Thursday 17th April 2008


RACE 01 5TH GRADE 407M 7.15PM
DALE CARTWRIGHT
1 LORD SEATON Q 5 BARRY HALL
2 MIDNIGHT MADNESS Q 5 BRIAN TERRY
3 HE’S RAPID Q 5 LES WISENER
4 SIZZLING SWIFT 5 ANDREW SULI
5 REMEMBER CAPONE 5 WILLIAM BOON
6 MAVERICK LEE 5 DALLAS BECKETT
7 BARRY JOHN 5 DAVID JONES
8 FINAL CREDITS Q 5 MARK LUTTER
9 REAL ACTION Q 5 LES WISENER
10 STAFFORD TAVERN Q 5 WALTER BENNETTS

RACE 02 MIXED FINAL 407M 7.35PM
CARTWRIGHT PROPERTY GROUP
1 NUTELLA Q 5 DALE JOHNSON
2 FARMOR BLESSED Q M JEFFERY KUHL
3 ZANY BLUE Q M TIMOTHY JONES
4 ABBY’S PUZZLE Q M ALBERT HARKER
5 BRED FOR SPEED M DALLAS BECKETT
6 ADDIS EXPRESS Q M TIMOTHY JONES
7 FIFI LA BEK Q 5 MARSHALL SMITH
8 HURRICANE ROB Q M THOMAS LAUGA
9 DECEPTIVE SPEED M DALLAS BECKETT
10 SLOW MEAD Q M DALE JOHNSON

RACE 03 4TH GRADE 407M 7.55PM
KEV & SONIA WISENER
1 COGSWELL COG Q 4 DAVID JONES
2 GALACTIC FURY Q 4 JEFFERY KUHL
3 CARLIE LAFOURCHE 4 MARK LUTTER
4 SNEAKY CHARLIE 4 JEFFERY KUHL
5 VACANT
6 DAVID CANE 4 MARK LUTTER
7 FRANK THE TANK 4 WILLIAM BOON
8 LOVELY ATTITUDE Q 4 DARREN TAYLOR

RACE 04 3RD GRADE 407M 8.15PM
CARTWRIGHT FAMILY
1 ALLAKAZAN 3 CHRISTINE POLLARD
2 BEST AHEAD Q 3 WILLIAM BOON
3 DESSA WAY Q 3 CHRISTINE POLLARD
4 NOT SO PRETTY Q 3 MARK LUTTER
5 VACANT
6 SMOOTH DOOLEY Q 3 DAVID JONES
7 TWEED SCANDAL 3 WILLIAM BOON
8 SUPREME SPEED 3 RAYMOND YOUNG

RACE 05 1ST GRADE 407M 8.35PM
ROCKHAMPTON GREYHOUND CLUB APPRECIATION
1 ZOIDBERG 1 BARRY HALL
2 SPRING TIN MAN 1 WALTER BENNETTS
3 VACANT
4 MODERN BOXER Q 1 WILLIAM BOON
5 DARK THRONE Q 1 CHRISTINE POLLARD
6 VACANT
7 HANSON OPAL Q 1 RAYMOND PIKE
8 MISS MAKATAM Q 1 BRIAN TERRY

RACE 06 MIXED FINAL 510M 8.55PM
LEVEL SYNDICATE TROPHY
1 SILENT LEVEL Q 4 DARREN TAYLOR
2 ELITE ROSE Q 5 RAYMOND YOUNG
3 SNOWY STANLEY Q 4 DAVID JONES
4 FAT LADY SINGS Q 5 LES WISENER
5 CAIT OR LILLY 3 JEFFERY KUHL
6 ZAMBEZI 4 DARREN TAYLOR
7 DIMPLE ASSASSIN 4 DALLAS BECKETT
8 TIP’S RAIDER Q 5 STEPHEN KINGTON
9 JESSIE STANLEY Q 5 DAVID JONES
10 GALACTIC FURY Q 4 JEFFERY KUHL

RACE 07 (BEST 8) 510M 9.15PM
CARTWRIGHT FAMILY
1 PRINCE WINSOME Q 3 WALTER BENNETTS
2 CHARLIE ONE 3 JEFFERY KUHL
3 VACANT
4 EMERALD ASSASSIN Q 1 CHRISTINE POLLARD
5 HELTASKELTA Q 3 WALTER BENNETTS
6 VACANT
7 ALEXIS ON FIRE Q 1 CHRISTINE POLLARD
8 MYSTIC SURF Q 2 RAYMOND PIKE

RACE 08 4/5 GRADE 510M 9.35PM
KEV & SONIA WISENER
1 BERRY BLAST 5 RAYMOND YOUNG
2 BURRUMTOWN Q 4 DALE JOHNSON
3 CAWBOURNE CRASH 4 JEFFERY KUHL
4 AMAZING SWIFT 4 DARREN TAYLOR
5 ROCOCO BOY Q 5 TIMOTHY JONES
6 SHE’S HOT WEST Q 4 CHRISTINE POLLARD
7 TRAFFICKING Q 5 DAVID JONES
8 JUNIPER LEE Q 5 DAVID JONES

RACE 09 5TH GRADE 407M 9.55PM
DALE CARTWRIGHT
1 COOL NIKITA 5 MARK LUTTER
2 HITECH BELLE Q 5 ANDREW SULI
3 MIRROR MAC Q 5 JEFFERY KUHL
4 JENNY’S GIRL Q 5 BARRY HALL
5 ELLA’S EXPRESS Q 5 DALE JOHNSON
6 KOOLBOO KASH 5 BRIAN TERRY
7 DISILLUSIONED 5 WILLIAM BOON
8 MAYWYN BLAZE Q 5 ALLAN SVENSEN
9 REAL ACTION Q 5 LES WISENER
10 STAFFORD TAVERN Q 5 WALTER BENNETTS