Monday, 30 November 2015

Greyhound Box Draw For – Monday, 30 November 2015

Race No. 1Energis Smart Energy Solutions12:40 PM ( time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1I’M MAD [M]84FSHB Hare (Greendale)
2DARLEY DOLLAR [M]55FSHT Monaghan (Blakeville)
3TIGER JONES ()[M]35767NBTG Campbell (Anakie)
4TROY’S VERDICT [M]26628FSHA Courts (Corio)
5MELOS GIRLFRIEND [M]83263NBTJ La rosa (Seymour)
6JACK’S ALOUETTE [M]55253NBTK Ward (Mount Moriac)
7LET’S RUN [M]75442NBTJ Sharp (Lara)
8SENNI RICKY [M]3361423.03(Q)(1)W Innes (Buninyong)
9GANGSTER JATT [M]Res.76264NBTC Glen (Tennyson)
10RINGLOCK QUEEN [M]Res.78FSTDC Glen (Tennyson)
Race No. 2R & J Batteries12:58 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DARLEY MILLIONS [M]76FSHT Monaghan (Blakeville)
2BENNY’S PROMISE [M]67FSHT Monaghan (Blakeville)
3CULLQUIN ANNIE [M]52556NBTG Johnston (Bet Bet)
4DR. CHITCHAT [M]38546NBTM Mcguire (Raglan)
5MISCHIEVOUS WIN [M]67652NBTJ Wilson (Korong Vale)
6CORGI OUTLAW [M]85488NBTD Shovan (Inglewood)
7JEN SHEN [M]756F3NBTA Harding (Hamilton)
8LATTE DONNY [M]72432NBTG Campbell (Anakie)
9JUST JATT [M]Res.52745FSHC Glen (Tennyson)
10JAYDED MIA [M]Res.6374NBTC Glen (Tennyson)
Race No. 3Latrobe Street Mega Meats1:15 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OUR LUCK [M]25372FSHV Giles (Bamawm)
2OUR LILLY [M]22FSHJ Psaila (Little River)
3SPARE PARTS (NSW)[M]47373NBTR Wilson (Lal Lal)
4SAJETTI [M]54388NBTA Azzopardi (Huntly)
5TOORAK ROAD [M]242FSHB Strangio (Avondale Heights)
6HIGHFIELD LA LA [M]58256NBTW Miller (Skipton)
7CULLQUIN BRUTUS [M]83244FSHP Cullie (Rushworth)
8COSMIC EARNER [M]682NBTZ Aleksov (Brookfield)
9REGAL HUSSLER [M]Res.2876FSTDS Spiteri (St Albans)
10TRAV CEE [M]Res.8478NBTN Wynd (Lismore)
Race No. 4Bottle-o (1-2 Wins)1:33 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BEKIM NIKITA [7]5425231.93(4)D Cook (Sebastopol)
2BLONDE BOUCHEAU [6]2167331.80(8)S Gibilisco (Lockwood South)
3ABBIE’S DREAM [6]1276631.60(2)L Fisher (Streatham)
4BLONDE MAN [6]25353NBTD Carswell (Elmore)
5TOOTHLESS HOMER [6]8143531.81(5)R Fisher (Streatham)
6BURST OF MAGIC [7]83572NBTJ Azzopardi (Huntly)
7OLYMPIC LASS [7]48736NBTP Mathieson (Lara)
8MISS UTOPIA [6]441F2FSTDK Finn (Warrnambool)
9ALL BOLTS [6]Res.7616632.09(8)R Tolson (Maryborough)
10NARISAWA (NSW)[7]Res.48338NBTD Aleksov (Brookfield)
Race No. 5Lynette’s Florist1:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1INITIAL FACTOR [5]2575725.93(3)S Bonaccurso (Mount Mercer)
2SHIRDON WEE NELL [5]2523225.93(4)K Chivell (Sunbury)
3SILVER ASHLIE (NSW)[5]35787NBTM Tabb (Lara)
4EMI’S BOY MACCA [5]15852NBTS Melville (Beveridge)
5FLASHY ARROW [5]6354626.05(1)D Gehan (Stawell)
6JACK MOUNTY [5]86F48NBTS Bull (Snake Valley)
7CLASS AIRE [5]54281NBTB King (Mincha)
8SLIPAWAY ANNA [5]45133NBTK Quinn (Cundare)
9CRACKERJACK HANO [5]Res.16366FSTDA Courts (Corio)
10DYNAMO’S DOVE [5]Res.2657625.71(5)R Darby (Drysdale)
Race No. 6Mega Merch Rural & Pet2:08 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HARD MERCHANDISE [5]45657NBTP Cusack (Mount Cottrell)
2MR. STEALER [5]46443NBTS Drummond (Heathcote)
3HESTIA BALE (NSW)[5]78576FSTDT Scott (Clunes)
4MERLOT MAGIC [5]3687831.40(1)C Farrugia (Melton)
5SUNLIT COBBER (NSW)[5]7225331.36(3)S Quinlan (Rushworth)
6JAXON RULZ (NSW)[5]38354FSHR Clark (Toolleen)
7VOLTA ALLEN (NSW)[5]27718FSTDJ Fothergill (Heathcote)
8HE’S NO JET [5]4567331.31(5)M Giddings (Toolleen)
9HOOK HIM IN [5]Res.7757531.51(5)S Donlon (Burnbank)
10YARIS BALE (NSW)[5]Res.27224FSTDR Camilleri (Lara)
Race No. 7Neverfail Springwater2:25 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME SHELBY (NSW)[5]1F574FSHS Divers (Tamleugh)
2PROUD FANTASY [5]56577NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
3GOING COSMIC (NSW)[5]4332322.27(8)C Stanton (Clunes)
4ELITE CIRCLE [5]65852NBTJ Frewin (Anakie)
5TERRORIZER [5]5F453FSTDJ La rosa (Seymour)
6CARLANNA LOIS [5]3186522.40(1)P Bull (Maryborough)
7UNCONTROLLABLE [5]6677622.28(2)C Morris-flynn (Wendouree)
8KIBOSH [5]83763NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
9TEKKI TWIST [5]Res.28265FSHC Smith (Wonwondah)
10SHIFTY JACK [5]Res.8176822.34(5)A King (Sulky)
Race No. 8Topcat Video2:43 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OZ STRIKER ()[5]85745FSTDJ Formosa (Heathcote)
2LISTER BALE (NSW)[5]4172225.36(2)R Camilleri (Lara)
3FIERY FOX [5]76643NBTA King (Sulky)
4TOP END BILL [5]8635325.93(7)P Carter ()
5BLACK MACOY (QLD)[5]35563NBTM Gibbons (Lara)
6WINFIELD SAMMY [5]46247NBTC Grenfell (Avalon)
7HOT GENETICS (QLD)[5]37388NBTM Davis (Altona Green)
8PASON SANDER [5]3425726.04(7)S Donlon (Burnbank)
9VELOCITY SAPHIRE (QLD)[5]Res.44586NBTW Donlon (Burnbank)
10BOJACK KAHN (NSW)[5]Res.3118425.87(4)S Donlon (Burnbank)
Race No. 9Lil Dickie3:00 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOT PEDRO [7]72255NBTJ Fothergill (Heathcote)
2DUTCH SCHULTZ [7]55683NBTD Jarvis (Westmeadows)
3GUNMETAL WARRIOR [7]36354NBTJ Formosa (Heathcote)
4KINLOCH CREEK [7]28758NBTK Gavin (Killarney)
5BEKIM ECHO [7]7218225.90(4)C Dyett (Lara)
6SHACHAR MAGIC (NSW)[7]22733NBTL Courts (Lara)
7GINTO ZAC [7]4446126.27(6)N Wynd (Lismore)
8MINNIE JAY [7]57473NBTD Jarvis (Westmeadows)
9MYSTIQUE SPEEDY [7]Res.4576825.83(4)J Wright (Bald Hills)
10LITTLE ARANDT [7]Res.6317725.92(1)M Brealey (Exford)
Race No. 10Strides Function Centre3:18 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BUY ME [7]84867NBTA Marum (Corop)
2SUB ZERO MAGIC [7]78476NBTJ Sharp (Lara)
3BOB ON [7]64281NBTC Farrugia (Melton)
4KOLORA TESS [7]6422122.58(4)C Stanton (Clunes)
5STRESS STAR [7]42282NBTN Carthew (Newcomb)
6NERO JOE (NSW)[7]2616FSTDB King (Mincha)
7 DAN [7]8213322.55(2)D Geyer (Moolap)
8AUTOMATIC [7]36175NBTL Franklin (Willaura)
9AVA CROWDER [7]Res.1783422.70(1)J Wright (Bald Hills)
10BIG BLUE CHIC [7]Res.85778FSHC Glen (Tennyson)
Race No. 11Energis Smart Energy Solutions3:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHIEF TOMMY [6]7571222.64(1)J Psaila (Little River)
2VIVACIOUS CHICK [6]6367622.42(Q)(4)S Daniliuk (Sunbury)
3BLUE LABEL [6]76787NBTD Leathan (Maryborough)
4RED BOMBER [6]34655NBTG Green (Lethbridge)
5LITA’S LAD [6]43528NBTC Rose (Epping)
6SPIRAL BEK [6]4878722.56(5)M Mcguire (Raglan)
7MISS CAPONE [6]31368NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
8WRECKING RALPH (NSW)[6]47424NBTP Wilson (Mount Clear)
9CALL ME LILY (NSW)[6]Res.4662522.79(6)W Hansen (Daisy Hill)
10STRESSFUL [6]Res.45418NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 12Tab Rewards3:56 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA RUSH [5]22264NBTS Melville (Beveridge)
2SHOOTER’S IRISH [5]86776NBTP Boots (Merrigum)
3RODARTE QUAYLE [5]6534222.46(4)G Campbell (Anakie)
4COURT GIFT [5]5634222.42(8)A Mooney (Amherst)
5WOLF SPY [5]8856122.58(7)R Gavin (Killarney)
6SLIPAWAY CURLY [5]882PT22.15(6)K Quinn (Cundare)
7DON’S LICKER [5]7731322.59(6)K Ward (Mount Moriac)
8PETER REPEATER [5]6578422.32(2)T Monaghan (Blakeville)
9OBLIVIOUS (NSW)[5]Res.85767NBTC Glen (Tennyson)
10GO LAKERS GO [5]Res.45677NBTP Patterson (Bet Bet)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments