Tuesday 6th July 2010

Greyhound Box Draw For Rockhampton – Tuesday 6th July 2010

Race No. 1Maiden Smiths Chips06:53PM (QLDtime)
Maiden event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1HE’S GOT SPEED76D J Beckett (Moura)
2CHINATOWN WOLF63757A G Suli ( Rockhampton)
3FAIR DINKUM MISS86624G A Harker (Ridgelands)
4BIG TEE6B M Sam (Tekowai)
5SOBER UP57G S Weeding (Rockhampton)
6BEIJING SKY55348A G Suli (North Rockhampton)
7LIVE WIRE LAKODAR C Brook (Gin Gin)
8REBECCA ROSER E Hall (Koongal)
9ICY STARS886R J Frederickson (North Eton)
10ATOMIC SWAGE77677N J Jackson (Mackay)
Race No. 2Maiden Inghams Foods07:11PM (QLDtime)
Maiden event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1SEXY PLAYER27565M Bube (Berserker)
2ZARA ROSE8FR T Young (North Rockhampton)
3COLD SPEED6D J Beckett (Moura)
4YANKEE TRICK4A G Suli (North Rockhampton)
5EXPERT MISSION52W J Smith (Rockhampton)
6CLASSIC TALENT3D J Taylor (Bouldercombe)
7HAPPY TUNE65235M L Brider (Grasstree Beach)
8ISA PRINCE43664P D Frederickson (North Eton)
9CHONTAE’S FORCE75878A G Suli (North Rockhampton)
10ATOMIC SWAGE77677N J Jackson (Mackay)
Race No. 3Novice Mars Snack Foods07:35PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1BARRIO ROCKET76626L J Wisener (Bouldercombe)
2METALLIC SWAGE14688M L Brider (Grasstree Beach)
3WARRIOR FORCE25221A G Suli (North Rockhampton)
4BELLIOCHI47173M L Brider (Grasstree Beach)
5ELLA SCOTT75687M G Lutter (The Caves)
6HARA’S COMMAND61678R C Brook (Gin Gin)
7ALIZA GEM35464B J Hall (Glenlee)
8COOK’S EXPRESS54687T E Lauga (Alton Downs)
9WINNING ARGUMENT72876T E Lauga (Alton Downs)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 45th Grade Keiths Crumb House07:53PM (QLDtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1AEROSTATE43P67R D Pike (Glenlee)
2JUST SMILEY26666G A Harker (Ridgelands)
3DANCING WAIWERA56247M G Lutter (The Caves)
4BIT OF SPEED22167D J Beckett (Moura)
5SERIOUS HEART14625J E Feeney (Kabra)
6ROLLING SURF8P565R J Svensen (North Rockhampton)
7FOR GO35636W J Bennetts (Pink Lily)
8SMART TRAIN53311D J Taylor (Bouldercombe)
9MISS NICE68455M L Brider (Grasstree Beach)
10AMY’S QUEEN32454D J Taylor (Bouldercombe)
Race No. 54/5 Grade B & J Car Sales08:12PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 510 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1WHEN’S DINNER65847C H Ringuet (Gladstone)
2SON OF MACBETHF4833W J Boon (Springsure)
3FORCEFUL LADY51788J A Kuhl (Mulara)
4MILVENA73325N J Jackson (Mackay)
5CRACKING SPEED14211D J Beckett (Moura)
6BUSTER’S REWARD13314M G Lutter (The Caves)
7TIGER TWELVE12743N J Jackson (Mackay)
8LEDARO MIDGE11146R C Brook (Gin Gin)
9WINNING ARGUMENT72876T E Lauga (Alton Downs)
10SURF BABE46538N J Jackson (Mackay)
Race No. 6(best 8) Campbells Staff Appreciation08:35PM (QLDtime)
Best 8 event over 510 Metres at Rockhampton Of $1,075 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $200 3rd: $125.

No.NameFormTrainer

1ELUSIVE’S SHADOW74132M Bube (Berserker)
2FARMOR CEE YOU24316J A Kuhl (Mulara)
3SHE’S SO RAD12215M Bube (Berserker)
4WRIGGLY FINGERS21722W J Boon (Springsure)
5*** VACANT BOX ***
6BRONZE BABE54564N J Jackson (Mackay)
7DIMPLE ASSASSIN33433W J Bennetts (Pink Lily)
8FUELLED SPEED42471W J Bennetts (Pink Lily)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 73/4 Grade Simplot Food Service08:53PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1REALON RAZOR11413N J Bradford (South Penrith)
2TARDIS24146D J Beckett (Moura)
3RULES THE ROOST57644C H Ringuet (Gladstone)
4RONALDO MISS11342B J Hall (Glenlee)
5BERT’S FORCE34514R J Svensen (North Rockhampton)
6REALON AMBER41272N J Bradford (South Penrith)
7LATIN STAR67121P D Frederickson (North Eton)
8PROGRAM CONTROL51513B J Hall (Glenlee)
9NICE GOING43358M L Brider (Grasstree Beach)
10DECEPTIVE SPEED42537G A Harker (Ridgelands)
Race No. 81/2 Grade F.f.a. Reliance Petroleum Co09:12PM (QLDtime)
Mixed 1/2 event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1ONE STONE11211J E Feeney (Kabra)
2CARTER SLADE12321R J Svensen (North Rockhampton)
3BIG IS BEAUTIFUL43636W J Bennetts (Pink Lily)
4BY A COOP11312M G Lutter (The Caves)
5MULBERRY PIE85157P D Frederickson (North Eton)
6FOREVER JO25158W J Bennetts (Pink Lily)
7CANDY TRICK26283A G Suli (North Rockhampton)
8BEN MORVAN28731W J Boon (Springsure)
9COCORIFFIC21885J A Kuhl (Mulara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 95th Grade Catering Connection At09:35PM (QLDtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1MOON SURFER87657L J Wisener (Bouldercombe)
2HERITAGE DRIVE24442R J Svensen (North Rockhampton)
3DIAMOND TULSA33428D J Raines ()
4IT ALL COUNTS24332D J Beckett (Moura)
5BEAU JOKER42614G L Bevan (Gracemere)
6TAMMY SHIRAZ82627D J Taylor (Bouldercombe)
7BADEN DASH54733M G Lutter (The Caves)
8BOLD FRESH44178B M Sam (Tekowai)
9BRED FOR SPEED64677G A Harker (Ridgelands)
10CULLINGTREE82376R D Pike (Glenlee)
Race No. 105th Grade B & J Car Sales Sponsorship09:53PM (QLDtime)
Grade 5 event over 510 Metres at Rockhampton Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1CLEAN COAL13154G A Harker (Ridgelands)
2MY RESPONSE86156D J Taylor (Bouldercombe)
3PATCHES KEN68727R D Pike (Glenlee)
4SURF SHELL85455D J Raines (Bundaberg)
5FARMOR GENERAL62282J A Kuhl (Mulara)
6PERFECT THRILL21461S J Boody (Andergrove)
7WHERE’S THE LOVE38351T N Thorley (North Rockhampton)
8MISS COVER STORY37526R T Young (North Rockhampton)
9WINNING ARGUMENT72876T E Lauga (Alton Downs)
10SURF BABE46538N J Jackson (Mackay)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments