Monday 14th January 2013

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday 14th January 2013

Race No. 1Mega Merch12:04PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CONSTANTINE GAL76265NBTC D Hughes (Lara)
2FROM DAVINE67434NBTM A Mcguire (Raglan)
3SURGEON FIRST57756FSHD S Henderson (Glencoe)
4JORGIA’S PATH58853NBTJ Formosa (Heathcote)
5SKINNY DOUGLAS32672NBTN M Carthew (Newcomb)
6BIT IFFY76824NBTP M Patterson (Bet Bet)
7MEMPHIS LEE4513422.66QA J Sultana (Maddingley)
8AVA LEEFULL733NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
9CROWN OF GLORY574FSHK G Height (Toora)
10GOLDEN GLORY27FSHS Cachia (Anakie)
Race No. 2Strides Function Centre12:21PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA MUERTEF44FSHC B Duve (Denison)
2REESHAR LEE674NBTA J Sultana (Maddingley)
3DREAMING ANNIE57FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
4PUPPET73878NBTC D Hughes (Lara)
5GLENWYNNE878FSHD S Henderson (Glencoe)
6COOLY QUEEN55FSHL T Smith (Dallas)
7DERBY LEE55NBTG P Brereton (Eaglehawk)
8YAP YAP GALO55F67FSHP W Brouwer (Branxholme)
9AROLOK BEAUTY28632NBTJ H Riches (The Sisters)
10POUNDING PANTHER43354FSHS A Mckenzie (Bendigo)
Race No. 3Velocette At Stud12:38PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JACK’S ELLE764FSTDC V Berkel (Torquay)
2KENNINGTON LAD53355FSTDR A Gavin (Killarney)
3MASTER BOOTS6333426.03QB F Haintz (Ballarat)
4SOME NIGHTS2534NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
5PEKE356FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
6ASHANTI BEAR46347NBTM A Mcguire (Raglan)
7DERBY BLAZE6574FSHG P Brereton (Eaglehawk)
8TRANSPARENT265FSHS Cachia (Anakie)
9UNCLE SKEETA52334NBTL A Fisher (Streatham)
10BOMBASTIC KNIGHT55742NBTN B Punshon (Bacchus Marsh)
Race No. 4Bmd Constructions12:55PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOMBER PRIDE77848NBTJ M Wright (Bald Hills)
2SHARLOUS DREAM17647FSHL G Fitzgerald (Eaglehawk)
3MY SELYNYA41657NBTS A Coates (St Albans Park)
4ELEGANT CHICK47864FSHT Salih (Springvale)
5BROMESTI FLYER44257NBTG J Bromley (Bendigo)
6JAY LAWT6768NBTD Lyons (Sunshine)
7PRINCE VALIANT32552NBTB Ender (St Albans)
8ZIPPY ZARA26576FSTDB D Bunworth (Casterton)
9LACE OUT21435NBTJ Formosa (Heathcote)
10UNCLE MUMBLES17112FSTDR L Fisher (Streatham)
Race No. 5Sensational Summer For Kids This Wed01:14PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AROGON LAD31367NBTD F Gehan (Stawell)
2REGAL PHANTOM8418425.86S J Spiteri (St Albans)
3BOWSTREET BUSTER11572FSTDS Donlon (Burnbank)
4LITE UP LAD75725NBTB Ender (St Albans)
5ELITE DIGGER86887FSHD F Gehan (Stawell)
6TANRODDY TRINA55321FSHB S Bunworth (Casterton)
7BAZZ AS BOSS7541626.15A Bayliss (Daisy Hill)
8MOLLY JADE47267NBTT J Mclaren (Warrnambool)
9TEE MURPHY47833NBTK R Ward (Mount Moriac)
10SHEOAK CLAUDE6617125.85D H Lockwood (Woodend)
Race No. 6Cynthia Sheree Photography01:33PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SNAKE CHARMER48544NBTS O’Brien (Ballan)
2GREYSYND ROCK66648FSHW J Duve (Denison)
3DOC BERKSHIRE64267NBTC Stanton (Clunes)
4BRONZED UP18876FSHP R Trim (Devon Meadows)
5JET STAR LAD26476FSHM Height (Yarragon)
6BOLT BABY BOLT44248NBTD F Gehan (Stawell)
7PERFECT MEG65763NBTA M Daisley (Lismore)
8LEVER FOOTPRINT61171NBTJ L Stewart (Melton)
9DONS DAUGHTER85275NBTN M Carthew (Newcomb)
10SLICK SILVIE63866NBTJ Toye (Ararat)
Race No. 7R & J Batteries01:50PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 545 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE FOSSILS86645FSHK Bentley (Costerfield)
2KOOPER BUFF67657FSHG W Connell (Harston)
3ULTIMATE BONES67836FSTDC Medcraft (Costerfield)
4DARK NAPE14863FSHM A Vaughan (Newcomb)
5LASSURGE74537NBTA R Harding (Hamilton)
6MISS WOORNDOO57144NBTD J Lowe (Woorndoo)
7ABSOLUTE CHAMP85882NBTS Donlon (Burnbank)
8MISS GEDDES68364NBTT P Howat (Glenroy)
9FIVE AM RISER15683FSHS W Bruce (Warrnambool)
10HOMECOMING QUEEN76756NBTJ Chircop (Lake Gardens)
Race No. 8Sasha’s Blend02:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 545 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACK ENLIM55554NBTJ Formosa (Heathcote)
2KELLIE ENLIM88458NBTJ Formosa (Heathcote)
3BURRA BLUE63421NBTP R Lambert (Melton)
4DALMATIAN ALLY13865FSTDB S Bunworth (Casterton)
5SIXTEEN CANDLES65272NBTL C Slattery (Heathcote)
6CAMPASPE TINA44564NBTB L Petty (Brookfield)
7SPACE POWER73344NBTC Russell (Kyabram)
8TARNEIT FLYER58776FSTDB J Menzel (Hoppers Crossing)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Lion Quality Products02:26PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KACEY ENLIM87756NBTJ Formosa (Heathcote)
2EL HENLEY2126222.50C Stanton (Clunes)
3COMMON TELLS66851FSHS L Quinlan (Rushworth)
4TIM TAM TIM66467NBTM A Mcguire (Raglan)
5VAE VICTUS32871NBTM Schlegel (Woodend)
6CHIMNEY SWEEP5311722.51S Donlon (Burnbank)
7MODERN SILK4182822.60D K Sheridan (Talbot)
8MIGHTY CLASSY87788FSTDM A Mcguire (Raglan)
9NO CASH EAR78788FSHA M Daisley (Lismore)
10TOKEN ALI88866NBTA R Harding (Hamilton)
Race No. 10Mcknights Electrical02:45PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CARRY ON STEVE63423NBTD G Blake (Bringalbert)
2FLASH ARE72188FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
3EXTRA CLASSY77683NBTM A Mcguire (Raglan)
4MR. ZED87834NBTM A Mcguire (Raglan)
5SUNRAYSIA PHIL68178FSHL Bridges (Brown Hill)
6MY BLACK KNIGHT65446FSHD Lyons (Sunshine)
7MAYBE MICK44T78FSTDP W Brouwer (Branxholme)
8BALTIC TYPHOON54736FSTDD A Crocker (Strathfieldsaye)
9FINE WITH AMY17467FSHS A Mckenzie (Bendigo)
10GIMME RANGE75848NBTI Chircop (Smythesdale)
Race No. 11Www.ballarat.grv.org.au03:02PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SMASHING CENTURY31333FSHL G Fitzgerald (Eaglehawk)
2DEVIL JIN1721T22.56S Bonaccurso (Mount Mercer)
3DYLIS BALE66788NBTM A Mcguire (Raglan)
4SOHO LEGEND67F55NBTH Quick (Ballan)
5MICHELLE ENLIM84552FSHJ Formosa (Heathcote)
6CRIMINAL DAMAGE84558NBTJ M Wright (Bald Hills)
7HEROICA638P5FSHM Schlegel (Woodend)
8WHY NOT MAGGIE7F758FSTDW T Gray (Wendouree)
9ELUSIVE ED15678FSHK P Gavin (Killarney)
10AROLOK CUDDLES852122.62J H Riches (The Sisters)
Race No. 12Flying Horse Tabaret03:21PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1YOSHI7126122.61G M White (Mount Helen)
2MINIMAY MISSF8438FSHD G Blake (Bringalbert)
3GO WILD PHIL61FSHC V Berkel (Torquay)
4BEE SEA DOUGLAS6451FSHK R Ward (Mount Moriac)
5THUNDERHEAD21887FSHE J Sladdin (Sebastopol)
6EL VETTEL4817522.74K P Gavin (Killarney)
7MY MATE NOGSIE13887FSHS A Mckenzie (Bendigo)
8CHEL’S BANDIT786122.64R L Fisher (Streatham)
9SLIPAWAY RIPPA66758NBTD G Blake (Bringalbert)
10LOPSIDED LOUIE48686NBTA D Blake (White Hills)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments