Monday 8th October 2012

Greyhound Box Draw For Launceston – Monday 8th October 2012

Race No. 1Tattsbet.com07:19PM (TAStime)
Juvenile event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BLAYLOCK44FSHD M Cannan (Mangalore)
2ONLY DEBREE77222NBTJ Barwick (Magra)
3BIG POPPY BARRY21536NBTR J Callinan (Dromedary)
4SON OF SOLO31152NBTR J Callinan (Dromedary)
5DIRECTOR23173NBTM B Stringer (Brighton)
6FULANDE52NBTP J Phillips (Copping)
7PAT PINES63638NBTE A Medhurst (Brighton)
8CRUISING BOND63536NBTG S Johnson (Leith)
9MILLIE MAGIC37848NBTB Deverell (Penguin)
10TAKE UP JIM887NBTA P Bullock (Exeter)
Race No. 2Kingsley Jarman Fencing07:44PM (TAStime)
Grade 4 N/P event over 278 Metres at Launceston Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TIN LID4272116.23E J Thomas (Invermay)
2POSH NAN6166616.30A P Bullock (Exeter)
3DECIBEL42134NBTD M Goodluck (Mount Direction)
4WILLOW SAGE22346NBTS S Gittus (Mangalore)
5TEARDROP LAKE65178FSTDS K Hutt (Richmond)
6MESSINA3151516.23P J Hall (Old Beach)
7FRANKLIN BLUBOY2176215.95M Rossendell (Richmond)
8FAY’S PRIDE44735FSTDK P Mayne (Gagebrook)
9MYTHICAL FLYER74365NBTS S Gittus (Mangalore)
10PORTICCIO77486FSTDA P Bullock (Exeter)
Race No. 3Jet Pets Animal Transport08:00PM (TAStime)
Juvenile event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FLUKEY PINES31233NBTE A Medhurst (Brighton)
2DRAFT PICK34687NBTB Deverell (Penguin)
3DIAVLO64732NBTR J Callinan (Dromedary)
4ADAM’S MOLLY38165NBTB J Adams (Holwell)
5TAKE UP HARRY63525NBTA P Bullock (Exeter)
6MR. PLODDA11444NBTG S Johnson (Leith)
7REGAL SOLO15414NBTR J Callinan (Dromedary)
8COINTREAU CAP1FSHE J Thomas (Invermay)
9TAKE UP CADENCE7878NBTA P Bullock (Exeter)
10BIG PIPPY LEIGH31747NBTR J Callinan (Dromedary)
Race No. 4Boags Draught08:20PM (TAStime)
Juvenile Graduation event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SHADOW REEF14547NBTL M Luttrell (Moonah)
2ADAM’S TARA747FSHB J Adams (Holwell)
3SON OF SUPERMAN845NBTR M Sutcliffe (Acton Park)
4NORTH STORM67444NBTS S Gittus (Mangalore)
5HELLYEAH PHANTOM8878430.67A P Bullock (Exeter)
6STARLENA62275NBTG S Johnson (Leith)
7FALCON LAW58875NBTL W Brazendale (New Norfolk)
8HELLYEAH FLOSSIE26475NBTA P Bullock (Exeter)
9ADAM’S KASEY88675FSTDB J Adams (Holwell)
10REBEL DAYS17586NBTK P Mayne (Gagebrook)
Race No. 5Tote Racing Centre08:40PM (TAStime)
Grade 4 N/P event over 515 Metres at Launceston Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DASHER DOOLEY8266529.94M V Strickland (Bracknell)
2CENTENNIAL BARK1754830.12G Moate (Moonah)
3LAKE TRASIMENE8838830.65S K Hutt (Richmond)
4SUPER CONTACT2645430.45H J Cameron (Brighton)
5SILENT GIGGLE412U129.85L M Luttrell (Moonah)
6NATURAL EIGHT4234330.54D M Goodluck (Mount Direction)
7DON’T GET TESTY3132230.24E J Thomas (Invermay)
8SHANLYN TWIGLEY24512FSHG Moate (Moonah)
9RICSON FOXY7364630.17S A Martin (Rosevale)
10PETER PINES5365730.35A P Bullock (Exeter)
Race No. 6National Greyhound Form09:00PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PURE DOLL46387NBTR L Gourlay (Collinsvale)
2SONOROUS13432NBTM Rossendell (Richmond)
3MISS VINTAGE82733NBTL H Barker (Carrick)
4BERGERMEISTER13426NBTM B Stringer (Brighton)
5MILLIE GRACE4436230.22D M Goodluck (Mount Direction)
6DEALERS LAD34641NBTL W Brazendale (New Norfolk)
7QUEEN OF SPEED1132130.61G S Johnson (Leith)
8JOSH PINES64535NBTA P Bullock (Exeter)
9WICKER FIRE44568NBTR J Callinan (Dromedary)
10JODY GIRL78858NBTS K Hutt (Richmond)
Race No. 7Simon’s Carpet One09:20PM (TAStime)
Invitation event over 515 Metres at Launceston Of $2,775 Prizemoney.
1st: $1,570 2nd: $450 3rd: $225 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OLWYN2667529.86E A Medhurst (Brighton)
2TO BE TREW2145130.24S S Gittus (Mangalore)
3JENNIFER ELLEN3154129.79R K Ransley (Brighton)
4SHANLYN PEANUT6716329.98G Moate (Moonah)
5BLACK NITRO7163629.52P H Hili (Loira)
6DECEMBRIST2583129.70P J Phillips (Copping)
7SPECIAL OPTIMUM2313630.00S S Gittus (Mangalore)
8SIR SONIC4771830.10S D Bryan (Wynyard)
9CUSTODIAN3872530.05S T O’Brien (Colebrook)
10BUCKLE UP GAYE1727529.87G S Johnson (Leith)
Race No. 8Justin Goebel @ Ray White09:40PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DISTORTED52118NBTS S Gittus (Mangalore)
2HELLYEAH REGGIE5255630.33A P Bullock (Exeter)
3BUCKLE UP BRAX2345231.02K P Mayne (Gagebrook)
4SHINTARO KATANA16654FSHM V Strickland (Bracknell)
5LASHING ROSE37837NBTA L Anderson (Mangalore)
6WINKLEE VENUS4535330.24P A Howard (Exeter)
7SPLASH A TAH31782NBTG S Johnson (Leith)
8CAMDALE LIBBY34372NBTA P Bullock (Exeter)
9WOT’S FOR DINNER17855NBTP W Cassidy (Hillwood)
10SEVEN BELLS7487830.26B H Macrostie (Invermay)
Race No. 9Goodyear Auto Care10:00PM (TAStime)
Grade 4 N/P event over 515 Metres at Launceston Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ZULTAN7223730.22S K Hutt (Richmond)
2HELLYEAH SAM5742430.40A P Bullock (Exeter)
3WINKLEE WIND6657330.14E P Howard (Exeter)
4SELECT BREAKER74572NBTS S Gittus (Mangalore)
5MO’S DREAMIN4268730.28L W Brazendale (New Norfolk)
6SHANLYN FLOSSY2217529.89G Moate (Moonah)
7SIR AL2512230.12R K Ransley (Brighton)
8RED DEVIL5717830.73J P Mallinson (Rosetta)
9REBEL LEE8587430.22E J Thomas (Invermay)
10WHERE’S HAUKY4767730.27M V Strickland (Bracknell)
Race No. 10Duke Of Wellington10:18PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BIG MICK DEE22323NBTG S Johnson (Leith)
2HELLYEAH OLIVER73466NBTA P Bullock (Exeter)
3SURF OSTI63384NBTR M Sutcliffe (Acton Park)
4DIN’S CHAPPI2281130.59M B Stringer (Brighton)
5BEETLE NUT15271NBTL P Mulligan (Mount Direction)
6PHANTOM OPERA45451FSHP H Hili (Loira)
7CRUISE AWAY LASS43537FSHB H Macrostie (Invermay)
8GRAND SLAM SAM73776NBTS A Martin (Rosevale)
9REBEL DAYS17586NBTK P Mayne (Gagebrook)
10WINKLEE STORM5554730.68E P Howard (Exeter)
Race No. 11Surepick Live10:36PM (TAStime)
Grade 5 Tier 3 event over 515 Metres at Launceston Of $2,425 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HIGH ON OCTANE65854NBTL W Brazendale (New Norfolk)
2TRACKSIDE GIRL84816NBTA S Walker (Bagdad)
3CHAMONIX3665730.39D M Goodluck (Mount Direction)
4BLUE HAWAII56432NBTD T Oldham (New Town)
5ADELINA PINES3428230.31E J Thomas (Invermay)
6DISRAPTOR52521FSHA P Bullock (Exeter)
7SCRAWNY5426630.56G S Johnson (Leith)
8MASTER TAPP66367NBTA L Anderson (Mangalore)
9WOT’S FOR DINNER17855NBTP W Cassidy (Hillwood)
10TREACHERY54757NBTS K Hutt (Richmond)