Monday, 23 February 2015

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday, 23 February 2015

Race No. 1R & J Batteries12:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE MAGGIE [M]24NBTI Green (Little River)
2EUMERALLA DESSY [M]43433NBTI Chircop (Haddon)
3ICE BUSTER [M]1622.77(Q)(1)S Bonaccurso (Mount Mercer)
4MISTY FEBEY [M]535NBTG Febey (Braybrook)
5MONTANE [M]88268NBTA Taylor (Sailors Gully)
6ASHANTI CROWN [M]55555NBTM Mcguire (Raglan)
7ARVO’S LEO [M]68675NBTK Arvanitis (Nyora)
8REINA DELA NOCHE [M]54656NBTA Courts (Lara)
9DARK CORGI [M]Res.56656NBTB Jacobs (Carisbrook)
10CHARLIE’S MAN [M]Res.88887NBTN Carthew (Newcomb)
Race No. 2Ballarat Gas & Plumbing12:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BONFIRE STORM (NSW)[M]553FSTDP Desmond (Waubra)
2CHANTILLY MAGIC [M]27223FSHA Blake (White Hills)
3BRADFIELD [M]73436FSTDA Mooney (Amherst)
4MINI MORGO [M]62542FSTDD Baker (Golden Square)
5PYRENEES DYNASTY [M]43FSTDI Robinson (Avoca)
6ORIENTAL BLADE [M]43453FSHA Blake (White Hills)
7SHAN YAO SHEN [M]62NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
8ERNIE OLD [M]6322826.32(Q)(8)L Morshead (Barongarook)
9WILD WEST STRESS [M]Res.53875NBTJ Higgins (Linton)
10FEARFUL AMY (SA)[M]Res.55766NBTK Daisley (Lismore)
Race No. 3Lynette’s Florist12:58 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TANTRA TAZ [M]38756NBTS Thomas (Sandon)
2PANDERS BOX [M]32NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
3BLUE LABEL [M]88573NBTD Leathan (Maryborough)
4ORIENTAL KATANA [M]63342FSHA Blake (White Hills)
5IMA COSMIC [M]43F5NBTC Rose (Epping)
6BRYCE’S BOY [M]35563NBTD Blake (Rupanyup)
7LEKTRA STAR [M]6264NBTP Simone (Pirron Yallock)
8ROXY POP [M]83665NBTA Taylor (Sailors Gully)
9HOI POLLOI [M]Res.23236NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
10CRACKERJACK HANO [M]Res.767NBTA Courts (Lara)
Race No. 4Cosmic Chief @ Stud1:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHO DEY [7]55417FSHK Minne (Moe South)
2BENNY’S REALITY [7]58231FSHC Duve (Denison)
3NITROFIED (NSW)[7]36454NBTB Strangio (Avondale Heights)
4JUST A DOT [7]4636131.53(2)N Vincent (Lal Lal)
6SLIPAWAY JENIFER [7]46283FSTDK Quinn (Cundare)
7TRONATHON [7]44485FSHG Campbell (Anakie)
8LUNA ASH [7]46548FSTDG O’keefe (Neerim Junction)
Race No. 5Ballarat Courier1:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MACBURNER [6]2755525.79(3)R Walsh (Koroit)
2WOLF SPY [6]531F5FSTDR Gavin (Killarney)
3DYNAMIC GROOVER [6]55455FSHJ Formosa (Heathcote)
4MATTY’S CARAVAN [6]8162225.72(3)K Miller (Skipton)
5HYMIE (QLD)[6]38744NBTT Whitford (Sale)
6LORD DIAMOND [6]62188FSHD Coleman (Lara)
7SPIDER SILVA [6]252F7NBTS Thomas (Sandon)
8UNO SHELLEY (NZ)[6]35656NBTH Baxter (Harrow)
9NEXT GRANGE [6]Res.7753625.96(2)E Vigor (Anakie)
Race No. 6Mega Merch Rural & Pet1:52 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DECTA [5]2784131.54(7)H Gates (St Albans)
2DIRK AND ROSIE [5]6675831.47(8)A Daisley (Lismore)
3KING ENRIGHT [5]51464NBTR Fisher (Lara)
4WALLY MATUSZEK [5]56683NBTN Walsh (Tullamarine)
5ARAPAHOE [5]753P5NBTG Flynn (Ballarat)
6JAYNE FOZZ [5]57542NBTJ Fothergill (Heathcote)
7JACK’S LEGEND [5]8358831.83(8)N Carthew (Newcomb)
8PRANCING LAD [5]3636331.53(1)R Gavin (Killarney)
9FIERY FOX [5]Res.1658531.51(5)A King (Sulky)
10SPEED CHILL [5]Res.1765431.45(4)A King (Sulky)
Race No. 7Ashdrive Asphalting2:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BIT IFFY [5]2677222.53(8)P Patterson (Bet Bet)
2JACK’S PRINCE [5]3732422.26(2)K Quinn (Cundare)
3FLYING CASEY [5]7634F22.29(3)K Ward (Mount Moriac)
4SOUTHWOOD KING [5]26143NBTC Stanton (Clunes)
5BLUE TO BITS (NSW)[5]1863622.16(4)S Taylor (Keilor East)
6BELENA LAD [5]62546NBTT Breen (Snake Valley)
7HERODIUM [5]3634822.83(7)N Walsh (Tullamarine)
8COOPNARCHA (NSW)[5]4545522.34(5)D Aleksov (Brookfield)
9ELLY’S DREAM [5]Res.4133622.24(7)D Brennan (Ross Creek)
10PERFECT CAUSEWAY [5]Res.8645622.33(3)A Daisley (Lismore)
Race No. 8Online System Repairs2:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KOBYETTA [5]7158225.88(Q)(1)C Azzopardi (Caroline Springs)
2HE’S SCHMICK [5]6464825.83(7)B Anquetil (Tullamarine)
3HOSS [5]4377625.81(2)I Robinson (Avoca)
4ZELEMAR STEEL [5]32473NBTS Donlon (Burnbank)
5FLASHY ARROW [5]78836NBTD Gehan (Stawell)
6LE LUCA [5]8258325.69(6)J Formosa (Heathcote)
7WILD LAST STRESS [5]4316325.68(1)K Ward (Mount Moriac)
8EM JO LEW [5]2466325.90(3)J Formosa (Heathcote)
9KANG BALE (NSW)[5]Res.24526FSHJ Hunt (Lara)
10COOL FOR SCHOOL [5]Res.46414FSHS Taylor (Keilor East)
Race No. 9Latrobe Street Mega Meats2:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DA HOUND [7]3318722.82(8)P Hofman (Creswick)
2KAYLA’S EFFORT [7]8334422.73(1)G Williamson (Marong)
3GOLDWYN STAR [7]12557FSHM Scott (Dunolly)
4COSMIC CENTURY [7]68756FSHS Mckenzie (Woodvale)
5SLIPAWAY ANNA [7]4224622.61(5)G Hughes (Warrenheip)
6HIPPY JET [7]42173FSHT Whitford (Sale)
7LITA’S LAD [7]78542NBTC Rose (Epping)
8CONGA [7]4654322.54(Q)(8)A Blake (White Hills)
9BELENA BELLE [7]Res.4223522.78(3)N Partridge (Carranballac)
10SUNSHINE DIVA [7]Res.58866NBTJ Brouwer (Branxholme)
Race No. 10Neverfail Springwater3:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BRANDEEN ED [7]75787NBTN Gates (St Albans)
2JUST DEE PATIENT [7]28635NBTT Whitford (Sale)
3KILTY’S TIGER [7]4177NBTK Quinn (Cundare)
4OUR NUMBERED [7]73781FSTDS Thomas (Sandon)
5CARLA BALE (NSW)[7]62136NBTD Coleman (Lara)
6CLARETOWN ZOE [7]7267525.90(4)P Griffen (Claretown)
7TAMINICK GIRL [7]47547FSTDT Whitford (Sale)
8COSMIC BUDDY [7]6688FNBTK Gavin (Killarney)
9WOBBLER [7]Res.516FSHL Morshead (Barongarook)
10CONTRIVE [7]Res.77577NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
Race No. 11Velocette @ Stud3:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CAZAR ROSE [5]77436NBTR Walsh (Koroit)
2SHINTARO TAKESHI [5]77113NBTD Blake (Rupanyup)
3BE TEA OH (TAS)[5]86263NBTM Middlin (Delacombe)
4VAN GHOSTING [5]5661522.42(7)G Sneyders (Nilma North)
5EUMERALLA DANNY [5]3442422.58(1)I Chircop (Haddon)
6URIAH’S THUNDER [5]2781122.57(3)H Baxter (Harrow)
7BUZZ TORQUE [5]41584NBTK Chivell (Sunbury)
8GARAOLE [5]7F77122.73(2)T Whitford (Sale)
9ALVAREZ [5]Res.1154722.61(6)D Burge (Kinglake West)
10BANDSAW [5]Res.F744622.50(4)R Wilson (Lal Lal)
Race No. 12Bmd Constructions3:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRAL BEK [6]355F322.56(5)M Mcguire (Raglan)
2NIFTY NEFERTITI [6]34381NBTD Blake (Rupanyup)
3LEKTRA LOIS [6]5642222.50(1)P Simone (Pirron Yallock)
4UNCOOL ALBERT [6]5545822.67(4)M Gibbons (Lara)
5TYPHOON BLAKE [6]25822NBTD Blake (Rupanyup)
6TINY PROFIT [6]6148722.54(5)M Mcguire (Raglan)
7KING OF SUNSHINE (QLD)[6]43553NBTB Brown (Axedale)
8RUMBLING FURY [6]5351722.44(6)R Gladman (Sebastopol)
9SLOW COOKER (NSW)[6]Res.66418NBTP Brouwer (Branxholme)
10COSMIC JEWELS [6]Res.6627722.72(3)N Sheehan (Koroit)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments