Monday, 29 June 2015

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday, 29 June 2015

Race No. 1Midland Irrigation12:15 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HIGHFIELD SILK [M]754FSHN Tait (Wangaratta)
2SHANAE ROSE [M]36533FSHR Cameron ()
3EUMERALLA FLASH [M]323FSHN Sheehan (Koroit)
4KATIE ALOUETTE [M]33643NBTS Liuzzi (Lara)
5SPARE PARTS (NSW)[M]5563FSTDR Wilson (Lal Lal)
6CATALYSE [M]34575NBTJ Mangion (Numurkah)
7MISS CAPONE [M]47442FSHJ Caulfield (Pyramid Hill)
8PRETTY CRAZY [M]47333NBTS Collyer (East Coburg)
9DARK CORGI [M]Res.68574NBTB Jacobs (Carisbrook)
10CASEY’S CHOICE [M]Res.68FSHK Daisley ()
Race No. 2Catering Allsorts12:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SAILING ALE [M]53323NBTA Blake (White Hills)
2BIG BAD BONE (NSW)[M]21522FSTDR Gladman (Sebastopol)
3STRETCH LIMO [M]36FSHP Handley (Frankston )
4MINI MORGO [M]53844NBTD Baker (Golden Square)
5CHARLIE SOPRANO [M]86643FSHD Jarvis (Westmeadows)
6BAZZ KEBAB [M]25732FSHJ Fothergill (Heathcote)
7QUICK SHANKS (NSW)[M]8722FSHH Baxter (Harrow)
8HARDY’S ME MUM [M]73522NBTW Donlon (Burnbank)
9STRESS STAR [M]Res.53285NBTN Carthew (Newcomb)
10EL I AM (QLD)[M]Res.78426NBTP Santoro (Melton West)
Race No. 3R & J Batteries12:50 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RODARTE QUAYLE [7]34486NBTW Rudd (Cranbourne)
2KAYLA’S EFFORT [7]6677822.73(1)G Williamson (Marong)
3SNIFFER GRANGE [7]86457NBTR Fisher (Lara)
4LIL’ SWISS (NSW)[7]62263FSTDD Long (Eaglehawk)
5KARAOKE KEN [7]44767FSTDJ Formosa (Heathcote)
6DON’S RACER [7]5871FSHN Carthew (Newcomb)
7KINLOCH CREEK [7]54882NBTK Gavin (Killarney)
8SUN SCREAM [7]812FSTDE Sladdin (Sebastopol)
9THAT ACID SUMMER [7]Res.18258FSHA Paraskevas (Cranbourne South)
10BROOKLYN BABE [7]Res.25186NBTP Handley (Frankston North)
Race No. 4Strides Function Centre1:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HARDY CHIEF [6]5332125.87(1)S Donlon (Burnbank)
2STOLEN GEM [6]2233526.04(Q)(6)A Jeffrey (Ballarat)
3BELENA BELLE [6]3252126.17(6)N Partridge (Carranballac)
4STOP SENORING (NSW)[6]32326FSTDN Mcmenamin (Thurgoona)
5DANA ARCHIE (NSW)[6]24534NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
6DON FIRE [6]64632NBTP Gabriel (Toolern Vale)
7MAKAMAN [6]3181426.18(Q)(6)B Ryan (North Werribee)
8WRECKING RALPH (NSW)[6]3117625.82(8)P Wilson (Mount Clear)
9SELYNYA KEV [6]Res.56375NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 5Latrobe Street Mega Meats1:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CLARETOWN CLYDE [6]4756431.77(4)W Miller (Skipton)
2BARONESS JILL [6]8756531.76(1)E Matthyssen (Talbot)
3BLONDE JETTIE [6]84183NBTJ Paterson (Tenby Point)
4SEABROOK SHELLEY [6]44552NBTC Stanton (Clunes)
5DYNAMO’S GIRL [6]56643NBTR Darby (Drysdale)
6COLLEGE GRADUATE [6]73432NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
7NUGGY BURGER [6]6673132.24(6)J Formosa (Heathcote)
8FLYING HANNAH [6]7354531.79(5)J Formosa (Heathcote)
Race No. 6Radio Ballarat1:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZAC’S A SIXPENCE [5]6677131.44(1)N Vincent (Lal Lal)
2FANCY AGRO (NSW)[5]5611231.67(3)J Formosa (Heathcote)
3PARANOIA [5]71232FSTDJ Guy ()
4LILY BLACK [5]1555231.53(2)P Dower (Golden Square)
5DIRK AND ROSIE [5]4372331.47(8)A Daisley (Lismore)
6PENTAPOD [5]6756331.37(3)S Gibilisco (Lockwood South)
7DYNAMO’S DOVE [5]27763FSTDR Darby (Drysdale)
8SECRET MARJEN [5]27745NBTB Abela (Echuca)
9PASON SANDER [5]Res.7334431.45(7)S Donlon (Burnbank)
10JUST A DOT [5]Res.3513431.53(2)N Vincent (Lal Lal)
