Thursday 10th January 2013

Greyhound Box Draw For – Thursday 10th January 2013

Race No. 1Al ‘n’ Dom07:15PM (TAStime)
Juvenile Graduation event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GOT BEER GOGGLES12223NBTK E Nichols (Broadmarsh)
2RUMBLING RICK63421NBTD C Hammersley (Newnham)
3OPEN BAR55441FSHB W Crawford (Ulverstone)
4TECHNOLOGY46565NBTJ F Nichols (Brighton)
5LOCKNANE ROSE36842NBTB V Gordon (Black Hills)
6CRAZY ESKIMO788FSHB W Crawford (Ulverstone)
7IN THE BOOK54642NBTJ F Nichols (Brighton)
8HELLO SCOTT15NBTM Rossendell (Richmond)
9POSH NAN71888NBTA P Bullock (Exeter)
10VENDOR BID25577NBTI Callinan (Rokeby)
Race No. 2The Boiler07:38PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S VIXEN55284FSHJ M Ivory (Ulverstone)
2JUST WORKING2615826.74B C Pursell (Brighton)
3HELLYEAH TAZ37364NBTA P Bullock (Exeter)
4HELLO KNOCKA1413326.69D B Polley (Derwent Park)
5TIZA GOLD27484NBTL C Hills (Brighton)
6COSTA4124326.45I Callinan (Rokeby)
7FLUKEY PINES2822426.89E A Medhurst (Brighton)
8TAKE UP DYLAN45571NBTA P Bullock (Exeter)
9POSH NAN71888NBTA P Bullock (Exeter)
10PETER PINES31853NBTA P Bullock (Exeter)
Race No. 3Bothwell Link07:58PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SET CHOICE4144526.95E A Medhurst (Brighton)
2PRIVATE SHOW63587NBTA P Bullock (Exeter)
3SMOULDED1636TNBTS K Hutt (Richmond)
4LASHING LAD6282326.84A L Anderson (Mangalore)
5FERARO SNIPER28412NBTS S Gittus (Mangalore)
6BIG POPPY BARRY33753NBTR J Callinan (Dromedary)
7CRUISING 1145626.71K J Cocks (Bridgewater)
8NANNA TOMS27375NBTA P Bullock (Exeter)
9TAKE UP HARRY77567NBTA P Bullock (Exeter)
10BUCKLE UP BRAX46557NBTK P Mayne (Gagebrook)
Race No. 4Kitty08:23PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 340 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

141152FSTDR M Sutcliffe (Acton Park)
2LAKE TRASIMENE82546NBTS K Hutt (Richmond)
3NORWEST CRASH561319.96A P Bullock (Exeter)
4HELLYEAH FLOSSIE42282NBTA P Bullock (Exeter)
5MACKELROY13224NBTG S Johnson (Leith)
6EGYPTIAN SPIRAL2487419.99P H Hili (Loira)
7MISTY SKY85685NBTP H Hili (Loira)
8MASTER TAPP67458NBTK P Mayne (Gagebrook)
9CUPCAKES85358FSTDS S Gittus (Mangalore)
10SHANLYN KRYSTAL87637NBTL W Brazendale (New Norfolk)
Race No. 5Congrats Steff & Ben08:41PM (TAStime)
Grade 4 N/P event over 461 Metres at Hobart Of $2,465 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NIMBLE SPEED5182826.36M M Pearce (Bagdad)
25243126.56B C Pursell (Brighton)
3PORTICCIO5452726.12A P Bullock (Exeter)
4HIGHWAY TWO5664226.65N J Howard (Richmond)
5HARLEY DEE3376226.72L W Brazendale (New Norfolk)
6BUCKLE UP MYKE7656826.33G S Johnson (Leith)
7ZULTAN2623526.98S K Hutt (Richmond)
8WILLOW SAGE6833826.08S S Gittus (Mangalore)
9CLASSIC DELTA2777426.62A P Bullock (Exeter)
10LAURIE VALENTINE87847NBTD J Critchley (Carlton River)
Race No. 6O’driscoll Coaches09:05PM (TAStime)
Open N/P event over 461 Metres at Hobart Of $2,895 Prizemoney.
1st: $1,675 2nd: $480 3rd: $240 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TIZA DEE7456126.64R A Stocks (Risdon Vale)
2GRACIE2328126.46M B Stringer (Brighton)
3FRYTSON1133126.51D M Cannan (Mangalore)
4LASHING ANNIE6441126.59A L Anderson (Mangalore)
5UKULELE LAD6662126.67D L Wood (Whitemore)
6JACK O’RILEY1313126.47D B Polley (Derwent Park)
7WANDY ON OVER2866126.30M B Stringer (Brighton)
8INDIAH’S MAGIC8152126.33E A Medhurst (Brighton)
9COINTREAU CAP2312226.61E J Thomas (Invermay)
10JUSTIN’S DREAM2467226.65G S Johnson (Leith)
Race No. 7Rod Rowe09:25PM (TAStime)
Mixed 2/3 N/P event over 461 Metres at Hobart Of $2,625 Prizemoney.
1st: $1,485 2nd: $425 3rd: $215 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1REBEL LEE7425626.52E J Thomas (Invermay)
2PLACE YOUR BET2252526.12E G Devine (Glenorchy)
3LASHING JAKE3584226.52A L Anderson (Mangalore)
4CAPTAIN COSMIC2254326.41M B Stringer (Brighton)
5LUCKY DAY1843626.29A S Walker (Bagdad)
6DIRECTOR1271226.47M B Stringer (Brighton)
7BEES KNEES5541426.09L M Howard (Richmond)
8READY TO ROCK2374826.24K E Nichols (Broadmarsh)
9TEARDROP LAKE7244626.41S K Hutt (Richmond)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8B Select Moonah09:44PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DON’T GET TESTY42372NBTE J Thomas (Invermay)
2HELLYEAH RACHEL4831326.65S S Gittus (Mangalore)
3CAMDALE LIBBY6286426.54A P Bullock (Exeter)
4DARK DEE1441226.43D M Cannan (Mangalore)
5COFFEE AND PIE73877NBTJ M Bannon (Beaconsfield)
6BOZ THE TIGGA5647526.71P P Higgins (Gagebrook)
7SANDY PINES12256NBTA P Bullock (Exeter)
8BIG PIPPY LEIGH34264NBTR J Callinan (Dromedary)
9BUCKLE UP BRAX46557NBTK P Mayne (Gagebrook)
10TAKE UP HARRY77567NBTA P Bullock (Exeter)
Race No. 9Rosemead10:08PM (TAStime)
Grade 4 N/P event over 461 Metres at Hobart Of $2,465 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ALESSI BALE4112426.82D M Cannan (Mangalore)
2HELLYEAH REGGIE6146226.33A P Bullock (Exeter)
3BRAMI’S SPECIAL2754626.42S S Gittus (Mangalore)
4SPEEDY BILLY8687526.49P J Pearce (Bagdad)
5PREMIER PORT8561326.53G M Kennedy (Claremont)
6REGAL SOLO3531126.49R J Callinan (Dromedary)
7MILLIE MINOR3755225.96M B Stringer (Brighton)
8MR. PLODDA2175426.70G S Johnson (Leith)
9KALDEN VEYRON8646626.52B B Drake (Dromedary)
10SINGLE CHOICE7748826.55L W Brazendale (New Norfolk)
Race No. 10Knockabekean10:30PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND MERRY3245526.83D J Critchley (Carlton River)
2COINTREAU CAP2312226.61E J Thomas (Invermay)
3HELLYEAH SAM5T65826.73A P Bullock (Exeter)
4KWIK DREAM1326.61R K Ransley (Brighton)
5BUCKLE UP KADE86365NBTG S Johnson (Leith)
6NIGHT TRAIN3788626.67A P Bullock (Exeter)
7PAT PINES6264526.49E A Medhurst (Brighton)
8HANDSOME MOSS1483826.34P D Taylor (Granton)
9MARTY PINES66756NBTA P Bullock (Exeter)
10PETER PINES31853NBTA P Bullock (Exeter)
Race No. 11Jacko10:50PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KULA GIRL41573NBTB C Pursell (Brighton)
2COLT GATLING36667NBTB W Crawford (Ulverstone)
3TRINITY LAD17577NBTD J Critchley (Carlton River)
4JUSTIN’S DREAM2467226.65G S Johnson (Leith)
5CAMDALE BUDDY25424NBTA P Bullock (Exeter)
6THAT’S IRONIC24737NBTS S Gittus (Mangalore)
7CLASSIC TYPHOON71873NBTA P Bullock (Exeter)
8WICKER FIRE65775NBTM W Richardson (Lindisfarne)
9VENDOR BID25577NBTI Callinan (Rokeby)
10MARTY PINES66756NBTA P Bullock (Exeter)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments