Monday 17th October 2011

Greyhound Box Draw For Launceston – Monday 17th October 2011

Race No. 1Country Club 07:38PM (TAStime)
Juvenile event over 515 Metres at Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LET’S DO THIS24FSHJ S Davies (Tea Tree)
2HELLYEAH TAZ342NBTA P Bullock (Exeter)
3WYNBURN IMAGEFSHS D Bryan (Wynyard)
4RYNO 5FSHM B Stringer (Brighton)
5BRADDON BULLET43524NBTG S Johnson (Leith)
6ARNHEM STAR761NBTA P Bullock (Exeter)
7TASSIE THUNDER66583NBTA E Stennings (Claremont)
8BEETLE NUT3732NBTL P Mulligan (Mount Direction)
9PURE FERLY5NBTR L Watts (Moorleah)
10PACIFIC FANTASY688FSTDS S Gittus (Brighton)
Race No. 2Jet Pets Animal 08:00PM (TAStime)
Juvenile event over 515 Metres at Launceston Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKLE UP GAYE66537NBTG S Johnson (Leith)
2HELLYEAH REGGIE37247NBTA P Bullock (Exeter)
3BEAUDINE44FSHB Deverell (Penguin)
4ARNHEM FLAME7FSHA P Bullock (Exeter)
5MR. TENNESSE66FSHN J Howard ()
6FIVE FINGERS6FSHJ S Davies (Tea Tree)
7JUST CASUALFSHS D Bryan (Wynyard)
8STORMRIVER68FSHA E Stennings (Claremont)
9BUCKLE UP SLUG878FSTDJ M Bannon (Beaconsfield)
10HELLYEAH SAM45456NBTA P Bullock (Exeter)
Race No. 3Kingsley Jarman Fencing08:22PM (TAStime)
Juvenile Maiden event over 600 Metres at Launceston Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MISS ASTRO873NBTJ E Wilton (Brighton)
2BILLY BLAZEFSHJ S Davies (Tea Tree)
3FUEL76763FSTDR A Stocks (Risdon Vale)
4VELOCITY RUFFY66527NBTG A Homan (Hadspen)
5PROVEN LOTUS37442NBTB B Drake (Dromedary)
6SHAFAH TIGER36847FSTDL W Brazendale (New Norfolk)
7MIDNIGHTJHONO735FSTDR A Stocks (Risdon Vale)
8DOC BERKSHIRE83522NBTL M Howard (Richmond)
9MEGA VEE38685FSTDL W Brazendale (New Norfolk)
10RICSON FOXY72646FSTDS A Martin (Rosevale)
Race No. 4Minister’s Gift-ht.608:39PM (TAStime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Launceston Of $2,525 Prizemoney.
1st: $1,415 2nd: $405 3rd: $205 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JAYLEI JULIE77387NBTK P Mayne (Gagebrook)
2WINKLEE WARRIOR5661730.17E P Howard (Exeter)
3POSH KATE27478NBTA P Bullock (Exeter)
4CALLAMAC BLAZE8655629.88A P Bullock (Exeter)
6HELLYEAH BLUEY1623530.32A P Bullock (Exeter)
7LEFT SEATTLE51214NBTR B Bragg (Tunbridge)
8PENNY’S ANGEL3112130.31T J Penny (Rowella)
Race No. 5Minister’s Gift-ht.709:00PM (TAStime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Launceston Of $2,525 Prizemoney.
1st: $1,415 2nd: $405 3rd: $205 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RULLA COOL TESS3585130.18B Deverell (Penguin)
2WHITNEY’S FURNEE32312NBTA P Bullock (Exeter)
3JAYLEI HENRY64677NBTL W Brazendale (New Norfolk)
4CLASSIC CRIME86758NBTA P Bullock (Exeter)
5STYLISH KIM64261NBTA V Dawson (Relbia)
6BRAMI’S ANGEL3566729.95G V Fahey (Brighton)
7WINKLEE WEEPER6454230.98E P Howard (Exeter)
8CAPETOWN ANNIE72572NBTJ A Stamford (Westbury)
Race No. 6Tote Racing Centre09:22PM (TAStime)
Grade 4 event over 515 Metres at Launceston Of $2,465 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WINE VAPOUR6361530.24M Rossendell (Richmond)
2CITI LEGEND3652330.21G S Johnson (Leith)
3LOVE AND LUCK1345130.23A M Haustein (Somerset)
4GO SURF2774230.02D W Turner (Karoola)
5LUCKY NORRIS1211530.37A V Dawson (Relbia)
6AMERICAIN BLACK3182130.20R W Dickenson (Mowbray)
7GINGER JET4535430.26R L Watts (Moorleah)
8INDIGO DIAMOND53632FSHA P Bullock (Exeter)
9BYRON’S CHOICE4858329.91W M Witherden (Westbury)
10SAMURAI KID5653630.33J A Stamford (Westbury)
Race No. 7Minister’s Gift-ht.809:39PM (TAStime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Launceston Of $2,525 Prizemoney.
1st: $1,415 2nd: $405 3rd: $205 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1AWESOME NAZ5138429.85B Deverell (Penguin)
2BUCKLE UP DOUG4223430.25G S Johnson (Leith)
3CLASSIC CAMDALE3536430.11A P Bullock (Exeter)
4CAPETOWN GEM3751630.48J A Stamford (Westbury)
6OUR SILHOUETTE45381FSHP P Higgins (Gagebrook)
7LEICA TAIPAN3221130.24S A Martin (Rosevale)
8WHITNEY’S CURSE38778NBTA P Bullock (Exeter)
Race No. 8.com.au10:00PM (TAStime)
Grade 5 event over 515 Metres at Launceston Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE TONGUE BOY2514430.46G S Johnson (Leith)
2MATT BLACK53314FSHM Rossendell (Richmond)
3HIGH ON OCTANE85287NBTJ J Bearman (Brighton)
4 POWER35214NBTD J Crosswell (Longford)
5HIDDEN WORDS6652230.01D M Goodluck (Mount Direction)
6ABLE LAD31442NBTN L Howard (Richmond)
7SWEETLIFE LOMAR44626NBTL W Brazendale (New Norfolk)
8BRINDLE BOLTA28352NBTS S Gittus (Brighton)
9PAPANUI34545FSHS S Gittus (Brighton)
10CHARLIE CHARGER36267FSTDR Stamford (Westbury)
Race No. 9Minister’s Gift-ht.910:20PM (TAStime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Launceston Of $2,525 Prizemoney.
1st: $1,415 2nd: $405 3rd: $205 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HELLYEAH STELLA1112330.24A P Bullock (Exeter)
2JAYLEI BILL73388NBTL W Brazendale (New Norfolk)
32455530.19A V Dawson (Relbia)
4CAPETOWN KID4364430.27J A Stamford (Westbury)
6POSH WILL4446130.13S Elphinstone (Burnie)
7WHITNEY’S ROSE43322NBTA P Bullock (Exeter)
8CLASSIC TYPHOON81274FSHA P Bullock (Exeter)
Race No. 10Minister’s Gift-ht.1010:36PM (TAStime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Launceston Of $2,525 Prizemoney.
1st: $1,415 2nd: $405 3rd: $205 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CRASHIN’ KOBY52563NBTD B Polley (Derwent Park)
2CRYSTAL ELLIE74567NBTB H Macrostie (Invermay)
3WHITNEY’S WORLD43235NBTA P Bullock (Exeter)
4SUNDOWN KISS35315FSHS A Martin (Rosevale)
5HELLYEAH GEOFF5443630.02A P Bullock (Exeter)
6WESTERN RUBY4156630.24E J Thomas (Invermay)
7TOPLINE DEE81553NBTL H Barker (Carrick)
88561229.97A P Bullock (Exeter)
Race No. 11Hayes Photographics10:52PM (TAStime)
Grade 5 event over 515 Metres at Launceston Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GENISTA FLIGHT55242NBTD J Crosswell (Longford)
2AGENT BLUEY42212FSHM Rossendell (Richmond)
3MADELIN MAC5725330.71R J Grubb (St Leonards)
4REMEMBER NAZ6112230.54M L Sherriff (Latrobe)
5OPTIMUM SURFER56355NBTS S Gittus (Brighton)
6KATH’S SPARK82484FSTDJ E Wilton (Brighton)
7JONAH HEX3254430.35R L Watts (Moorleah)
8CRAJUS FANTASY5735530.83J M Bannon (Beaconsfield)
9MISTER STALWART47184FSHA E Stennings (Claremont)
10TWIGGY’S GIRL84658NBTB Deverell (Penguin)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments