Wednesday, 14 September 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 14 September 2016

Race No. 1R & J Batteries6:58 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WHIPSTICK INDI [M]7FSHC Jackson (Neilborough)
2VALOROSO [M]4FSTDA Mooney (Amherst)
3MAYFAIR MISS [M]6FSHD Geall (Lara)
4NUKSTAR (NSW)[M]6251326.01(Q)(1)M Mallia-magri (Avalon)
5OSAKA BALE (NSW)[M]63723NBTA Dailly (Corio)
6SCHNAPSKEY (NSW)[M]13NBTK Osborne (Myrniong)
7DYNA ALK (NSW)[M]3FSHA Dailly (Corio)
8WEASLEY GRANGE [M]2FSTDE Vigor (Anakie)
9DYNA HADVAR (NSW)[M]Res.4FSHA Dailly (Corio)
10JACEY ALLEN (NSW)[M]Res.4FSHA Dailly (Corio)
Race No. 2Lynette’s Florist Ht17:20 PM (VIC time)
Grade 7 Heat event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RAINBOW PARTY [7]1122.45(3)A Caramia (Melton)
2KAMCHATKA KID [7]T17TFSTDC Taylor (Neilborough)
3MAESTRO DESTINI [7]15725FSTDE Rinaldi (Lethbridge)
4JUST RUN LEFT [7]72628NBTF Meyer (Maryborough)
5KIRABILLI DAWSON [7]16423NBTA Gurry (Nhill)
6CUDGEE’S MILO [7]76274FSHG Hunt (Cudgee)
7KATE’S BOY [7]58413FSTDK Lloyd (Anakie)
8ZIPPY DAPH [7]135FSTDA Dailly (Corio)
9HAMILTON [7]Res.38775FSTDM Niele (Berringa)
10MADAMBASH [7]Res.47536NBTM Niele (Berringa)
Race No. 3Topcat Video Ht27:38 PM (VIC time)
Grade 7 Heat event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DODGE BALL [7]73236NBTD Batten (Dixons Creek)
2DEE TEE VANE [7]36261FSHG Febey (Braybrook)
3EUREKA OSTI (NSW)[7]122.77(4)M Niele (Berringa)
4FAIRY VIXEN [7]24173NBTM Mallia-magri (Avalon)
5PAT ME AGAIN [7]5142FSHD Jarvis (Sydenham)
6SUPER SMARTY (NSW)[7]14528FSTDK Lloyd (Anakie)
7PICTISH MARK (NSW)[7]816FSHA Xerri (Merrimu)
8JUST LIKE FIRE [7]621NBTR Brittain (Maidstone)
9HAMILTON [7]Res.38775FSTDM Niele (Berringa)
10MADAMBASH [7]Res.47536NBTM Niele (Berringa)
Race No. 4Mega Merch Rural & Pet7:58 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALEZAN [7]1242326.07(2)A Mooney (Amherst)
2GATOR BALE (NSW)[6]43275NBTJ Collins (Lara)
3RIRTAKKI [7]4125.54(2)N Massina (Golden Square)
4CHILLY DEVIL (NSW)[6]8813F26.05(4)M Mallia-magri (Avalon)
5DYNA YAMBA (NSW)[6]2332725.51(1)J Collins (Lara)
6BULL BATTLE BORN (QLD)[6]66121NBTW Hansen (Daisy Hill)
7ANUSTAR (NSW)[7]3341125.75(4)M Mallia-magri (Avalon)
8ROSIE ALLEN (NSW)[6]82728FSTDJ Collins (Lara)
9OUTLAW CLYDE (NSW)[6]Res.6164625.96(Q)(8)M Bird (Worrinen)
Race No. 5Lil Dickie8:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ELLA’S CRUISING [5]7523431.77(6)M Cauchi (St Leonards)
2ENJOY CRUISING [5]76862NBTM Cauchi (St Leonards)
3BE HOPEFUL [5]2321731.29(1)A Mooney (Amherst)
4DYNA DALMA (NSW)[5]31861FSTDH Collins (Lara)
6IRISH WHIP (NSW)[4]3125731.51(2)D Geall (Lara)
7EILY WEST [5]58518FSTDM Vaughan (Newcomb)
8LOOSE UNIT (SA)[5]7366131.34(7)J Cooper (Lethbridge)
Race No. 6Latrobe Street Mega Meats8:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SPUR [5]51332NBTM Fothergill (Numurkah)
2MENINDEE [5]22161NBTR Massina (Golden Square)
3MORNING CRUISE [5]17778NBTM Cauchi (St Leonards)
4PERCY’S REBEL [5]18616NBTD Fisher (Lara)
5LEE I AM (QLD)[5]1662125.79(6)P Santoro (Melton West)
6MAHOGANY SAPHIRE [5]7631425.54(8)R Raven (Miners Rest)
7GELWIX [5]84654NBTC Taylor (Neilborough)
8FIREBALL JACK [5]62321FSHM Niele (Berringa)
