Tuesday 23rd October 2012

Greyhound Box Draw For Gawler – Tuesday 23rd October 2012

Race No. 1Dinky Di Web Designs Mixed N/p Stake12:22PM (SAtime)
Novice Grade 5 event over 643 Metres at Gawler Of $1,420 Prizemoney.
1st: $885 2nd: $265 3rd: $130 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SAMANTHA MCLAREN8516738.07D E Foster (Mclaren Vale)
2ALLEN DENVER43825FSTDL M Rasmussen (Murray Bridge)
3ROYAL RHONDA28175FSTDG L Phillips (Two Wells)
4HAY AFFAIR TWOP5753FSHC J Martin (Evanston)
5ALIS BALE3736637.59L M Rasmussen (Murray Bridge)
6ZUZANNA4344537.81L Cahalan (Grange)
7SPECIAL GEM2186737.97R J Mcauley-Fry (Lewiston)
8HORATIO CANE42673FSTDL M Fagan (Two Wells)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Bunyip Open Maiden Stake12:42PM (SAtime)
Maiden N/P event over 531 Metres at Gawler Of $1,270 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE BEGINNINGS235NBTD J Turner (Lewiston)
2BIG THINGS52264NBTK W Stott (Balaklava)
3WHERE’S MALONE251NBTR J Pearce (Gawler River)
4SEVERUS SNAPE27525FSTDK Johnstone (Two Wells)
5JETSON KIST71332NBTP E Hurley (Two Wells)
6TRICKY PAM46662NBTK Johnstone (Two Wells)
7FOLLOW MY GREG63563NBTS J Gesler (Evanston)
8LUCIAN CANE7FSTDA L Fry (Lewiston)
9TEXAS FIRE57262NBTS Clarke (Semaphore)
10BUBBLE’S MOMENT43386FSHR Burns (Parafield Gardens)
Race No. 3Rapidvite12:57PM (SAtime)
Maiden N/P event over 400 Metres at Gawler Of $1,270 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LONG GULLY COURT32NBTD H Hearnden (Angaston)
2LONG GULLY BILL12NBTD H Hearnden (Angaston)
3FIERY MCBAIN52724NBTT L Kelly (Two Wells)
4GUMPERT4122.88K A Corby (Victor Harbor)
5TRICKY YOKO32243NBTK Johnstone (Two Wells)
6FOOTROT FORTUNE17122.65B Stamenkovic (Two Wells)
7KIOWA CASH28854NBTR J Mcauley-Fry (Lewiston)
8VICTA NICOLE273NBTR A Schadow (Victor Harbor)
9VICTA BROOKE55NBTR A Schadow (Victor Harbor)
10SEVERUS SNAPE27525NBTK Johnstone (Two Wells)
Race No. 4Adelaide Plains Vet Services Stake01:17PM (SAtime)
Grade 6 event over 400 Metres at Gawler Of $1,270 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1JAK AND BOSS11FSHK J Newlyn (Cleve)
2CATCHING BUBBLES7777323.22D L Martin (Lewiston)
3GUN JACK5487123.58K W Stott (Balaklava)
4DREAM TYSON17178FSTDT Lagana (Gawler River)
5UNITY66873FSTDT H Rasmussen (Murray Bridge)
6PLAYING IT COOL41453NBTS D Matcott (Murray Bridge)
7EIRENE BALE77211NBTT H Rasmussen (Murray Bridge)
8NIRIMBA SAPPHIRE11121FSTDN Mann (Gawler)
9LONG GULLY TILLY1251723.11D H Hearnden (Angaston)
10IVAN BALE44324NBTS D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 5Gawler South Bakery Stake01:32PM (SAtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Gawler Of $1,370 Prizemoney.
1st: $855 2nd: $250 3rd: $125 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1AVID TYSON4611222.55T Lagana (Gawler River)
2JURASSIC KNOCKA8263323.32K L Wittholz (Lewiston)
3JUDGEMENT5157123.02J M Sharpe (Paralowie)
4COOL TAPPIN’2571522.94D J Turner (Lewiston)
5HEARTS OF FIRE6211623.16R J Mcauley-Fry (Lewiston)
6TAJ STAR8666323.30J W Hancock (Nuriootpa)
7FRANK BALE43865FSHL M Rasmussen (Murray Bridge)
8CHOC A BLOK15272NBTL M Rasmussen (Murray Bridge)
9JAMES BALE46434NBTS D Matcott (Murray Bridge)
10GIMME LOVE1355822.94R P Fewings (Parafield Gardens)
Race No. 6Kingsford Hotel Juvenile Stake01:52PM (SAtime)
Juvenile event over 531 Metres at Gawler Of $1,270 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA KIT1131.44K Bearpark (Two Wells)
2SANZZE TYSON25877NBTT Lagana (Gawler River)
3TYSON WILLOW14587FSHT Lagana (Gawler River)
4CONTRARIAN1233531.20K Bearpark (Two Wells)
5SNIPER SKILLS31432FSTDK Bearpark (Two Wells)
6WONDER WHIRL16FSHC T Cotton (Lewiston)
7FIRST CALL7341831.50R J Mcauley-Fry (Lewiston)
8BOBBY BOTHING4413731.26D D Hockley (Two Wells)
9COME ON CARRUMBA578NBTS D Matcott (Murray Bridge)
10FLYING CHANCE51888NBTS D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 7My Ani-mall Pet Food Stake02:07PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $1,270 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MAFANWY84313FSHC J Martin (Evanston)
2TRICKY NIGEL2135131.43K Johnstone (Two Wells)
3CLAY’S CHOICE32425NBTB H Styles (Two Wells)
4DARCY BALE33426NBTC J Alleway (Kilburn)
5LONG GULLY MEG68162NBTD H Hearnden (Angaston)
6LONG GULLY LOU62722NBTD H Hearnden (Angaston)
7STONE COLD CASEY21NBTA L Fry (Lewiston)
8BOUNDING BOBBY5144731.62R J Mcauley-Fry (Lewiston)
9SABINE RIVER3378731.65B H Styles (Two Wells)
10RUSHIN’ MAID7578731.47D L Martin (Lewiston)
Race No. 8Arclight Photography Mixed Stake02:27PM (SAtime)
Mixed 2/3/4 N/P event over 531 Metres at Gawler Of $1,680 Prizemoney.
1st: $1,015 2nd: $300 3rd: $155 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MISS LILY ROSE2374131.36R B Harris (Murray Bridge)
2LAGOON LOVIN’4482631.16P Jovanovic (Lewiston)
3HEZA CONTENDER6472231.21J W Hancock (Nuriootpa)
4BRINDLE TYSON8121831.08T Lagana (Gawler River)
5LACOMARE15261FSHP W Barry (Cooke Plains)
6KREUZER WAITE7341431.32N Mann (Gawler)
7JUST AS FANCY1441130.55J Shanahan (Westbury)
8BLUE SUEDE2815830.94K L Wittholz (Lewiston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Pets Tucker Stake02:42PM (SAtime)
Grade 5 Tier 3 event over 531 Metres at Gawler Of $1,370 Prizemoney.
1st: $855 2nd: $250 3rd: $125 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DIGI TECHNO4635331.80D L Gordon (Barmera)
2KOUBEK71514NBTR J Mcauley-Fry (Lewiston)
3JAZZINATOR41121FSTDP W Barry (Cooke Plains)
4BUSTA WITH SPOTS7532331.18J W Hancock (Nuriootpa)
5HIGH CRIMES7437731.33L M Fagan (Two Wells)
6MISS AVOCET12132FSTDL M Fagan (Two Wells)
7ENID’S CHARM7111131.13B Stamenkovic (Two Wells)
8ELLA ALLEN34552NBTS D Matcott (Murray Bridge)
9ZULU MISS81116NBTN E Millington (Cardross)
10ALLEN GOYO8524631.39R B Harris (Murray Bridge)
Race No. 10Bunyip Volunteer Award Mixed Stake03:02PM (SAtime)
Mixed 4/5 N/P event over 400 Metres at Gawler Of $1,420 Prizemoney.
1st: $885 2nd: $265 3rd: $130 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1JOAN BALE4134122.81L M Rasmussen (Murray Bridge)
2TIME FOR FUN111F5FSHN E Millington (Cardross)
3HEZA CONMAN2522522.96N Mann (Gawler)
4UNDER SCRUTINY5452622.93T W Murray (Lewiston)
5PREMIER BILL48231FSTDD D Hockley (Two Wells)
6BOSS SCRUFFY WAG3336322.98J W Hancock (Nuriootpa)
7SUSPICIOUS SARAH4232323.24R J Mcauley-Fry (Lewiston)
8MUSE ME1243223.04K L Wittholz (Lewiston)
9SKYE COLLISION8372123.03L M Fagan (Two Wells)
10MILKMAN4845622.86T J Jackson (Port Pirie West)
Race No. 11Greyhound Adoption Program Sa Free For All03:17PM (SAtime)
Free For All event over 400 Metres at Gawler Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,090 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JEANNIE’S GIFT5333822.84K Johnstone (Two Wells)
2CASH OR CREDIT2627122.92S J Gesler (Evanston)
3BANK ON DOOM7421722.67K L Wittholz (Lewiston)
4MORABITO1361822.78L M Fagan (Two Wells)
5HEAVY DUTY PA2654423.00T J Jackson (Port Pirie West)
6SAN JOSE4611322.82N M Aikin (Lewiston)
7BUDDY MAGICIAN1441423.00C T Cotton (Lewiston)
8VICTA TINA1177122.88R A Schadow (Victor Harbor)
9ROSE OF GALILEE7346723.08R A Mackellar (Lewiston)
10KENWORTH54455NBTK W Stott (Balaklava)