Sunday 13th February 2011

Greyhound Box Draw For Mount Gambier – Sunday 13th February 2011

Race No. 1Borderwatch Open Maiden Stake11:52AM (SAtime)
Maiden event over 512 Metres at Mount gambier Of $600 Prizemoney.
1st: $380 2nd: $130 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1WHAT ABOUT WHITE27F23C Billington (Portland)
2BOWSTREET PUZZLE88624M G Niele (Berringa)
3SEA VIEW BARBIE66538D D Fennell (Glencoe)
4TIME SHIFT34754D A Jones (Frankston South)
5KORI REIGN35252R L Clayfield (Penola)
6TIAKI MAGIC4375W M Wilson (Mumbannar)
7TOKEN ALI2B D Bunworth (Casterton)
8SERIOUS TOKEN6B D Bunworth (Casterton)
9BOWSTREET BEGGAR47784M G Niele (Berringa)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2S & J Electrical Open Maiden Stake12:10PM (SAtime)
Maiden event over 400 Metres at Mount gambier Of $300 Prizemoney.
1st: $200 2nd: $70 3rd: $30.

No.NameFormTrainer

1SATORIA67D L Brodhurst (Serviceton)
2KEN BOTTLERA M Williams (Mount Gambier)
3FEDERATION74835T A Jones (Frankston South)
4VIXENISH45835T A Jones (Frankston South)
5GANGALLA SPINNER47826B M Hughes (Naracoorte)
6SUGAR PUSS54318K Yates (Garvoc)
7WHERE’S TONTO6357FA R Harding (Hamilton)
8DIMORA PEARL54467D D Fennell (Glencoe)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3South Aussie Hotel Stake12:29PM (SAtime)
Grade 6 event over 400 Metres at Mount gambier Of $600 Prizemoney.
1st: $380 2nd: $130 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1ZIPPING ZELDA7151UP G Whitehead (Mount Gambier)
2CAMEO ROSE34317A M Williams (Mount Gambier)
3POETIC SHIRAZ45785W M Wilson (Mumbannar)
4ETNAD53766D D Fennell (Glencoe)
5NASHIRA74325R L Patzel (Mount Gambier)
6GLENVILLE BELLE14774R L Clayfield (Penola)
7COURTSAR62135T H Walsh (Koroit)
8WHERE’S LIMES47836R L Patzel (Mount Gambier)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Trackside Meats Stake12:54PM (SAtime)
Grade 5 No Penalty event over 400 Metres at Mount gambier Of $300 Prizemoney.
1st: $200 2nd: $70 3rd: $30.

No.NameFormTrainer

1WHO TOLD SCOOBY42157B R Weis (Portland)
2GONE OUTSIDE54664N D Roney (Apsley)
3BENARA HELEN67744D D Fennell (Glencoe)
4DIGITAL SUN65585T H Walsh (Koroit)
5ON THE RHINE41458A J Holmes (Via Mt Gambier)
6ELLIE EL36244B M Hughes (Naracoorte)
7BOWSTREET BREEZE72446M G Niele (Berringa)
8BOWSTREET MACCA15142M G Niele (Berringa)
9OH PEDRO67787A R Harding (Hamilton)
10BEAR GRILLS62668D L Brodhurst (Serviceton)
Race No. 5Gangalla Park Greyhound Rearing Mixed Stake01:12PM (SAtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Mount gambier Of $670 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1ELLA RULE82552R R Halliday (Portland)
2SUNLIT JOE67188M G Niele (Berringa)
3REMO RIOT76675R J Keating (Portland)
4LEEOR SAM12647D D Fennell (Glencoe)
5BACARI THUNDER53511W M Wilson (Mumbannar)
6BEEN LOST61636C L Collins (Mount Gambier)
7BOWSTREET ROYALE36368M G Niele (Berringa)
8CAPE ROXY41133S V J Bartholomew (Mount Gambier)
9BEAR GRILLS62668D L Brodhurst (Serviceton)
10OH PEDRO67787A R Harding (Hamilton)
Race No. 6Andrew Mcfarlane Memorial Heat 101:30PM (SAtime)
Grade 6 event over 512 Metres at Mount gambier Of $600 Prizemoney.
1st: $380 2nd: $130 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1BOWSTREET SENTRY46834M G Niele (Berringa)
2CRYER’S JET7838FT B Cryer (Apsley)
3*** VACANT BOX ***
4BIT WARPED75877C E Abbott (Edenhope)
5YES DARLING78858A R Harding (Hamilton)
6*** VACANT BOX ***
7PADSTOW PATTIE75455D A Jones (Frankston South)
8DYLIS BALE75287B D Bunworth (Casterton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Andrew Mcfarlane Memorial Heat 201:54PM (SAtime)
Grade 6 event over 512 Metres at Mount gambier Of $600 Prizemoney.
1st: $380 2nd: $130 3rd: $90.

No.NameFormTrainer

1ASHIQUA54544D L Brodhurst (Serviceton)
2MAN OF FAITHF4161B D Bunworth (Casterton)
3LOVE SOPHIE33432A Couldrey (Mount Gambier)
4MAGGIE JANE38768A R Harding (Hamilton)
5*** VACANT BOX ***
6STRICTLY FORMAL52215A M Williams (Mount Gambier)
7MISS WHISPER82681K Yates (Garvoc)
8WELCOME LASS7168D A Jones (Frankston South)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Barry’s Door Services Stake Heat 102:17PM (SAtime)
Grade 5 event over 512 Metres at Mount gambier Of $670 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1GLENVILLE CHAOS53877R L Clayfield (Penola)
2BLACK AJAX47646R J Keating (Portland)
3SEA VIEW HOPE21166D D Fennell (Glencoe)
4CRYER’S MIDGET18172T B Cryer (Apsley)
5HOT VENUS87685J C Burow (Penshurst)
6ISABELLE’S FLYER65884B D Bunworth (Casterton)
7BOWSTREET SECRET56775M G Niele (Berringa)
8LOOSE LIPS LARRY32541A M Williams (Mount Gambier)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Barry’s Door Services Stake Heat 202:38PM (SAtime)
Grade 5 event over 512 Metres at Mount gambier Of $670 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1MAYBE A GAMBLE76548D L Brodhurst (Serviceton)
2BONBON BELLE73648J C Burow (Penshurst)
3ROAD RULE63538R R Halliday (Portland)
4GOOD COMPANY88318C E Abbott (Edenhope)
5FROSTY COBRA33231A M Williams (Mount Gambier)
6FLYING PIRANHA67675R J Keating (Portland)
7BENARA JIM48678D D Fennell (Glencoe)
8GLENVILLE MAGGIE32441R L Clayfield (Penola)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10The Produce Store Open Stake02:56PM (SAtime)
Open event over 512 Metres at Mount gambier Of $670 Prizemoney.
1st: $420 2nd: $150 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1VIVA LA EMMA65174D L Brodhurst (Serviceton)
2JUST POETIC63385S I Bartholomew (Mt Gambier West)
3PURE CREAM48738A J Williams (Bushfield)
4CRYER’S TIGER54683T B Cryer (Apsley)
5LADY LITHGOW85874B M Casey (Penshurst)
6GOOD LUCK CHUCK16453B D Bunworth (Casterton)
7LISA’S RULE41761C Billington (Portland)
8WYE RULE52512R R Halliday (Portland)
9STEVE LIMES72887R L Patzel (Mount Gambier)
10*** NO RESERVE ***