Thursday 13th March 2008


RACE 01 MAIDEN 407M 7.15PM
MARS BARS
1 ABBY’S PUZZLE Q M ALBERT HARKER
2 CONCUBINE Q M PAUL BURGESS
3 SOME BLUE BOY Q M TIMOTHY JONES
4 HURRICANE LOU Q M THOMAS LAUGA
5 VACANT
6 HURRICANE ROB Q M THOMAS LAUGA
7 RIPPLING MEADOWS M DARREN TAYLOR
8 ZANY BLUE Q M TIMOTHY JONES

RACE 02 NOVICE 407M 7.33PM
SMITHS CHIPS
1 ROCOCO BOY Q N TIMOTHY JONES
2 EVADDING N DAVID JONES
3 VACANT
4 JUST JO N ALBERT HARKER
5 CANDY TRICK N GEORGE BARNHAM
6 VACANT
7 JESSIE STANLEY Q N DAVID JONES
8 MUM’S SHADOW Q N WALTER BENNETTS

RACE 03 5TH GRADE 407M 7.51PM
KR SMALLGOODS
1 COOL NIKITA 5 MARK LUTTER
2 RABBIT BURNS Q 5 LES WISENER
3 MAVERICK LEE 5 DALLAS BECKETT
4 SELECT LEVEL Q 5 KEVIN WISENER
5 JUSTA PRIZE Q 5 ALBERT HARKER
6 LITTLE BUNDY 5 GEORGE BARNHAM
7 HURRICANE LES Q 5 THOMAS LAUGA
8 TRANZEND 5 DAVID JONES
9 SHEE’S RAPID Q 5 WALTER BENNETTS
10 RAY’S KEBAB Q 5 ALBERT HARKER

RACE 04 (BEST 8) 407M 8.09PM
CHICKADEE
1 BEST AHEAD Q 3 WILLIAM BOON
2 DARK THRONE Q 1 CHRISTINE POLLARD
3 ZOIDBERG 1 BARRY HALL
4 ALLAKAZAN 3 CHRISTINE POLLARD
5 SUPREME SPEED 2 RAYMOND YOUNG
6 PRINCE WINSOME Q 3 WALTER BENNETTS
7 HANSON OPAL Q 2 RAYMOND PIKE
8 SPRING TIN MAN 1 KEVIN WISENER

RACE 05 4TH GRADE 407M 8.27PM
BAIADA POULTRY SPRINT TROPHY
1 MAGIC SWIFT 4 CECIL RINGUET
2 CARLIE LAFOURCHE 4 MARK LUTTER
3 VACANT
4 STAFFORD TAVERN Q 4 WALTER BENNETTS
5 SILENT LEVEL Q 4 KEVIN WISENER
6 VACANT
7 SNEAKY CHARLIE 4 JEFFERY KUHL
8 HISTORY AISLE 4 WILLIAM BOON

RACE 06 FINAL 630M 8.45PM
CAMPBELLS WHOLESALE ENDURANCE SERIES
1 CHARLIE ONE 5 JEFFERY KUHL
2 GALACTIC FURY Q 5 JEFFERY KUHL
3 COGSWELL COG Q 5 DAVID JONES
4 SHE’S HOT WEST Q 5 CHRISTINE POLLARD
5 ALEXIS ON FIRE Q 5 CHRISTINE POLLARD
6 HELTASKELTA Q 5 KEVIN WISENER
7 DESSA WAY Q 5 CHRISTINE POLLARD
8 EMERALD ASSASSIN Q 5 CHRISTINE POLLARD
9 MIRROR MAC Q 5 JEFFERY KUHL
10 CAWBOURNE CRASH 5 JEFFERY KUHL

RACE 07 4/5 GRADE 510M 9.03PM
CADBURY SCHWEPPES
1 REAL ACTION Q 4 LES WISENER
2 DIMPLE ASSASSIN 5 DALLAS BECKETT
3 DISILLUSIONED 5 WILLIAM BOON
4 ELITE ROSE Q 5 RAYMOND YOUNG
5 CAWBOURNE CRASH 4 JEFFERY KUHL
6 EIGHTEEN MONTHS Q 5 JOHN MOORE
7 HAPPY FOR US 4 DAVID RAINES
8 JUNIPER LEE Q 5 DAVID JONES
9 MIRROR MAC Q 5 JEFFERY KUHL
10 SIZZLING SWIFT 5 GEORGE BARNHAM

RACE 08 5TH GRADE 407M 9.21PM
CAMPBELLS GLADSTONE
1 HE’S RAPID Q 5 LES WISENER
2 BRIGHT ATTITUDE Q 5 KEVIN WISENER
3 TRAFFICKING Q 5 DAVID JONES
4 DAVID CANE 5 MARK LUTTER
5 BERRY BLAST 5 RAYMOND YOUNG
6 LOVELY ATTITUDE Q 5 KEVIN WISENER
7 SPRING TEDDY 5 DAVID JONES
8 WATEGO BAY Q 5 DAVID RAINES
9 SHEE’S RAPID Q 5 WALTER BENNETTS
10 RAY’S KEBAB Q 5 ALBERT HARKER