Sunday, 19 January 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Sunday, 19 January 2014

Race No. 1Catering Allsorts5:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR SNITCH [M]54NBTB Hodgson (Smythesdale)
2BUNNERONG LASS [M]47763NBTL Lacy (Noble Park)
3HOUDINI OZ [M]847FSHS Keane (Kilsyth South)
4STINGA LOVE [M]74585NBTD Sheridan (Talbot)
5CARLANNA COYOTE [M]37262NBTP Bull (Maryborough)
6PAWSATIVE [M]78785FSTDR Tolson (Maryborough)
7CONOR’S ENTITY [M]325NBTL Allen (Darnum)
8IMA HOT FOX [M]3378NBTJ Wright (Bald Hills)
9SANDBAG LILLY [M]Res.788T7NBTD Leathan (Maryborough)
10OFFICER DESTINI [M]Res.58877FSTDD Hammerstein (Ararat)
Race No. 2Zagame’s Ballarat5:41 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1STINGA HONEY [M]364F6FSTDD Sheridan (Talbot)
2LORD KALIDOR [M]65573NBTS Jack (Dalmore)
3RIVERDALE ELLIE [M]475NBTI Green (Little River)
4IMPRESSIVE SCULL [M]57242NBTJ Doherty (Lake Goldsmith)
5WHIRLY DRILL [M]8T58TNBTP Patterson (Bet Bet)
6GRUMBLE’S TOMATO [M]F7784NBTG Couldridge (Sandon)
7MARLOW FLIGHT [M]52537NBTW Gent (Braybrook)
8SANTA [M]16555NBTS Boag (Smythesdale)
9WINSLOW ARIZONA [M]Res.875FSHR Proctor (Westmere)
10KICKENBACK ROSE [M]Res.888FSHR Proctor (Westmere)
Race No. 3102.3 3ba Fm6:05 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KAYLA’S EFFORT [M]36534NBTG Williamson (Marong)
2MY DADDY ALF [M]44744FSHT Jones (Devon Meadows)
3SOOTETTE (NSW)[M]3865NBTM Mcguire (Raglan)
4RED CRY [M]73FSHP Herry (Mortlake)
5BLACK AS NIGHT [M]77242FSTDD Jones (Devon Meadows)
6RONBAR RON [M]54557NBTK Brooks (Rupanyup)
7DON’S CHILI [M]2855NBTP Mcarthur (Irrewarra)
8MISTER MARSHMAN [M]356NBTL Allen (Darnum)
9LACHY SOX [M]Res.374FSHN Pace (Exford)
10LOCKI AND BOYS [M]Res.66366NBTS Boag (Smythesdale)
Race No. 4Strides Function Centre6:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BERNMAR PERCY [M]67427NBTD Gehan (Stawell)
2ASHANTI REIGN [M]45558NBTM Mcguire (Raglan)
3BAYAH WINSLOW [M]88FSHR Proctor (Westmere)
4FURIOUS FLASH [M]53NBTW Punshon (Parwan)
5STINGA REBEL [M]66266NBTD Sheridan (Talbot)
6COUSIN’S LUCK [M]23242NBTL Allen (Darnum)
7REGAL ENSIGN [M]2887NBTW Lambert (Sunbury)
8SILVER’S SISTER [M]48627FSHC Van berkel (Torquay)
9STINGA FURY [M]Res.73425NBTD Sheridan (Talbot)
10DASHING WINSLOW [M]Res.568FSHR Proctor (Westmere)
Race No. 5Latrobe Street Mega Meats6:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE EUPHORIA [5]6T575FSTDD Bartelloni (Attwood)
2HOOFLA [5]4315625.90(5)E Vigor (Anakie)
3WALLY ENLIM (NSW)[5]64455NBTJ Formosa (Heathcote)
4SUPERIOR HAILEY [5]35384NBTJ Condon (Tooradin)
5SIXTEEN CANDLES [5]88738NBTJ Fothergill (Numurkah)
6WHITE GOLD [5]7463625.88(8)G White (Delacombe)
7LIL PEZZA DEE [5]32365NBTK Brooks (Rupanyup)
8COMMON TELLS [5]18762NBTS Quinlan (Rushworth)
9BOPPIN’ DAZZLER [5]Res.84846NBTG Flynn (Ballarat)
10DIRK AND ROSIE [5]Res.6317425.79(Q)(1)A Daisley (Lismore)
Race No. 6Radio Ballarat7:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHINY SUDOKU [5]38565NBTE Vigor (Anakie)
2FUZZY BUZZY [5]35826NBTN Perkins (Romsey)
3EMPANADA [5]53871FSTDM Marshall (Pentland Hills)
4FRED BEST [5]86686FSHT Jones (Devon Meadows)
5CLASSY THYME [5]73156FSTDJ Formosa (Heathcote)
6MR. CHAUVINIST (NSW)[5]8615531.80(2)P Formosa (Lalor)
7BOWSTREET BUSTER [5]63466FSTDS Donlon (Burnbank)
8REGAL SOUND [5]45F2731.61(2)J Wright (Bald Hills)
9EMPIRE MISS [5]Res.56345FSTDB Mcintyre (Exford)
10HOT CITY WOMAN [5]Res.57385NBTJ Torr (Myers Flat)
Race No. 7Online System Repairs7:21 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TIK TOK BOOM [5]6545126.04(1)A Carman (Warrnambool)
2SUPERIOR JACK [5]7665325.76(2)J Condon (Tooradin)
3GAMBO GRACIE [5]7568826.09(2)K Daisley (Lismore)
4PREMIER LIL [5]35775FSHN Gates (St Albans)
5APATCHY BRO [5]F3828NBTC Stanton (Clunes)
6BANG BANG GAL [5]32455NBTM Doherty (Lake Goldsmith)
7SCOTT’S DESIRE [5]8718725.82(5)H Gates (St Albans)
8INAZZMA [5]82445FSTDS Jack (Dalmore)
9TOY TSUNAMI [5]Res.4437625.90(6)P Westbrook (Corio)
10MAJOR THREAT [5]Res.84487FSTDB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 8Flying Horse Tabaret7:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND GRANGE [5]8567726.50(Q)(7)I Vigor (Anakie)
2LACE OUT [5]6777F26.00(7)J Formosa (Heathcote)
3SHIRAZ REEF (NSW)[5]2742525.77(4)A Kampman (Ellerslie)
4NAOMI ROSE [5]87888NBTR Dunne (St Albans)
5PYRENEES GRAND [5]7374725.90(5)I Robinson (Avoca)
6SPEEDY IN OZ [5]27544FSTDJ Formosa (Heathcote)
7STAROSTA [5]75887FSHG Couldridge (Sandon)
8BUCKLE UP BRAX (TAS)[5]67775NBTM Davis (Altona Green)
9FRANK’S FLYER [5]Res.5673726.20(Q)(8)I Robinson (Avoca)
10HOT CITY WOMAN [5]Res.57385NBTJ Torr (Myers Flat)
Race No. 9Ashdrive Asphalting7:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPERIOR ASHLEE [5]38352NBTJ Condon (Tooradin)
2KRISTINGEE [5]24217FSHJ Perkins (Romsey)
3ARNIE’S STAR [5]7531622.55(1)S Jack (Dalmore)
4BERNIE MURRAY [5]38323NBTP Keane (Koroit)
5RAZOR HAWK [5]43875NBTT Thomas (Bundoora)
6MAORI WINSLOW [5]57616NBTR Proctor (Westmere)
7ABSOLUTE LEEDER [5]46677NBTW Donlon (Burnbank)
8AUDATIOUS [5]4354222.30(4)C Stanton (Clunes)
9BENJAMIN’S CUTIE (NSW)[5]Res.37477NBTT Noy (New Gisborne)
10FRANK’S FLYER [5]Res.5673722.10(6)I Robinson (Avoca)
Race No. 10Topcat Video8:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLIND BURRA (NSW)[5]67226NBTD Hermon (Kilsyth South)
2REMO RHEOLA [5]23122.67(3)D Bunn (Tylden)
3SLIPAWAY MERVYN [5]7668522.82(1)K Brooks (Rupanyup)
4SPACE THYME [5]5726322.77(1)T Howat (Glenroy)
5IZZY KATE [5]3253122.78(3)P Hammerstein (Ararat)
6BALI’S PRIDE [5]7878822.60(1)D Leathan (Maryborough)
7BELLE’S BOUNCE [5]63787NBTR Baker (St Albans)
8DOC’S DREAM [5]64515NBTJ Formosa (Heathcote)
9FROFFIES [5]Res.2515822.91(8)L Lacy (Noble Park)
10RED BOMBER [5]Res.47656NBTG Green (Lethbridge)
Race No. 11Mega Merch – Ballarat8:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JONNY LA MONTE [5]11635FSTDB Loft (Melton Sth)
2CONSCIOUSNESS [5]23467NBTG Brett (Werribee)
3GOOFY SNOUT (NSW)[5]52478FSHJ Formosa (Heathcote)
4BIBBY’S BELLA [5]7624722.66(Q)(4)W Miller (Skipton)
5WON’T BE BEATEN [5]52746FSHD Franklin (Lang Lang)
6ORIENTAL CRUSHER [5]1255622.47(3)R Tolson (Maryborough)
7DAVID BEST [5]88734FSHT Jones (Devon Meadows)
8WINSLOW WARRIOR [5]8377622.64(2)R Proctor (Westmere)
9NINJA KONG [5]Res.56428NBTJ Torr (Myers Flat)
10JAYBOB [5]Res.88557NBTJ Torr (Myers Flat)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments