Monday, 10 November 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday, 10 November 2014

Race No. 1Midland Irrigation12:30 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HOTSHOT BOOKER (QLD)[M]55546FSHC Stanton (Clunes)
2DARK OUZO (NZ)[M]72718FSHB Jones (Lara)
3CAWBOURNE MIGHTY (NSW)[M]24555NBTT Monaghan (Blakeville)
4KOSMIK KING [M]1322.78(Q)(8)L Bridges (Brown Hill)
5VINCENT’S FURY [M]6732NBTD Baker (Golden Square)
6BAD BOY BRUTUS [M]7475NBTK Breen (Lake Bolac)
7BARONESS JILL [M]254NBTR Matthyssen (Talbot)
8BOLD CAPER [M]5337522.76(Q)(4)A Mcinnes (Elliminyt)
9DARK CORGI [M]Res.34745NBTB Jacobs (Carisbrook)
10FLYIN’ LES FERGI [M]Res.4775NBTR Tolson (Maryborough)
Race No. 2Catering Allsorts12:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KUSCHY’S KRYPTO [M]24657NBTR Proctor (Westmere)
2VERBAL WARNING [M]T74FSTDS Thomas (Sandon)
3COSMIC CREATION [M]T56NBTF Martin (Crowlands)
4ALL BOLTS [M]73653FSTDR Tolson (Maryborough)
5CLARETOWN JAK [M]35FSTDK Miller (Skipton)
6WHO’S THAT CHAP [M]4F321NBTS Van berkel (Torquay)
7DANNY BROOK [M]83374NBTM Jones (Sebastopol)
8WAI NUI LEA [M]26235FSTDJ Gigliotti (Napoleons)
9BERNMAR PERCY [M]Res.48887NBTD Leathan (Maryborough)
10MATALINO TWIST [M]Res.7837FNBTK Hollway (Sulky)
Race No. 3Zagame’s Ballarat1:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 545 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BERNMAR PAULINE [M]18624NBTP Borradale (Rosedale)
2WICKY SECRET [M]78FSHN Parsons (Carrum Downs)
3KATIE SULLIVAN [M]66567NBTD Jarvis (West Meadows)
4HOTLIPS MATILDA [M]85735FSTDB Stephens (Tooborac)
5KYAH JENNY [M]32345NBTS Colpoys (Warneet)
6BLONDE NELLIE [M]53236FSHJ Paterson (Tenby Point)
7BLACK RUM [M]22FSTDA Bayliss (Daisy Hill)
8KADALI [M]26734NBTS Watson (Smythes Creek)
9NEROBELLE [M]Res.54255NBTJ Higgins (Linton)
Race No. 4Bmd Constructions1:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SLIPAWAY JENIFER [5]23356NBTK Quinn (Cundare)
2KHANDI KHANDI [5]57313FSTDM Ellis (Nathalia)
3SINKING SHIP [5]143726.04(8)W Miller (Skipton)
4BIBBI [5]41125.90(4)J Higgins (Linton)
5MR. ALOUETTE [5]54127NBTK Ward (Mount Moriac)
6FAINT GLIMPSE [5]67335NBTM Teresi (Maiden Gully)
7MISS KARMA (NSW)[5]85763FSTDS Quinlan (Rushworth)
8LUCY RAE [5]87554FSHB Hiscock (Long Gully)
9GOLDIE FAWN [5]Res.51325NBTC Azzopardi (Caroline Springs)
10TACKIFIRE [5]Res.66734NBTA Stewart (Melton)
Race No. 5Strides Function Centre1:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JAYNE FOZZ [5]63656NBTB Fothergill (Numurkah)
2JULIE FOZZ [5]5511431.66(8)B Fothergill (Numurkah)
3ILLICIT TWIST [5]4458631.27(3)K Hollway (Sulky)
4FLYNN O’MALLEY [5]1875131.57(1)G Hansen (Daisy Hill)
5KNOCKA LESS (NSW)[5]14542NBTK Finn (Warrnambool)
6TURANZA CHLOE [5]65738NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
7SUPER LEGGERA [5]15866FSTDS Thomas (Sandon)
8WHY NOT MARIE [5]86575NBTW Gray (Wendouree)
9LUCIFER’S FURY [5]Res.12787NBTP Love (Strathfieldsaye)
10DENMAN FLYER [5]Res.37635FSTDW Hansen (Daisy Hill)
Race No. 6R & J Batteries2:00 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OPTIMISTE (NSW)[5]F636826.06(8)S Quinlan (Rushworth)
2BROAD BETTY [5]4664626.05(1)N Tapp (Narre Warren)
3WIZARD OF OFFALY [5]2577226.06(2)W Donlon (Burnbank)
4VARIX [5]6352325.99(1)D Craven (Grovedale)
5BANGA SPEED [5]76566NBTA Panetta (Melton West)
6WOODLAND JACK (NSW)[5]75484NBTD Tallentyre (Lara)
7WOOD SHED [5]84344FSTDM Sposito (Morwell)
8FLASHY ARROW [5]86788NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
9NANCY DEVOY [5]Res.17517NBTW Mcneil (Donvale)
10DYNA PRANKSTER (NSW)[5]Res.4526125.74(2)D Coleman (Lara)
Race No. 7Velocette @ Stud2:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TWOBEEYOU [5]72531NBTN Tait (Wangaratta)
2THREE CARD TRICK (NSW)[5]11788NBTK Quinn (Cundare)
3PARAMOUNT THUNDA [5]4168726.43(1)S Kruckel (Lake Goldsmith)
4LACKA DETAIL [5]57535NBTW Gray (Wendouree)
5ASTANA SPUR [5]27221FSHM Fothergill (Numurkah)
6GRAND JET (NSW)[5]34535NBTS Bull (Snake Valley)
7BANG BANG GAL [5]7676425.73(1)M Mcguire (Raglan)
8RICH AZZ YEEW [5]4323226.02(6)I Chircop (Haddon)
9WHICH ARANDT [5]Res.7253625.76(8)M Brealey (Exford)
10REGAL SOUND [5]Res.78888NBTJ Brouwer (Branxholme)
Race No. 8Ballarat Courier2:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLAMING BOB [5]5145825.55(7)D Field (Point Cook)
2NASH [5]3115826.19(Q)(2)R Massina (Golden Square)
3FOURTH CHOICE [5]2625725.40(1)N Wynd (Lismore)
4BOWSTREET BUSTER [5]8572225.68(4)S Donlon (Burnbank)
5CODE BREAKER [5]7636125.90(4)S Thomas (Sandon)
6WHO TOLD LOCHIE [5]27774NBTM Fothergill (Numurkah)
7CRYMELON SUNRISE (NSW)[5]57585NBTI Bibby (Warracknabeal)
8MAD RUSSIAN (NSW)[5]33636NBTD Tallentyre (Lara)
9WILD LAST STRESS [5]Res.1674525.68(1)K Ward (Mount Moriac)
10DYNA OLWEN (NSW)[5]Res.24734NBTD Coleman (Lara)
Race No. 9Mega Merch Rural & Pet2:52 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TWIRLY BIRD [5]4737532.43(3)P Patterson (Bet Bet)
2VIZZARI [5]32214FSHB Hiscock (Long Gully)
3OPEN ALL NITE [5]82255FSTDG O’keefe (Neerim Junction)
4VICTORIA JAY [5]46387NBTD Jarvis (West Meadows)
5CLARETOWN CLYDE [5]6141531.77(4)W Miller (Skipton)
6BERNMAR NITRO [5]13727NBTP Borradale (Rosedale)
7FULL SLIPPERS (WA)[5]4833331.78(1)T Liuzzi (Lara)
8PENTAPOD [5]24533FSTDS Gibilisco (Lockwood South)
9COOLY QUEEN [5]Res.6867631.72(6)L Smith (Dallas)
10WHIRLY DRILL [5]Res.7447732.15(1)S Kruckel (Lake Goldsmith)
Race No. 10Ashdrive Asphalting3:10 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC BUDDY [5]56431NBTK Gavin (Killarney)
2SANTA [5]7656322.54(Q)(1)D Good (Skipton)
3RICK THE ROCK [5]7744222.75(8)E Matthyssen (Talbot)
4STARBRIGHT GIRL [5]4855522.48(4)M Mcguire (Raglan)
5DIABLO’S ANGEL [5]84162NBTS Melville (Beveridge)
6MARITA JAY [5]55564FSTDD Jarvis (West Meadows)
7WOLF SPY [5]1FSHR Gavin (Killarney)
8BAZZAGREY [5]7327222.86(8)P Smith (Wonwondah)
9IMA HOT FOX [5]Res.88888NBTJ Wright (Bald Hills)
10TERRIFYING [5]Res.65668NBTA Courts (Lara)
Race No. 11Lion Quality Products3:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CATTOGIO [5]211F722.36(1)K Miller (Skipton)
2SUPER INDIGO [5]23427NBTN Tait (Wangaratta)
3REGAL DIAMONDS [5]8643422.63(8)S Spiteri (St Albans)
4IMA LEGEND [5]56572FSTDD Minarelli (Cranbourne)
5BUBBLE WHICH [5]1188122.35(2)S Jack (Dalmore)
6GOLD GALLEON [5]34835FSHN Parsons (Carrum Downs)
7AUNTY JANET [5]26582NBTJ Formosa (Heathcote)
8BLUE NOISE [5]5435622.26(5)C Stanton (Clunes)
9RESOURCEFUL [5]Res.8873422.55(8)P Smith (Wonwondah)
10BE TEA OH (TAS)[5]Res.41586NBTM Middlin (Delacombe)