Sunday 29th May 2011

Greyhound Box Draw For Strathalbyn – Sunday 29th May 2011

Race No. 1The Southern Argus Stake04:35PM (SAtime)
Grade 5 No Penalty event over 319 Metres at Of $300 Prizemoney.
1st: $210 2nd: $60 3rd: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BELLE BALE12622NBTS D Matcott ()
2KEZ AND COL51223NBTN K Payne (Middleton)
3OAKTREA PETAL8F778FSHG A Cooper (Murray Bridge)
4MILKMAN67487FSTDK W Stott (Balaklava)
5DELTA GOLD27666NBTM D Haworth (Flagstaff Hill)
6SMURF’S ZUMBA16555NBTA Louca (Flagstaff Hill)
7DR. DANIEL41251FSTDS A Laffin (Maslin Beach)
8DELTA MINT7354418.21P L Moule (Murray Bridge)
Race No. 2 Stake04:52PM (SAtime)
Grade 6 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1 BLONDE34518FSHM S J Payne (Middleton)
2WHERE’S DRUMMER83668FSTDY L King (Langhorne Creek)
3AL TYE PATCHED5653524.68L M Rasmussen (Murray Bridge)
4MR. TRIXSTAR31485FSTDM B Stewart (Onkaparinga Hills)
5VICTA RALPH73888NBTT J Hinrichsen (Victor Harbor)
6LATE TEST8T546NBTG C Pidgeon (Owen)
7GREYSYND PEARL12416FSHK W Stott (Balaklava)
8LICUALA BALE28868NBTS D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 3K.a. & L.a. Pridham – General Builder Stake05:17PM (SAtime)
Grade 6 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1WARNING SHOT83785NBTG C Pidgeon (Owen)
2AVA BANANA62371FSHA P Miegel (Murray Bridge)
3MELISANDRA BALE67488FSHS D Matcott (Murray Bridge)
4THERE’S MINNIE31672NBTK W Stott (Balaklava)
5VICTA HARRY86427NBTT J Hinrichsen (Victor Harbor)
6SMURF’S CINDY15742NBTA Louca (Flagstaff Hill)
7HADYN BALE52526NBTL M Rasmussen (Murray Bridge)
8CHANDON 2F8124.59P W Barry (Cooke Plains)
Race No. 4Aldinga Table Turkeys Stake05:39PM (SAtime)
Grade 6 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1NICKLEBY BALE33642NBTL M Rasmussen (Murray Bridge)
2MAD RAPTOR8U214NBTR J Wilden (Happy Valley)
3GOLD ENFORCER14328NBTK B Douglas (Strathalbyn)
4TAYMEL BANDIT17215NBTR B Harris (Murray Bridge)
568656NBTT J Hinrichsen (Victor Harbor)
6GOLDSACK2851124.47T H Rasmussen (Murray Bridge)
7DARK ARIA74658FSHA P Miegel (Murray Bridge)
8ROSSMORE LADY66557NBTG C Pidgeon (Owen)
Race No. 5Pestka’s Bakery Stake05:59PM (SAtime)
Grade 5 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1FLORA BELL1346224.80K T Shepherd (Callington)
2ALASKA BALE4741FFSTDL M Rasmussen (Murray Bridge)
3CHAPPY’S EXPRESS8615724.15K A Miegel (Murray Bridge)
4CROWICK BALE86537FSHS D Matcott (Murray Bridge)
5ARISSA32852NBTM B Stewart (Onkaparinga Hills)
6CLEAN SHEET45327NBTY L King (Langhorne Creek)
7BRUISER BRODY6884524.76D C Denton (O’Sullivan Beach)
8EMMA’S GIFT33321FSTDK N Gill (Lewiston)
9FIGHTING FURY48684NBTT J Hinrichsen (Victor Harbor)
10CHICKY BOMB6236824.60A P Miegel (Murray Bridge)
Race No. 6Strath Chicken Shop Mixed Stake06:19PM (SAtime)
Mixed 3/4/5 event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S LIZZIE16721NBTK W Stott (Balaklava)
2VICTA BEN5883424.36T J Hinrichsen (Victor Harbor)
3LENIRA SUNSET4168224.10G C Pidgeon (Owen)
4COOL HONEY3113324.19K A Miegel (Murray Bridge)
5ZOEY BALE88334FSHS D Matcott (Murray Bridge)
6COOL HAMMER3156124.26D W Decrea (Andrews Farm)
7AIDEN BALE6651224.52Y L King (Langhorne Creek)
8DYNA GARTON4357224.65S D Matcott (Murray Bridge)
9BAD AND DOUBTFUL25487FSHS D Matcott (Murray Bridge)
10BACON BALE54488NBTT H Rasmussen (Murray Bridge)
Race No. 7Coles – Murray Bridge Stake06:35PM (SAtime)
Grade 5 event over 536 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1KAYLE BALE53241NBTL M Rasmussen (Murray Bridge)
2TIZZA LADY38384NBTK N Gill (Lewiston)
3DUNK BALE83731NBTS D Matcott (Murray Bridge)
4CURL’S CHOICE2584431.34Y L King (Langhorne Creek)
5COUNT THE BEES7564131.60Y L King (Langhorne Creek)
6DALI BALE1744131.98L M Rasmussen (Murray Bridge)
7RATTY NUDGEBAR6226531.87K T Shepherd (Callington)
8FREHLEYS COMET76444NBTG C Pidgeon (Owen)
9KYANDRA ROSE7281531.77K A Miegel (Murray Bridge)
10ONDINA BALE16758NBTL M Rasmussen (Murray Bridge)
Race No. 8Daish Irrigation & Fodder Stake06:54PM (SAtime)
Grade 6 event over 536 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1VICTA NAPOLEON87766NBTT J Hinrichsen (Victor Harbor)
2JONES BOY12357NBTR B Harris (Murray Bridge)
3WHERE’S MY CHAMP46457FSHP L Smith (Evanston South)
4JAY VEE21144NBTP L Smith (Evanston South)
5PURE BUCKS52663NBTM B Stewart (Onkaparinga Hills)
6MY BOY CARRUMBA15565FSHS D Matcott (Murray Bridge)
7DYNA EDWINA85558FSTDL M Rasmussen (Murray Bridge)
8ALLAINE ALLEN43365FSTDS D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 9Strathalbyn Gourmet Meats Stake07:12PM (SAtime)
Grade 6 event over 536 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1NIKITA BOB24564NBTT J Hinrichsen (Victor Harbor)
2BLACK COGNAC85817NBTE Sherriff (Morphett Vale)
3TURNERS CROSSING78623FSHP L Smith (Evanston South)
4HAVANA ROYAL26112NBTB Stamenkovic (Two Wells)
5ALLEN DAMIAN676132.29L M Rasmussen (Murray Bridge)
6ALLADIN’S WAY67727NBTR B Harris (Murray Bridge)
7CHAPPY’S ANGEL2123631.74G S Gamble (Murray Bridge)
8CARRUMBA SCULL41673NBTS D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 10 Program Open Maiden Stake07:35PM (SAtime)
Maiden event over 536 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1LANBROOK ARCHIE63NBTA R Francis (Macclesfield)
2MEL THE BELLE71265NBTK B Douglas (Strathalbyn)
3YUK FLUSH65472NBTG C Pidgeon (Owen)
4ALLEN DORM85223FSTDS D Matcott (Murray Bridge)
5CARDI36845FSTDT H Rasmussen (Murray Bridge)
6LITTLE MISS SAV63867FSTDT J Hinrichsen (Victor Harbor)
7DYNA RITA42F44NBTL M Rasmussen (Murray Bridge)
8FLAWLESS42665FSHN K Payne (Middleton)
9BLUE BOY SAV38767FSTDT J Hinrichsen (Victor Harbor)
10ALLEN FAUSTO36FSTDL M Rasmussen (Murray Bridge)
Race No. 11Be Active Open Maiden Stake07:58PM (SAtime)
Maiden event over 416 Metres at Strathalbyn Of $800 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $160 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1ELUSIVE DINGOFSHA R Francis (Macclesfield)
2PSYCHO SAVFSHT J Hinrichsen (Victor Harbor)
3KING’S HELMET1723NBTF A Moore (Murray Bridge)
4BIG SIDS44335NBTR B Harris (Murray Bridge)
5TAYMEL LADFSHR B Harris (Murray Bridge)
6DOLLOP BALE86253NBTS D Matcott (Murray Bridge)
7NUTTA SAVFSHT J Hinrichsen (Victor Harbor)
8VIVACIOUS CITY41242NBTB Stamenkovic (Two Wells)
9ABELLA ALLEN7NBTT H Rasmussen (Murray Bridge)
10TEDDY BEAR SAV78876NBTT J Hinrichsen (Victor Harbor)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments