Wednesday 28th July 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 28th July 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden Highland Smash Repair06:57PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1FEELS GOOD485S C Woods (Park Ridge)
2BLACK NOT FAWN8L T Waldon (Camira)
3SNEAKY SNEAKY57M J Boody ()
4STUD8845M Demedio (Corinda)
5UNSCATHED43577J Harding (Thagoona)
6TREY’S MAGIC35546C J Downs (Mt Tarampa)
7DEEDEE GOSSIPD I Lennon (Churchable)
8KELJENNY ARROW7567K J Boston (Berrinba)
9ADANNE53875S C Woods (Park Ridge)
10WHERE’S DEN43587M J Chapman (Park Ridge)
Race No. 2Ht 2 Maiden Highland Smash Repair07:15PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1DEEDEE OLYMPUSD M Lennon (Churchable)
2KELJENNY ROCKA766K J Boston (Berrinba)
3DARK MAN6M J Boody (Churchable)
4KAMIKAZE SAM35847L R Lewis (Cedar Grove)
5COMING HOME76474O Edmonds (Coominya)
6JAKEY DEESP R Wilson (Bundamba)
7DESSA FIVE324D A Arnold (Churchable)
8PANDORA GOLD64575P J Day (Wulkuraka)
9ADANNE53875S C Woods (Park Ridge)
10VINTAGE AMBROSIA4878D I Lennon (Churchable)
Race No. 3Mixed Final Highland Smash Repair07:35PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1AURIGA SUPREME26332G Draheim (Fernvale)
2CITI JEWEL1I Mackenzie-Ross (Mount Tarampa)
3GROUND CONTROL23421C J Downs (Mt Tarampa)
4AURIGA REBEL23532R J Heilbronn (Raceview)
5BUCK’S BOY3R F Dempsey (Walloon)
6MAGIC CONTROL4T A Noble (Karrabin)
7MASTER MILO3C I Bourke (Ebenezer)
8THIRD TUESDAY4J I Jones (Waterford West)
9AURIGA TEGIMI63325G Draheim (Fernvale)
10INCISIONS BRO455M M Page (Walloon)
Race No. 4Maiden/5 Grade Downunder Pest Service07:55PM (QLDtime)
XM5 event over 630 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROSE OCTAVIA26547D I Lennon (Churchable)
2ODIN’S FURY22334T J Brereton (Cedarvale)
3ROSE JUBILEE56347C R Dargusch (Churchable)
4FATIMA87688S C Woods (Park Ridge)
5SNOB FACE BEC33537C G Broadrick (Pine Mountain)
6CHASING TEGAN56367P J O’Reilly (Yamanto)
7DOUBLE SHIRAZ5474C J Fry (Greenbank)
8MISS IMPATIENT14743B T Linnan (Lake Clarendon)
9WHERE’S DEN43587M J Chapman (Park Ridge)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Novice ‘give Me Five’ At Stud08:15PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BROOKVALE EAGLE32122C G Broadrick (Pine Mountain)
2ADD A DOLLAR27214W Scannella (Churchable)
3AURIGA PENGALA44128G Draheim (Fernvale)
4HANDSOME BLOKE5467FS A Giles (Churchable)
5LATE STORMF5761D Gilroy (Dulguigan)
6BLONDIE’S RED15T W Brett (Grandchester)
7HURRY HAROLD1883P A Ruetschi (Golden Beach)
8RED THUNDER52711A C Collins (Warwick)
9NOYNE MUSKATS46535S W Mcguiness (Haigslea)
10DICE ROLLER112F4D R Malley (Redbank Plains)
Race No. 64/5 Grade Mixcrete Concrete08:35PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LEICA BUNDY24135T W Brett (Grandchester)
2COOMINYA CASH65538O Edmonds (Coominya)
3LUV YA JOHNNY68367B T Dull (Fernvale)
4SHESA MONA63156D K Smith (Tamborine)
5NOT TODAY SON36172N A Thompson (Bracken Ridge)
6ESTEEMED LADY1A C Collins (Warwick)
7MONEY ENFORCER24417P J O’Reilly (Yamanto)
8MISS TIA86576E M Klaassen (Bundamba)
9PENNY’S DOLL82167N A Thompson (Bracken Ridge)
10ROTTEN APPLES87234M J Algate (Drayton)
Race No. 7Ht 1 4/5 Grade Dessa Downs Rearing Facil08:55PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1EXPLOSIVE DREAMS45274A Southee (Beenleigh)
2AZZ UNO77422P A Ruetschi (Golden Beach)
3SHIRAZ DOOLEY11758B T Dull (Fernvale)
4ASSET ONE64112A T Fitzsimmons (Buccan)
5LONG LONG MAMA47475R L Scott (Park Ridge South)
6MELON COSHY26246M J Algate (Drayton)
7PRINEIE43426D Gilroy (Dulguigan)
8BEST BEHAVIOUR11511R M Giltinan (Ormeau)
9DAYSEAS SUZIE37638C W Dacey (Gilberton)
10THAT’S EMMA LEE71448A C Hess (Camira)
Race No. 8Final 5th Grade Big Dog Racing Supplemen09:15PM (QLDtime)
Grade 5 Final event over 431 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CHAMPAGNE SHELL26262N A Thompson (Bracken Ridge)
2DESTRUCTO44354D Gilroy (Dulguigan)
3JUMP IN22134T M Fuller (Park Ridge)
4JOHN PRESTON41231T M Fuller (Park Ridge)
5KENSO WAY28133R J Ayre (Burpengary)
6MAYWYN EASY53312J R Bloomfield (Greenbank)
7STAR BOMBER22131T M Fuller (Park Ridge)
8NOIR SWAGE84113G A Mcgahan (Greenbank)
9NUTTY ENCOUNTER17665L M Wyatt (Churchable)
10PUSHING DAISIES8T125A L Dargusch (Churchable)
Race No. 9Ht 2 4/5 Grade Www.surepick.com.au09:35PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SHEZ SO FAST41521R J Rolls (Coominya)
2GERBER’S GIRL62834O Edmonds (Coominya)
3FOR JAKE’S SAKE76434R P Mcbride ( Booval)
4ONE CARAT44365T M Fuller (Park Ridge)
5TIZZA LADY63778S L Livotto (Sunnybank)
6MUCKERT’S ROSE87878P J Shaxson (Lowood)
7ZEROS AND COMAS3111P R Wilson (Bundamba)
8BILL OR MONICA65135M Saal (Highfields)
9SWARLEY11446A J Furner (Coolana)
10MAYWYN GLORY67555R N Essex (Greenbank)
Race No. 10Ht 3 4/5 Grade 09:55PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BASSIN55276C W Dacey (Gilberton)
2ICABOD76165D E Youngberg (Jimboomba)
3TWO FOUR FIVE16347C E Byers (Drayton)
4BETTY’S DIAMOND67115I R Hoggan (Churchable)
5LIL’ WILDFLOWER47663P S Carrington (Haigslea)
6AS YOU DO15336P A Ruetschi (Golden Beach)
7GO WILD DESIGN34177P J Hay (Thagoona)
8CLAIMANT24134T M Fuller (Park Ridge)
9BLACK WROSE45466P Furbank (Walloon)
10BELAIR PRINCE12566D M Lennon (Churchable)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments