Tuesday 7th August 2012

Greyhound Box Draw For Townsville – Tuesday 7th August 2012

Race No. 1Bellevue Hotel Maiden07:15PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1KEEN ELITE43833NBTB R Belford (Gumlow Qld)
2DUAL SKINNY3NBTB R Belford (Gumlow Qld)
3RANGER HAYLEY43527FSHW J Boon (Springsure)
4CRUISER BOY43223NBTD M S Clair (Cranbrook Qld)
5CAWBOURNE NOAH2NBTN A Maynard (Jensen)
6ANY TIME PAL2NBTH D Hovi (Gumlu)
7BOY OH BOY35245NBTA G Camilleri (Proserpine)
8MIKA DUST4384NBTM J Boody (Churchable Qld)
9POINTY END FIRST4NBTG J Belcastro (Cranbrook)
10PONZIE SCHEME7PNBTM J Boody (Churchable Qld)
Race No. 2Far North Wholesalers 5th Grade07:35PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1FARMOR GOALS8633222.71R J Goodwin (Deeragun)
2BEARLY FLYING1887322.24J E Wooler (Stuart)
3GENTLE RHYTHM1352422.13C L Wilcox (Annandale)
4TRANSFORM YAH62714NBTG R Thomson (Jensen Qld)
5OUTBACK THUNDER6763522.19I M Camp (Bambaroo)
6HEATHER’S GIRL8616322.46J M Newnham (Alligator Creek)
7IT’S A KNOCKOUT25331NBTN A Maynard (Jensen)
8SLATER’S QUEST8848222.65S P Dodd (Wulguru)
9SWEET SPEED86185NBTG J Miggins (Ridgelands Qld)
10MOO’S RIVAL4317622.67R J Goodwin (Deeragun)
Race No. 3Jo Late 4th Grade07:55PM (QLDtime)
Grade 4 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1HIDDEN QUEST3757622.07R W Lound (Jensen)
2TIWI TERRA4243322.09R W Reid (Purono Park)
3SHEZA KNOCKA7651422.28V J Murphy (Wulguru Qld)
4LANBROOK ARCHIE2837122.35G J Miggins (Ridgelands Qld)
5*** VACANT BOX ***
6BE JAZZY3362122.19T K Jackson (West End Qld)
7PETTICOAT LANE4174822.20R J Goodwin (Deeragun)
8KOONGAL33846FSHM J Boody (Churchable Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Henry Judge Rql Young Guns Ht 108:15PM (QLDtime)
FFANP event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1BOGIE MAGIC66453FSHR J Ayre (Burpengary)
2LIGHT BULB12521.98J A Olsen (Alligator Creek)
3CURLY MAC3221321.76J A Mcnamara (Proserpine Qld)
4REESE’S BAY624122.78M V Hickmott (Bluewater Qld)
5KNOCK ME NOT7515721.99R W Lound (Jensen)
6RHONDA WISHES7111522.02R J Goodwin (Deeragun)
7LIZZY’S ANGEL1522222.51N A Maynard (Jensen)
8SHAMROCK’S SON65366NBTA G Milani (South Johnstone Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Keith Jackson Rql Young Guns Ht 208:35PM (QLDtime)
FFANP event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1STOLEN LOLLIES4122.00M J Boody (Churchable Qld)
2GEORGEE GO WING3412121.80R J Olsen (Alligator Creek)
3PERFECT SIX1867622.22R W Lound (Jensen)
4EDDIE’S GUESS5117122.20G A Heath (Bluewater)
5*** VACANT BOX ***
6MR. OCTANE8311622.16J M Newnham (Alligator Creek)
7SHEZA PIRANHA31384NBTG J Miggins (Ridgelands Qld)
8BLINKY BILL23523FSHW J Boon (Springsure)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Skinny’s Supa Deli Rql Young Guns Ht 308:55PM (QLDtime)
FFANP event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1RAIL TORQUE1314422.24I M Camp (Bambaroo)
2STAR PUPIL15111FSHW J Boon (Springsure)
3FANTASY BOOTS5162122.17G B Olsen (Bentley)
4FAWN FELON73877NBTG J Miggins (Ridgelands Qld)
5*** VACANT BOX ***
6MENDICINO51222.07T A Noble (Karrabin Qld)
7MERRY MONK58464NBTN W Randall (Jensen Qld)
8CHEROKEE BOB1111122.20H M Parker (Ayr)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Miles Kitchen Refinishing Best 809:15PM (QLDtime)
Best 8 event over 498 Metres at Townsville Of $1,476 Prizemoney.
1st: $728 2nd: $224 3rd: $112 Unplaced: $56.

No.NameFormBestTrainer

1DOOLEY DIESEL4316529.72B R Belford (Gumlow Qld)
2ANDY’S CHAOS3251529.09G B Olsen (Bentley)
3HERMAN JOHN4245228.75G B Olsen (Bentley)
4MOOKI1261322.48M P Rajan (Bluewater)
5*** VACANT BOX ***
6PETIE PIE25125FSHW J Boon (Springsure)
7SALTWATER CHAOS2526129.08G B Olsen (Bentley)
8PIRUZ BALE76358FSHR W Lound (Jensen)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Corey Heath Best 809:35PM (QLDtime)
Best 8 event over 380 Metres at Townsville Of $1,476 Prizemoney.
1st: $728 2nd: $224 3rd: $112 Unplaced: $56.

No.NameFormBestTrainer

1CHAPMAN3437222.14V J Murphy (Wulguru Qld)
2ARE THEY NOW1465221.93B R Belford (Gumlow Qld)
3LUKE’S PRINCESS52235NBTA G Milani (South Johnstone Qld)
4GABLE ROULETTE8311821.83R W Lound (Jensen)
5CYPRESS POINT3232322.02B R Belford (Gumlow Qld)
6MISTY KIRALEE1312222.16N A Maynard (Jensen)
7MINOR WORK1187422.09B R Belford (Gumlow Qld)
8MAJOR LIGHTMAN7268722.20N W Randall (Jensen Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Bimm Engler 4/5 Grade09:55PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 498 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1TOXIC CHICK7167729.26G B Olsen (Bentley)
2CAPRICORN STAR3655329.81J T Reid (Purono Park Qld)
3BENTLEY BERNIE6556229.19P T Rudall (Nome Qld)
4BAR TIME4546529.79P T Rudall (Nome Qld)
5ASAMOAH2354129.35M P Rajan (Bluewater)
6SECOND GLANCE3422429.38R W Lound (Jensen)
7BLUE EYED SON11216NBTM C Prien (Alice River Qld)
8HEIDI’S IMAGE67532NBTR W Lound (Jensen)
9BLACK FEATHER47625NBTJ M Newnham (Alligator Creek)
10SMOOTH AURORA5554529.80R G Thomson (Black River)
Race No. 10Bully Rig Electrical 5th Grade10:12PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1BOW WOW YEAH2243222.24M H Mcguire (Wulguru Qld)
2ONLY ME5555122.57G B Dalley (Bluewater)
3LIL’ MASO47646NBTS J Boody (Rockhampton Qld)
4FREMONT6723122.17R J Goodwin (Deeragun)
5IMPOSING RUSH3214222.47G A Heath (Bluewater)
6OAK TREE8455322.70A G Camilleri (Proserpine)
7MAYWYN MAYBE6344322.31S P Dodd (Wulguru)
8EWAN HILLS2178522.28C L Wilcox (Annandale)
9JESSIE JAY3423422.41D M S Clair (Cranbrook Qld)
10DANCING LASS6283622.26B R Belford (Gumlow Qld)