Race No. 7Online System Repairs2:00 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPARKLING KITTY (WA)[5]22553NBTM Mcguire (Raglan)
2TIGER OF OZ [5]37833NBTJ Formosa (Heathcote)
3ROADIE [5]78132FSTDM Edwards (Broadford)
4READY JET GO [5]4527122.65(1)P Carmichael (Elliminyt)
5ZANDER’S EXPRESS [5]18562NBTD Murray (Napoleons)
6SOUTHERN BLAZE [5]4385522.33(4)R Raven (Smythes Creek)
7SUBWAY [5]8857222.60(Q)(2)B Philippe (Kilmore)
8COSMIC LADY (NSW)[5]8447122.45(4)M Collyer (Coburg East)
9SULTAN OF SWING [5]Res.3467522.40(7)B Ender (St Albans)
10REGAL DIAMONDS [5]Res.58F7722.63(8)A Spiteri (St Albans)
Race No. 8Flying Horse Tabaret2:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TIGRESS EIGHT [5]4242126.05(4)I Robinson (Avoca)
2FLAMING BOB [5]4855225.55(7)D Field (Werribee)
3CLARETOWN SNOWY [5]7843325.87(Q)(4)D Weightman (Dean)
4ELITE STRESS [5]1558326.16(5)N Carthew (Newcomb)
5KAYLARIKKI [5]56278NBTA Blake (White Hills)
6SOUL MAKER [5]2628725.69(1)J Formosa (Heathcote)
7CENTRAL ROAD [5]3257725.63(1)M Edwards (Broadford)
8AUTHENTIC ACE (NSW)[5]6238325.47(7)L Harrowfield (Colac)
9SULTAN OF SWING [5]Res.34675NBTB Ender (St Albans)
10AUGUSTA DREAMING [5]Res.3817725.82(2)S Bruce ()
Race No. 9Ashdrive Asphalting2:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BANNISTER BALE (NSW)[5]48761FSHD Coleman (Lara)
2RILEY BOY [5]32652FSTDG Campbell (Anakie)
3HASHTAG JORDAN [5]6577226.22(Q)(7)M Wright (Allansford)
4HIGHFIELD ROCO [5]44567NBTN Tait (Wangaratta)
5DANDA FLASH [5]3F676NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
6PENNY’S FOR ME [5]23238FSHJ Carr (Glenrowan)
7IDOL FACTOR [5]7188325.86(8)P Mccoll (Kooroocheang)
8FLIP THE BOAT [5]65363NBTP Dunlevey (Cohuna)
9SPEED CHILL [5]Res.63728NBTA King (Sulky)
10MISS BELENA [5]Res.6337825.74(8)N Partridge (Carranballac)
Race No. 10Mega Merch Rural & Pet2:52 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RIMPAC [7]44682FSTDT Turnbull (Crowlands)
2PATCHIE ANCHOR [7]37561FSTDK Ward (Mount Moriac)
3NAWALA BARKO [7]5832125.94(5)N Wynd (Lismore)
4CONTRIVE [7]47233NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
5STAR WALLS [7]84771FSTDL Cookson (Junortoun)
6LADIES KAY [7]68F73NBTR Dunne (St Albans)
7REBEL COMMANDER [7]5242225.68(5)S Payne (Melton)
8DEEP ROCK [7]8834326.51(5)W Gent (Braybrook)
9ZONDA BALE (NSW)[7]Res.51633FSHD Coleman (Lara)
10MOUTH FOR WAR [7]Res.37562NBTS Drummond (Heathcote)
Race No. 11Bmd Constructions3:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD LLOYD [5]12683NBTC Stanton (Clunes)
2DYNAMIC GROOVER [5]5877122.94(3)K Miller (Skipton)
3 GUY [5]88455FSTDM Bowerman (Raglan)
4ADVICE APLENTY [5]5854122.57(5)C Stanton (Clunes)
5HAMMOSSA [5]46771FSTDP Dunlevey (Cohuna)
6UNCONTROLLABLE [5]7867322.28(2)R Dunne (St Albans)
7REMO COFFEE [5]8875222.40(3)A Daisley (Lismore)
8MCAVANEY [5]77488FSTDG Campbell (Anakie)
9BARONESS MOLLY [5]Res.2817822.37(3)A King (Sulky)
10AUGUSTA DREAMING [5]Res.38177NBTS Bruce (Warrnambool)
Race No. 12Neverfail Springwater3:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COOL LOIS [6]22131NBTJ Burch (Junction Village)
2JILL LAKER [6]77618NBTP Patterson (Bet Bet)
3SCHERRI LEE LASS [6]65587NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
4RIDDLE ME LAD [6]85446NBTN Tait (Wangaratta)
5TINY PROFIT [6]3767822.54(5)M Mcguire (Raglan)
6GO WILD PHIL [6]76757NBTN Carthew (Newcomb)
7UNO FRANKIE [6]28877NBTP Patterson (Bet Bet)
8COCO SAVI (NSW)[6]6373322.53(6)I Chircop (Haddon)
9DON’S BULLET [6]Res.77878FSTDK Ward (Mount Moriac)
10WINTER BLUES [6]Res.17834NBTP Dunlevey (Cohuna)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments