY BAY M GARY HOLMES
5 IN A HURRY M ARTHUR BARN
6 MONTANA PRIDE M OWEN EDMONDS
7 BADEN DASH M MICHAEL WOODCOCK
8 UNEEK FIZEEK M RICHARD NELSON

Race 3 520m 7.35pm
MIXED FINAL NEW SOUTH WALES F4 1ST LEG EXT DBL
1 KING TRISTRAM 5 ROBERT ESSEX
2 CECIE’S CHOICE M ARTHUR BARN
3 UNO GERRY M BRIAN SWIFT
4 KAMIKAZE MAGPIE 5 ANDREW RICH
5 BYE BYE PEGGY M CHRISTINE BOURKE
6 HUGO FAST M CHRISTINE BOURKE
7 DAZZLE PRINCE M ANNE FARRELL
8 WANTED M MICHAEL WOODCOCK
9 EVA WROSE M PETER FURBANK
10 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN

Race 4 520m 7.55pm
NOVICE STATE VERSUS STATE F4 2ND LEG EXT DBL
1 FORMULA ONE FURY N MICHAEL JAMES
2 PERFECT STUDENT N DARREN RUSSELL
3 VOODOO STING N KAREN KING
4 TROUBLESOME N EDWARD NEAL
5 BIG BIRD BOOZER N COLE SHERWOOD
6 BUTIBAM SUNSET N LANCELOT WALDON
7 JUSTIN N STEVE WOODS
8 BLACK OCTANE N BARRY DULL

Race 5 431m 8.15pm
5TH GRADE MATE VERSUS MATE F4 1ST LEG QUAD
1 NATURALLY BATTY 5 JASON STUHMCKE
2 BACK HALF YOURS 5 JOHN PAY
3 DICKY FLYER 5 IAN DIONYSIUS
4 STROKER 5 DALE MORTIMER
5 ELITE JUNO 5 JOHN COLLISON
6 CERASTIUM 5 TONY MILLEN
7 COOL DUK 5 TONY PARRY
8 RAYLEEN BOND 5 RICHARD NELSON
9 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
10 MACKA PACKER 5 PATRICIA CARRINGTON

Race 6 520m 8.35pm
HT 1 5TH GRADE CANE TOADS F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 TOTAL EXCEPTION 5 DESMOND YOUNGBERG
2 DEEP HEAT 5 ADAM HINES
3 MISS AMY JADE 5 JOHN POLLOCK
4 NORDIC ASSASSIN 5 ANDREW RUSSELL
5 TERIYAKI 5 MICHAEL BRIANT
6 REGAL VICE 5 JOHN PAY
7 GERBER’S GIRL 5 OWEN EDMONDS
8 SWEET AS ME 5 GRAHAM HALL

Race 7 431m 8.55pm
4/5 GRADE COCKROACHES CRUSHERS F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 STYLISH STORM 5 GARY HOLMES
2 YOUNG INTRUDER 4 FRANK CHURCHILL
3 TRENDY WENDY 5 LANCELOT WALDON
4 MOON DREAMS 4 JOHN PAY
5 SEE THE SEA 4 JACKSON MORRIS
6 INTENSIVE REX 5 RICHARD NELSON
7 ALSO KOOL 5 GEORGE EVANS
8 MR. GOLD FINGER 4 COLIN CURTIS
9 SWIGGER 5 IAN DIONYSIUS
10 MACKA PACKER 5 PATRICIA CARRINGTON

Race 8 431m 9.12pm
2/3 GRADE LET’S GO QUEENSLAND F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 PIERRE BOUCHEE 3 FRANK CHURCHILL
2 SEXY SAL 2 RON BALL
3 SHE’S JAKE’S 3 JOHN PAY
4 ROSSA LEE 2 RON BALL
5 CASUAL MAK 3 EDWARD NEAL
6 RUMNUT 3 SHANE TOPPING
7 SPRING HURRICANE 3 RON BALL
8 PUMP IT UP 3 COLE SHERWOOD

Race 9 431m 9.35pm
NOVICE GO THE MAROONS F4
1 KEE N MURIEL DALTON
2 CHASE ME DO N BRIAN YOUNG
3 ROSE EXPRESS N DEBORAH ARNOLD
4 GIRL HARDY N CHRISTINA APAP
5 BLUE BUD N NED SNOW
6 MAYWYN GOER N ROBERT ESSEX
7 BENNY’S THE MAN N COLIN BYERS
8 VOODOO KING N KAREN KING
9 MASTER TRISTRAM N ROBERT ESSEX
10 MACKA PACKER N PATRICIA CARRINGTON

Race 10 520m 9.55pm
HT 2 5TH GRADE MAL MENINGA F4
1 YOLEE 5 JAMES CARLTON
2 MAYWYN’S DEAL 5 ROBERT ESSEX
3 LIL’ WILDFLOWER 5 PATRICIA CARRINGTON
4 ENCHANTED MISS 5 ASHLEY FURNER
5 PRINCESS PAMELA 5 OWEN EDMONDS
6 STRIKE FAST 5 GARY HOLMES
7 TAP AN RACK 5 GRAHAM HALL
8 HAVA BLUE 5 NED SNOW