Race No. 7Like Grvictoria On Facebook8:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUN OLLIE RUN [5]12363NBTT Liuzzi (Lara)
2ALL INN KAYLA [5]1211826.13(7)T Duncan (Harston)
3TEFLON TOMMY (NSW)[5]51362NBTK Osborne (Myrniong)
4ZEBO BALE (NSW)[5]17612FSHR Camilleri (Lara)
5DREAM OF SUCCESS [5]36157NBTB Reid (Lovely Banks)
6SELYNYA FLASH [5]61774NBTS Coates (St Albans Park)
7MING MEN SHEN [5]13147FSHP Inguanti (Elliminyt)
8TWILIGHT CALLUM [5]76751FSHD Fisher (Lara)
Race No. 8Bottle-o9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1EL MARNY [5]1338425.48(1)K Minne (Moe South)
2SKETCHY CHIEF (NSW)[5]41243FSHR Camilleri (Lara)
3HEAPS OF BOLONEY [4]7142325.70(3)T Duncan (Harston)
4FABSTAR (QLD)[4]2131225.39(1)S Liuzzi (Lara)
5DEADLY PACE [4]6311625.32(2)R Henness (Heathcote)
6SILVERTOP (NSW)[5]7664425.29(1)J Magri (Avalon)
7PENELOPES CRUZN [5]77567NBTH Collins (Lara)
8EDDIE YAP [5]11551NBTR Henness (Heathcote)
Race No. 9Brendan Dodd Signs Ht39:38 PM (VIC time)
Grade 7 Heat event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OSTI’S SPRITE (NSW)[7]122.31(7)M Niele (Berringa)
2PRINCESS BRIANA [7]37125FSHM Filomeno (Craigieburn)
3TOORALEE [7]4816522.47(1)R Massina (Golden Square)
4FLAMING CAUSEWAY [7]67353NBTJ Jacobs (Carisbrook)
5ICONIC CHIEF [7]76232FSHM Marshall (Pentland Hills)
6OPTIC BRAY [7]54624FSTDN Lenehan (Woolsthorpe)
7CONCLUSIVE [7]25515FSTDM Mallia-magri (Avalon)
8APPLE CYDER [7]48584NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
9HAMILTON [7]Res.38775FSTDM Niele (Berringa)
10MADAMBASH [7]Res.47536NBTM Niele (Berringa)
Race No. 10Eureka Concrete Ht49:58 PM (VIC time)
Grade 7 Heat event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OK OLLIE [7]34456FSTDN Lenehan (Woolsthorpe)
2JOCKEY BALE (NSW)[7]34313NBTA Dailly (Corio)
3VECTIS SECRET [7]22618FSHJ O’neill (Horsham)
4ELANORA [7]214FSHR Massina (Golden Square)
5ELLE DRIVER (NSW)[7]4732322.59(7)A Xerri (Merrimu)
6SWIFT KNOCKOUT [7]17FSHM Fothergill (Numurkah)
7SPRING ALIS (NSW)[7]45266NBTE Lloyd (Anakie)
8VIOLET ALLEN (NSW)[7]47134NBTJ Collins (Lara)
9HAMILTON [7]Res.38775FSTDM Niele (Berringa)
10MADAMBASH [7]Res.47536NBTM Niele (Berringa)
Race No. 11Follow @thewatchdogtips On Twitter10:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1KEELY ALLEN (NSW)[5]16166FSTDR Camilleri (Lara)
2WE FROFF DAT [5]251F422.40(2)R Bate (Taylors Hill)
3LITTLE POOKIE [5]4676222.54(2)T Galea (Brookfield)
4ARCHIE NINKASI (TAS)[4]1281622.08(7)A Whitehead (Harcourt)
5WOMBAT [5]1635722.38(7)D Geall (Lara)
6SAMSARA LASS [5]5125222.18(5)J Sharp (Lara)
7MOLTISANTI [5]41641NBTC Capuano (Anakie)
8ANOTHER BLUE [5]1512222.52(7)S Liuzzi (Lara)
9ALL OVER [5]Res.47737NBTJ Sharp (Lara)
10MAXIMUM MAK [5]Res.3734822.83(2)M Hirtzel (Elaine)
Race No. 12Strides Function Centre10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMASHING WILD [5]22214NBTS Chircop (Smythesdale)
2DYNAMIC SPIN [5]22885FSTDJ Sharp (Lara)
3CAPTAIN FRECKLES [5]4845622.34(6)V Mihalache (Altona Meadows)
4LEKTRA DAMAGE [5]23513NBTJ Sharp (Lara)
5LADY JUAR [5]4372522.41(4)M Niele (Berringa)
6BRYDEN DORA (NSW)[5]36212NBTA Craven (Wangaratta)
7BASHFUL BABE (NSW)[5]1174622.62(7)G Hansen (Daisy Hill)
8STOLEN [5]2537222.27(7)C Pirani (Boronia)
9ALL INN AFRICA [5]Res.6311422.33(3)T Duncan (Harston)
10NINJA APPLE [5]Res.66757NBTV Awramenko (Waurn Ponds)