Monday 8th April 2013

Box Draw For Ballarat – Monday 8th April 2013

Race No. 1Lynette’s Florist11:41AM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BANKSIA ROSE326NBTJ A Murphy (Ballarat)
2HERODIUM83337NBTM J Scott (Dunolly)
3JAY’S SPIRIT4F523NBTL N Mitchell ( Shore)
4WOORNDOO JACK6T777NBTP L Lowe (Woorndoo)
5CAPACITY57FSHA Mooney (Amherst)
6GRAPHIC SPEED252NBTC Stanton (Clunes)
7BARBA MAGIC455NBTD Murray (Napoleons)
8MIKASO GRANGE4285322.95QJ R Abela (Echuca)
9FIRST PRINT84875NBTS L Thomas (Sandon)
10AMBLE INN55455NBTA King (Sulky)
Race No. 2 At Stud11:59AM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RONBAR RON38FSHE M King (Sulky)
2MODERN PREMIER855FSHS W Bruce (Warrnambool)
3BONSHAW AGAIN7257NBTD Murray (Napoleons)
4ARCHIE’S BROTHER456FSTDJ Sharp (Lara)
5SULTAN OF SWING24NBTB Ender (St Albans)
6PURE TULIP65422NBTF Matthyssen (Red Lion)
7RUN HAYLEY RUN646FSHW Portelli (Rockbank)
8CATTOGIO43632NBTT J Winter (Gordon)
9FIRST PRINT84875NBTS L Thomas (Sandon)
10AMBLE INN55455NBTA King (Sulky)
Race No. 3R & J Batteries12:16PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KADALIP3422NBTS G Watson (Smythes Creek)
2JAMALS COFFEE43TFSTDB J Grenfell (Beveridge)
3ELITE MOMENT62453FSHD F Gehan (Stawell)
4FUS RO DAH66383NBTK A Dalziel (Murtoa)
5HOUSE WINS54243NBTK Brooks (Apsley)
6SUJOOK4223NBTB J Grenfell (Beveridge)
7EMMA BELLE42NBTG R Hansen (Daisy Hill)
8JANKOVIC26465FSHD J Burkett (Girgarre)
9MR. GROWIE54NBTJ R Maple (Little River)
10SUNDEW JOHNNY78734NBTL N Mitchell (North Shore)
Race No. 4Cynthia Sheree Photography12:34PM (VICtime)
Maiden T3 event over 545 Metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LUNAR CORONA742NBTK A Dalziel (Murtoa)
2SOHO FLYER346NBTS O’Brien (Ballan)
3EMPOWERMENT87673NBTJ A Azzopardi (Linton)
4MISS SEASPRAY36646FSTDN J Gates (St Albans)
5SLIPAWAY MAVIS16664FSTDE J Sladdin (Sebastopol)
6IT’S LOCKIE65726FSTDL C Slattery (Heathcote)
7LUCY 43565FSTDL Bicchieri (Pascoe Vale)
8KENNINGTON LAD35832NBTR A Gavin (Killarney)
9ARVO’S ZARA37FSTDB J Grenfell (Beveridge)
10JUST REPRIEVED84NBTG R Hansen (Daisy Hill)
Race No. 5Mega Merch12:51PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT RYAN65553NBTW T Gray (Wendouree)
2KADINA WONDER58728NBTD F Gehan (Stawell)
3BOLD HERITAGE86747FSHG J Paull (Faraday)
4BORTOLOTTO56275NBTW L Miller (Skipton)
5POST CODE26663NBTT A Deglaitis (Moolap)
6REGAL BEAN1682426.24M W Lowe (Woorndoo)
7UNO MORDI73536NBTP J Mccoll (Kooroocheang)
8FROM DAVINE64145NBTM A Mcguire (Raglan)
9SPEEDWAY STUEY88654NBTA M Mcinnes (Elliminyt)
10BETCHA FLETCHA8373526.15G J D Brett (Werribee)
Race No. 6 Program01:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NO CASH EAR88447FSTDK J Daisley ()
2WHY NOT ALBERT5655325.87W T Gray (Wendouree)
3SHE’S A JET24765NBTP G Carmichael (Elliminyt)
4WITHYWINDS61477NBTL N Mitchell (North Shore)
5MR. CHOW64664FSTDJ S Fothergill (Numurkah)
6EXCELLENT TALENT47861FSHA M Christie (Devon Meadows)
7MISS KNOBBY6567TNBTR J Partington (Pearcedale)
8BRING IT HOME74638NBTB J Grenfell (Beveridge)
9CARBRECEL16256FSTDC Mclennan (Airport West)
10CLINICAL FINISH32786FSHA Galea (Sunshine North)
Race No. 7103.1 Power Fm01:26PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT BUDDSY55787NBTW T Gray (Wendouree)
2TUDOR PARK6264822.32M R Collyer (Coburg East)
3LILY QUIST36623NBTD R Vigor (Lara)
4PERFECT MEG6451622.64A M Daisley (Lismore)
5PINK WHISTLE84681NBTA P Craven (Wangaratta)
6FASTER THAN YOU41877NBTL C Slattery (Heathcote)
7CUTTS ROAD26553NBTC Stanton (Clunes)
8ATE OCTANE78887NBTM A Mcguire (Raglan)
9VIKING TWO38325NBTM Matthews (Cape Clear)
10WALLY ENLIM1235522.23J Formosa (Heathcote)
Race No. 8Sasha’s Blend01:44PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 545 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MY LEE66766NBTK Brooks (Apsley)
2CARDIAC ARREST53421FSTDD J Rowan (Warrnambool)
3CLARETOWN MILO366F7FSTDK W Miller (Skipton)
4KOOLBAROO77636NBTI S Bibby (Warracknabeal)
5MR. ZED86558NBTM A Mcguire (Raglan)
6DYNA ARIEL7623131.90S Mannion (Melton South)
7GLENAVON ROBIN18858NBTR S Cameron ()
8JACK ENLIM6584231.25J Formosa (Heathcote)
9LUCY BELLE65264NBTK Smith (Niddrie)
10PANTERA75466NBTW E Hansen (Daisy Hill)
Race No. 9Zagame’s Ballarat02:01PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KEN’S PARTY15FSHA A Chisholm (Melton)
2CHUFFED35636NBTJ Sharp (Lara)
3BLACK BARGAIN18847NBTJ Gigliotti (Napoleons)
4SHOULD YOU DAIRE55371FSTDK M Breen (Lake Bolac)
5GALBA PHIL56F15NBTJ R Maple (Little River)
6BLACK TIE AFFAIR666T825.84I Chircop (Smythesdale)
7CUDDLE GRANGE7227125.93E R Vigor (Anakie)
8FRANCHINA66321FSTDT J Winter (Gordon)
9GALO’S GOLD56758NBTD K Geyer (Moolap)
10RARE BEAR47667FSHB J Cunningham (Wyndham Vale)
Race No. 10Ballarat Courier02:19PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PACEY PALMER17464NBTA S Garratt (Heathmont)
2BALTIC TYPHOON56624NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
3SHADES OF VENUS61452NBTG M Beggs (Boronia)
4MOLLY JADE48777FSTDT J Mclaren (Warrnambool)
5GO GO GRACIE68742NBTJ Chircop (Lake Gardens)
6REGAL VILLAIN13785NBTW Portelli (Rockbank)
7FAWN CAVIAR57836NBTI S Bibby (Warracknabeal)
8MISS GEDDES27658NBTT P Howat (Glenroy)
9LARRY DIGMAN88846NBTG Couldridge (Newstead)
10SOHO LEGEND35345NBTH Quick (Ballan)
Race No. 11On Line System Repairs02:36PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DYLIS BALE78886NBTM A Mcguire (Raglan)
2POWER RACER65338FSTDR J Partington (Pearcedale)
3YOU HAD ME3224122.82J A Sharp (Lara)
4HARADAM218322.73S G Watson (Smythes Creek)
5ROCKAFELLA5773422.55G M White (Mount Helen)
6KOKO KOLA35743FSHS Kruckel (Daisy Hill)
7ELUSIVE ED88248NBTK P Gavin (Killarney)
8COOLER THAN YOU37T6722.50R C Dunne (St Albans)
9EXPLOSIVE DOLLY33214NBTM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
10BIT IFFY3713822.63P M Patterson (Bet Bet)
Race No. 12Ballarat Stationers02:54PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOOGIE’S BOY122.80J Formosa (Heathcote)
2MINIMAY MISS65844NBTD G Blake (Bringalbert)
3RED ADAIRE73877FSTDR J Partington (Pearcedale)
4BET BET ZAC16FSHP M Patterson (Bet Bet)
5BEN FRED57868NBTA D Blake (White Hills)
6WHO’S HOOK37848FSHD M Traynor (Balliang East)
7LIBRAY QUEEN33335NBTC Mcleod (Hamilton)
8GALBA PAULT4115FSTDJ R Maple (Little River)
9LUCIDA78588NBTM J Scott (Dunolly)
10DR. HENRY34615FSTDJ R Maple (Little River)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments