Tuesday 8th May 2012

Greyhound Box Draw For Townsville – Tuesday 8th May 2012

Race No. 1Maiden Brook Group07:15PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1BEST SOX73855NBTJ M Newnham (Alligator Creek)
2IMPOSING RUSH4NBTG A Heath (Bluewater)
3*** VACANT BOX ***
4HEATHER’S GIRL32722NBTJ M Newnham (Alligator Creek)
5MOO’S RIVAL62733NBTR J Goodwin (Deeragun)
6*** VACANT BOX ***
7SERENITY STARFSHG L Anderson (Wangan)
8EDDIE’S GUESS3574NBTG A Heath (Bluewater)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Novice Burdekin Veterinary Services07:35PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1FREMONT64457FSTDR J Goodwin (Deeragun)
2HOT TAMALIE8251522.50T K Jackson (West End Qld)
3ASTERAL DANCER4877722.65J M Newnham (Alligator Creek)
4PEPPER SPROUT146622.66G B Olsen (Nome)
5JESSIE JAY51434FSHD M S Clair (Cranbrook Qld)
6LIZZY’S ANGEL3434122.51N A Maynard (Jensen)
7KALYNDA CHASE63738NBTR G Thomson (Black River)
8LEICA BOO YAH2268422.54M Rajan (Bluewater Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 34th Grade Nq Marina Fresh Seafoods07:55PM (QLDtime)
Grade 4 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1SURFIN’ HIGH1156722.30R J Goodwin (Deeragun)
2MAYWYN MAYBE4317722.31S P Dodd (Wulguru)
3SUNDANCE DREAM7783222.19R W Reid (Purono Park)
4SECOND GLANCE5531622.15G L Anderson (Wangan)
5*** VACANT BOX ***
6SHEZA KNOCKA3442122.28V J Murphy (Wulguru Qld)
7CURLY MAC1612522.09J A Mcnamara (Proserpine Qld)
8PERFECT SIX74488NBTM V Hickmott (Bluewater Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 45th Grade Lounds Seafoods08:15PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1EWAN HILLS7787322.49C L Wilcox (Annandale)
2WOODY STAR6866322.11B R Belford (Gumlow Qld)
3BOO YAH STAR4667622.66M Rajan (Bluewater Qld)
4FLASH FERGUSON7265422.31J A Riley (Kirwan Qld)
5POT BLACK8478522.46R J Olsen (Alligator Creek)
6AUGUSTUS4575622.21M J Fusco (Rangewood)
7SMOOTH AURORA5242222.24R G Thomson (Black River)
8PETTICOAT LANE7424522.28R J Goodwin (Deeragun)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Mixed Final N/p Rql Young Guns08:35PM (QLDtime)
FFANP event over 498 Metres at Townsville Of $5,116 Prizemoney.
1st: $2,548 2nd: $784 3rd: $392 Unplaced: $196.

No.NameFormBestTrainer

1WATCH OUT BOB35673NBTR J Olsen (Alligator Creek)
2CRUISER BOY34574NBTD M S Clair (Cranbrook Qld)
3TOKALON THUNDER4114129.59R B Camp (Ingham Qld)
4SHAMROCK’S SON25423NBTA G Milani (South Johnstone Qld)
5FANTASY BOUND33374NBTG B Olsen (Nome)
6MISS FUI FUI3173129.37I M Camp (Bambaroo)
7RAIL TORQUE13152NBTI M Camp (Bambaroo)
8GEORGEE GO WING35662NBTR J Olsen (Alligator Creek)
9POT BLACK84785NBTR J Olsen (Alligator Creek)
10CANE D’ORO1225NBTB R Belford (Gumlow Qld)
Race No. 6Maiden/5th Grade Marilyn & Bert Randall08:55PM (QLDtime)
XM5 event over 498 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1NATIONAL DESTINY51111FSTDR W Johnston (Moresby Qld)
2TRANSFORM YAH75537NBTG R Thomson (Jensen Qld)
3IMPOSING FANTASY42472NBTR L Black (South Johnstone)
4MOOKI4452822.48M P Rajan (Bluewater)
5ASAMOAH5686829.52M P Rajan (Bluewater)
6STRIKE FORCE1543229.90M V Hickmott (Bluewater Qld)
7EASY COME24352NBTA R Stout (Wulguru Qld)
8BLACK FEATHER43664NBTJ M Newnham (Alligator Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7(best 8) Steve Essery09:15PM (QLDtime)
Best 8 event over 380 Metres at Townsville Of $1,476 Prizemoney.
1st: $728 2nd: $224 3rd: $112 Unplaced: $56.

No.NameFormBestTrainer

1OUTTA STATE3227722.08K B Wheeler (Woree Qld)
2HIDDEN QUEST4333822.07M V Hickmott (Bluewater Qld)
3MR. SOLUTION5424121.82R W Lound (Jensen)
4TOP KNOCK2171121.93J M Newnham (Alligator Creek)
5MISTY KIRALEE7741122.16N A Maynard (Jensen)
6OUTBACK THUNDER4115322.19I M Camp (Bambaroo)
7CYPRESS POINT4443422.02B R Belford (Gumlow Qld)
8BLUE RADLER3662222.14G J Mcdougall (Kirwan)
9CHAPMAN1315722.14V J Murphy (Wulguru Qld)
10MINOR WORK6455722.28B R Belford (Gumlow Qld)
Race No. 8(best 8) Mother’s Day Trophy Far North W09:35PM (QLDtime)
Best 8 event over 498 Metres at Townsville Of $1,476 Prizemoney.
1st: $728 2nd: $224 3rd: $112 Unplaced: $56.

No.NameFormBestTrainer

1ANDY’S CHAOS5662829.14G B Olsen (Nome)
2HERMAN JOHN2515428.75G B Olsen (Nome)
3BENTLEY BERNIE1177829.19P T Rudall (Nome Qld)
4SALTWATER CHAOS1154529.08G B Olsen (Nome)
5FUELLED FANTASY1611229.14S J Clark (Aeroglen)
6BAR TIME3621629.79P T Rudall (Nome Qld)
7SALTWATER LEGEND3236229.13G B Olsen (Nome)
8DOOLEY’S BEAR7122129.49B R Belford (Gumlow Qld)
9TOXIC CHICK6118629.26G B Olsen (Nome)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 93/4 Grade Bayswater News & Mini Mart09:55PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1GABLE ROULETTE6644321.83B R Belford (Gumlow Qld)
2SHI ESTHER7646122.44K B Wheeler (Woree Qld)
3JAZZ HEART6341322.40S P Dodd (Wulguru)
4TOXIC CHICK6118622.15G B Olsen (Nome)
5*** VACANT BOX ***
6MINOR WORK6455722.28B R Belford (Gumlow Qld)
7TIWI TERRA3166522.09R W Reid (Purono Park)
8CHAPMAN1315722.14V J Murphy (Wulguru Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 105th Grade Michael Hickmott Building10:12PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1BENTLEY JOE7478522.32P T Rudall (Nome Qld)
2RAFFLE TICKETS5224622.36I M Camp (Bambaroo)
3GIACONDA5547522.45M J Fusco (Rangewood)
4BOLD APACHE7875422.13N E Waters (Bluewater Qld)
5GENTLE RHYTHM72772FSHC L Wilcox (Annandale)
6DOOLEY DIESEL4313222.27B R Belford (Gumlow Qld)
7KNOCK ME NOT211322.34R W Lound (Jensen)
8RHONDA WISHES2521222.59R J Goodwin (Deeragun)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***