Sunday 10th June 2012

Greyhound Box Draw For Gawler – Sunday 10th June 2012

Race No. 1Dinky Di Web Designs Open Maiden Stake04:34PM (SAtime)
Maiden event over 531 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1CRUSHED UP85744FSTDR S Cenko (Mildura)
2EARLY DECEMBER36366NBTS J French (Virginia)
3I’M ME TOO4FSTDM P Ceravolo (Two Wells)
4RUBBER DUCKY54464FSTDP L Moule (Murray Bridge)
5FOLLOW MY LEAD42FSHN A Rawlings (Lewiston)
6DATZ GOTEM54562FSTDR J Barkla (Virginia)
7GO GO BOOTS46746NBTK Bearpark (Two Wells)
8KAOS CHLOE73558NBTA Burda (Broadview)
9STELLA MISS83557FSTDA M Peden (Whyalla Stuart)
10NAMRON’S HOUSE37878FSHK S Murnane (Murray Bridge)
Race No. 2Bunyip Open Maiden Stake04:53PM (SAtime)
Maiden event over 400 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1NEW YORK GIRL35444FSHC F Irwin (Two Wells)
2WILD MOLLEY75563NBTV J Anderson (Berri)
3BYE HOOVER42262NBTM D Haworth (Flagstaff Hill)
4THANKS ROGER2NBTC T J Cotton (Lewiston)
5EMERLEY MAGIK3233NBTP E Hurley (Two Wells)
6UNCLE’S ANGEL45633NBTT L Kelly (Two Wells)
7ARMAGH INFORMANT55454NBTD G Daly (Clare)
8MR. PIPELINE2NBTK Bearpark (Two Wells)
9ARKAPENA62775NBTB R Cleggett (Laura)
10LONE TAR4684NBTG K Luland (Port Pirie)
Race No. 3Adelaide Plains Veterinary Services Stake05:13PM (SAtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1FRANK THE WEAPON57742FSTDP L Moule (Murray Bridge)
2HOLD HOLD FIRE8312223.31J D Rees (Monash)
3COWWARR88178FSHK J Mcauley (Lewiston)
4HOT GUESS62682FSHG R Stirling (Two Wells)
5DENIED A VISA2466222.87J Spoolder (Lewiston)
6MARCO TOOL5141423.13B Wilson (Mildura South)
7ELITE HOPSTA4744523.28C T J Cotton (Lewiston)
8BELLA TYSON5632222.79T Lagana (Gawler River)
9BEER KARMA2676522.93K Bearpark (Two Wells)
10CAPE DEMAND4356523.05A Verhoef (Evanston)
Race No. 4Gawler South Bakery Mixed Stake05:37PM (SAtime)
Mixed 3/4/5 event over 400 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1BRINDLE TYSON5621122.84T Lagana (Gawler River)
2DELIGHTFUL BOND74558FSTDM Delorenzo (Paralowie)
3SAN RIO GRANDE4631123.12N M Aikin (Lewiston)
4NICKY THE WEAPON8121522.99P L Moule (Murray Bridge)
5WINBURN3325423.03V J Anderson (Berri)
6ROADWORTHY7361822.99K Bearpark (Two Wells)
7HE’S GOT SPIRIT3547323.38A M Mcculloch (Strathalbyn)
8PROVEN STYLE3513122.84J A Curyer (Kudla)
9BONDILLY GIRL73548NBTA M Peden (Whyalla Stuart)
10HANK BALE85671NBTB Wilson (Mildura South)
Race No. 5Kingsford Hotel Stake05:54PM (SAtime)
Grade 5 event over 643 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1NIGHT DANCE84776FSTDK W Stott (Balaklava)
2CARNAGE INFORMER2135537.96S M Hoffman (Paralowie)
3KALDEN KOMOTO11233NBTR A Murray (Two Wells)
4HOTEL ALABAMA5712137.67N A Rawlings (Lewiston)
5FRATELLI78367NBTK J Mcauley (Lewiston)
6PIPES45846NBTA M Peden (Whyalla Stuart)
7WENDINO CHIEF2676438.09R H Ensten (Lewiston)
8MEGASTAR SUPREME24542NBTO Chegia (Aldinga)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Ken Brereton Jewellers Stake06:18PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1SAMANTHA JONES56242FSTDR J Mcauley-Fry (Lewiston)
2CALL ME CHAOS23311FSTDB Rawlings (Lewiston)
3BLACK MAJESTIK54426NBTK L Edwards (Two Wells)
4ARLEQUIN BOY62664NBTB R Cleggett (Laura)
5BLOSS’S BRONTE12376FSHK S Murnane (Murray Bridge)
6WHAT ABOUT WAZ44818NBTL R Harris (Willaston)
7SWIZZLE KING24463FSHO Chegia (Aldinga)
8UNCLE’S MISS21163FSTDT L Kelly (Two Wells)
9TSUNAMI KID27887NBTC F Irwin (Two Wells)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7My Ani-mall Pet Food & Accessories Mixed Stake06:41PM (SAtime)
Mixed 4/5 event over 531 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1SPOTTED KASPER5567331.64K L Edwards (Two Wells)
2ONLY JESS3535531.23A M A Modra (Gawler River)
3LAGOON RAXY2115831.43P Jovanovic (Lewiston)
4HE’S INVINCIBLE67277FSHP Jovanovic (Lewiston)
5HEAD TUNER32116FSHO Chegia (Aldinga)
6DANCING JAY LO3417330.88O Chegia (Aldinga)
7DYNA BLAKEY73751NBTL R Harris (Willaston)
8KENWORTH5573331.58K W Stott (Balaklava)
9BIG YELLA4745531.14K J Mcauley (Lewiston)
10COBAR TAR3675731.35G K Luland (Port Pirie)
Race No. 8Arclight Photography Stake07:06PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTY WALLACE31755NBTK Bearpark (Two Wells)
2MAGIC TREASURE48674NBTR J Mcauley-Fry (Lewiston)
3SABINE RIVER2836531.65B H Styles (Two Wells)
4FLUFFY’S GIRL74742NBTA L Fry (Lewiston)
5LAGOON LOVIN’35235FSHP Jovanovic (Lewiston)
6LADEEDA TAR86884NBTG N Agars (Port Pirie)
7MOLLY’S MAGPIETT654NBTJ D Rees (Monash)
8IMPULSE56364NBTV J Anderson (Berri)
9TSUNAMI KID27887NBTC F Irwin (Two Wells)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Pets Tucker Stake07:25PM (SAtime)
Grade 6 event over 400 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1RUNWAY RICKY86663NBTC M T Swain (Paralowie)
2TAYLOR JONES7287123.22C M Harris (Enfield)
3CLAY’S CHOICE1128323.36B H Styles (Two Wells)
4TANDERRA28355NBTD G Daly (Clare)
5SWIFT QUEEN26823NBTV J Anderson (Berri)
6SAY UNCLE12343NBTT L Kelly (Two Wells)
7KING CANNON44285FSHO Chegia (Aldinga)
8NIRIMBA JIVE35483NBTK L Wittholz (Lewiston)
9SCULL’S LEGACY66681A Randall (Christie Downs)
10TSUNAMI KID2788723.40C F Irwin (Two Wells)
Race No. 10Greyhound Adoption Program Sa Stake07:47PM (SAtime)
Grade 6 event over 400 Metres at Gawler Of $890 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $15.

No.NameFormBestTrainer

1SANS LA SAL64288NBTV J Anderson (Berri)
2PURE TAR65553NBTG N Agars (Port Pirie)
3CLUB TOWN5664123.46C F Irwin (Two Wells)
4JADE THE WEAPON65424NBTP L Moule (Murray Bridge)
5SNAKESKIN BOOTS7586723.58K Bearpark (Two Wells)
6BARK OBAMA123.34J Spoolder (Lewiston)
7DUSTY GEM87428NBTC J Martin (Evanston)
8JACK’S BLUE GIRL6246223.51R Drurey (Woodville Gardens)
9TEDDY BEAR SAV82721NBTT J Hinrichsen (Glengowrie)
10BETTER SHINE655F823.62B R Cleggett (Laura)