Tuesday, 22 November 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat – Tuesday, 22 November 2016

Race No. 1Brendan Dodd Signs3:01 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NEWCASTLE RANGER [6]25311FSTDD Geall (Lara)
2HIT ‘N’ SPLIT (NSW)[7]1FSHD Knocker (Pearcedale)
3DOYEN KING [6]12882FSTDB Mcintyre (Exford)
4VIOLET ALLEN (NSW)[6]85243NBTJ Collins (Lara)
5VISTA FLASH [7]218NBTR Brittain (Maidstone)
6SMOKE OR FIRE [7]51NBTR Glen (Birchip)
7FULL OF HOPE [7]51FSTDG Paull (Faraday)
8LEGAL [6]1141722.37(6)J Condon (Devon Meadows)
9SCARCE [6]Res.37226NBTT Sharp (Melton West)
10EFFECTIVE COMET (NSW)[7]Res.28216FSHR Britton (Lara)
Race No. 2Eureka Concrete3:18 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUCHAMP (WA)[7]173FSHD Condon (Devon Meadows)
2VALDAR BALE (NSW)[7]6212NBTH Collins (Lara)
3METRO’S GIRL [7]51FSHJ Collins (Lara)
4DREAM SHANTY (NSW)[7]13F35FSTDM Delbridge (Balliang)
5MISS EMMY ROSE [7]26433FSHD Geall (Lara)
6ASTON DEE BEE [7]12FSHJ Thompson (Pearcedale)
7TINACA DE KAHN (NSW)[7]5133FSHJ Cottrell (Pearcedale)
8GOLD ATTRACTION [7]2721FSTDD Sheridan (Talbot)
9SWIFT RUBY [7]Res.35862FSHW Robertson (Barnawartha)
10SWIFTLY SWIFT [7]Res.1764FSHW Robertson (Barnawartha)
Race No. 3Energis Smart Energy Solutions3:34 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FROM THE DARK [6]16377FSHJ Barbara (Exford)
2ULTRA BEAR [7]86732NBTA Daisley (Lismore)
3SHANTUI [6]1155FSHP Gavin (Mount Doran)
4MONEYPENNY [7]15537FSTDN Vincent (Lal Lal)
5DESTINI MANTELLO [6]57T1331.46(6)E Rinaldi (Lethbridge)
6RAM RAIDER [6]23471FSTDD Sheridan (Talbot)
7BEE ROSE (QLD)[7]3417FSTDB Loft (Melton Sth)
8KING FIPA [6]32222FSHB Panetta (Melton West)
9TIME SENT [6]Res.62866NBTB Loft (Melton Sth)
10GAME SPIRIT [7]Res.4531632.20(4)A Mooney (Amherst)
Race No. 4Bottle-o3:57 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SLIPAWAY BOLT [6]4568125.73(8)K Quinn (Cundare)
2BUDDY GOODE [6]85315FSHJ Cottrell (Pearcedale)
3WEASLEY GRANGE [6]1643625.89(8)E Vigor (Anakie)
4SABJORN BALE (NSW)[6]217125.38(8)S Collins (Lara)
5COUNTRY JANE (NSW)[6]34227NBTM Lloyd (Anakie)
6CARRY ON QUINNEY [6]32735FSHR Britton (Lara)
7KASHMIR CASHE [6]15416FSHH Baxter (Murtoa)
8ALEZAN [6]2618625.52(3)A Mooney (Amherst)
9ROMAN AROUND [6]Res.3186225.89(6)K Chivell (Sunbury)
10LETTUCE HOLD ON [6]Res.35673NBTJ Davis (Melton West)
Race No. 5Latrobe Street Mega Meats4:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRAZEN BOMBER [5]16135FSTDJ Guy (Horsham)
2IT’S A MOVIN’ [5]32625FSTDR Britton (Lara)
3SHIRDON CONNORAE [5]22263NBTI Garland (Longlea)
4INSTANT ALLEN (NSW)[5]64558NBTS Collins (Lara)
5CASHIN’ IN [5]3877525.68(2)J Sharp (Lara)
6TRUE VALUE [5]43345FSHA Britton (Lara)
7POMP FICTION [5]64785NBTJ Formosa (Heathcote)
8DARK OBSESSION [5]5578625.65(3)J Sharp (Lara)
9IRISH MOMENT (NSW)[5]Res.84672NBTJ Barbara (Exford)
10SLIPAWAY SIMBA [5]Res.7146625.65(4)K Quinn (Cundare)
Race No. 6Lil Dickie4:37 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JUST A DOT [5]8713431.25(3)N Vincent (Lal Lal)
2JIVE TIME [5]74542NBTJ Borg (Maryborough)
3GELWIX [5]31178FSTDC Jackson (Neilborough)
4CASS’ CASS (NSW)[5]12761FSTDG Berry (North Lismore)
5PARAPHERNALIA [4]1611131.12(8)J Guy (Horsham)
6JEREMIAH JACK [5]3253731.50(3)G Campbell (Anakie)
7EVIE TRON [4]7475131.14(6)J Borg (Maryborough)
8XAVI (NSW)[5]23114FSTDM Giddings (Toolleen)
9ROWDY RICHARD (SA)[5]Res.2824231.52(7)H Hartigan (Horsham)
10SOUTHWOOD MAX [5]Res.47653NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 7Topcat Video4:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S DEX STAR [5]3875625.47(2)C Dew (Anakie)
2PARSNIP [5]5664725.47(3)C Jackson (Neilborough)
3DESPERADO BOY (QLD)[5]21613FSHG Berry (North Lismore)
4KIRABILLI DAWSON [5]15818FSTDA Gurry (Nhill)
5JUST TOOIE [5]26272NBTD Gehan (Stawell)
6MAXIMUM BELLA [5]34664NBTA Courts (Lara)
7DYNA LEROY (NSW)[5]84677NBTM Delbridge (Balliang)
8TAKE THAT BANKSY (NSW)[5]82456NBTD Taylor (Durham Lead)
9FULL OF BOLONEY [5]Res.57854NBTD Gehan (Stawell)
10MONALEEN MONTY [5]Res.5265525.90(Q)(1)D Murray (Napoleons)
Race No. 8Strides Function Centre5:20 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SLIPAWAY ROBBIE [4]1831525.53(6)K Quinn (Cundare)
2GUNMETAL REBEL [5]72848NBTJ Formosa (Heathcote)
3ECHELONIC ACTION [5]45235NBTW Hartigan (Horsham)
4TELARAH FLASH (NSW)[5]14641FSHR Britton (Lara)
5LYKA ALLEN (NSW)[5]52555NBTS Collins (Lara)
6FABSTAR (QLD)[4]2443225.39(1)S Liuzzi (Lara)
7IYLISS BALE (NSW)[4]6143525.68(6)H Collins (Lara)
8BE HOPEFUL [4]5441125.61(8)A Mooney (Amherst)
9STARBRIGHT TARA [5]Res.4322TNBTV Millington (Great Western)
10JASMINE LILLY [5]Res.27881FSTDB Rogers (Tahara)
Race No. 9Mega Merch Rural & Pet5:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA OSCAR [5]66488NBTW Hartigan (Horsham)
2RED TONE [5]4416825.80(7)G Hansen (Daisy Hill)
3DYNA XANADU (NSW)[5]65372NBTH Collins (Lara)
4QUICK RETURN [5]6341125.76(2)C Azzopardi (Caroline Springs)
5SEVEN TWO [5]76175NBTJ Sharp (Lara)
6SEABROOK GEM [5]4255625.87(1)C Stanton (Clunes)
7METEOR THUNDER (NSW)[5]42121FSTDL Delbridge (Balliang)
8ONYA ELSA [5]25333NBTM Meyer (Bromley)
9NATIVE SON [5]Res.75847NBTA Xerri (Merrimu)
10KILTY’S TIGER [5]Res.46465NBTK Quinn (Cundare)
Race No. 10Lynette’s Florist6:02 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BIDE TIME [4]1325322.07(5)J Sharp (Lara)
2STEEL THE BEST (NSW)[4]22145NBTR Britton (Lara)
3NEXT GRANGE [5]1573222.41(2)E Vigor (Anakie)
4STELIO KONTOS (NSW)[5]31248FSTDR Camilleri (Lara)
5GUNMETAL DIVA [5]15323NBTJ Formosa (Heathcote)
6LITTLE MIX [4]2181122.20(2)K Miller (Skipton)
7KIBOSH [4]6185122.16(6)J Kruisselbrink (Raglan)
8I’VE GOT BILLS (TAS)[4]2222522.55(6)G Berry (North Lismore)
9PARISIAN MAGIC (NSW)[5]Res.6652522.35(3)J Formosa (Heathcote)
10TWO TIME [5]Res.23456NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 11R & J Batteries6:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA YAVIN (NSW)[5]85527FSTDS Collins (Lara)
2GOTTA RUSH [5]6751222.30(3)S Melville (Beveridge)
3WE FROFF DAT [5]5522222.40(2)R Bate (Taylors Hill)
4IL BACARO (NSW)[5]68386NBTE Lloyd (Anakie)
5XAN MAI [5]5351322.23(1)J Barbara (Exford)
6DESERT SPIKE [5]13411NBTJ Willoughby (Lara)
7CALL ME SWIFT (NSW)[5]12867NBTW Hansen (Daisy Hill)
8SQUIRTO [5]4413322.27(2)S Gibson (Harcourt)
9PINGU (SA)[5]Res.6244222.62(3)G Campbell (Anakie)
10HURRICANE QUEEN (NSW)[5]Res.88772NBTD Welsh (Belmont)
Race No. 12Greyhound Adoption Program6:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MING MEN SHEN [5]23141FSTDB Rogers (Tahara)
2SNAP HOOK [5]21211FSHJ Guy (Horsham)
3BLINGSTEEN [5]77688NBTF Meyer (Maryborough)
4CRACKERJACK ANDY [5]7675121.99(7)A Courts (Lara)
5KOCH [5]4534322.12(4)W Miller (Skipton)
6LETHAL GUN [5]24871NBTR Weightman (Haddon)
7ATLAS ROUGHEAD [5]88221NBTB Mcnamara (Junortoun)
8JETMAG GEMSTONE [5]4611722.96(7)G Paull (Faraday)
9CRACKERJACK ROY [5]Res.5155522.33(7)A Courts (Lara)
10SUSPICIOUS LEE [5]Res.1675122.43(4)J Frewin (Anakie)